O mně

Liščí trápení

9. července 2017 v 17:03 | Ája
Hloupá naivní liška... Mám pocit, jakoby mi někdo zasypal kožich broky.


https://www.facebook.com/joakim.hellstedt

MgA.

8. června 2017 v 9:37 | Ája
Je ze mě MgA.! Sice ještě nemám diplom, ale podařilo se mi z paní ze studijního vymámit potvrzení a tam už je to černé na bílém. Člověk by čekal, že se dostaví nějaká úleva a těžký pocit "mámvpičismu", jako tenkrát po bakaláři, ale zaplavilo mě zoufalství - nemám práci, nemám kde bydlet, co budu v životě dělat... A nemůžu se ani opít, protože mám zhuntované vnitřnosti kávou.
Má diplomová práce, byť byla prezentována před komisí a obhájila jsem ji na B, není 100% hotová a nejsem schopna se dokopat ji dodělat. Protože venku je tak krásně a nové Final Fantasy XV je prostě úchvatné (myslela jsem si, že 40 hodin hratelnosti je nějak moc, ale asi už začínám cítit ten stejný pocit, jako když dočítám dobrou knížku - 40 hodin není dost!)

Práce

6. ledna 2017 v 10:44 | Ája

MUHAHAHAHAHA!

(ne, vážně, tohle mě pobavilo. Ale zpět do práce...)

Prvního prosince

1. prosince 2016 v 23:12 | Ája
Každý rok, vždy od prvního prosince, jsem si řekla, že na vše kašlu a alespoň do dvacátého čtvrtého nebo nejlépe do konce roku se nebudu stresovat, budu se těšit na Vánoce, budu pít spoustu svařáku a jíst kila sušenek a rozhodně - ROZHODNĚ! - se nenechám nervovat předvánočním stresem. Ne, že by to každý rok bylo nějak snadné. Ale letos? Je to katastrofa! Ne, že bych se stresovala, že nemám ani jeden vánoční dárek, natož nějaký nápad, co pro koho. Nemám totiž ani čas se stresovat takovými podřadnostmi. Nějak jsem si toho na svá bedra naložila příliš. Nejspíš jsem přecenila své schopnosti a nespočítala si, že den má stále jen 24 hodin, byť se ho snažím natahovat sebevíc. Už to bolí. Není to legrace, být dospělákem.
Dokonce i tenhle příspěvek píšu v jedenáct večer, protože dřív jsem to prostě nestihla! Nestihla jsem si ani nahrát vánoční písně do mobilu, ale to nevadí, protože sníh už roztál a obávám se, že do Štědrého dne se dalšího nedočkám. Další Vánoce na blátě?
Nestihnu letos vánoční knihu a to mě opravdu mrzí :( Chtěla jsem založit tradici, ale hnedka druhý rok ji musím porušit.
Tak dobrou noc, musím zítra do práce.

Diplomka

13. listopadu 2016 v 21:32 | Ája
Do konce měsíce mám odevzdat zadání své diplomové práce a já přitom ani ještě pořádně nevím, o čem budu psát... To je úplně stejné jako tenkrát, když jsem se snažila o bakalářský titul. A to jsem si říkala, že mi to za ty nervy nestojí. A co dělám teď? Stresuji se dál.


Objednala jsem si konečně nový notebook, protože můj starý odchází do věčných silikonových lovišť. Dostal po třech šroubcích do pantů, ale stejně je k nezaplacení. Nechci se s ním loučit. T__T
Tak jsem si řekla, že je načase koupit nový... V sobotu jsem ho koupila, v pondělí ho půjdu vrátit (ne, že by byl špatný, ale jsem zhýčkaná tím starým, ten je stále skvělý) -___- Je těžké vybrat si podle z mrňavého obrázku. Kdyby měl aspoň 3doid...
Ale už jsem si objednala další. Svatý Gates mě provázej, ať mám tentokrát větší štěstí!

Švýcarsko

1. září 2016 v 18:12 | ÁjaA jsem švorc, prázdniny skončily. Teďka pěkně do práce!

Francie

31. července 2016 v 21:03 | Ája

No...
Ve Francii bylo hezky... Ale draho. Je strašné být chudý východoevropan -___-

LAG 2016

5. července 2016 v 11:09 | Ája
Byla jsem týden v Polsku na herním festivalu, kde jsme měli 5 dní na to, abychom stvořili hru. A náš tým vyhrál best gameplay! YAAAAAAAY! :D
Byla to teda neuvěřitelná makačka, ale dala bych si to klidně znovu.
European Gnome House bude hra roku :)

Epikurea 2. alfa verze

11. června 2016 v 11:41 | Ája

Má diplomová práce se stále mění. Ale dostala se konečně do fáze, kdy je její podoba více méně ustálená a už ji musím jen dokončit.

Tohle je test verze, kterou jsem prezentovala na klauzurách (načež se pak ukázalo, že komise neovládá angličtinu na požadovaném levelu; velká "legrace" byla, když mi po zahájení spadl internet a musela jsem restartovat náš pseudo router - což je vlastně Mac, který má internet přes drát a je z něj hotspot - 21. století, ale FU už asi dva možná tři roky, od té doby, co vyhořely routery, nemá pořádný internet; ale tím to neskončilo: naše pár let stará promítačka nemá připojení na HDMI, takže super ultra moderní notebooky jako ten můj - už má 4 roky mimochodem - k němu nemůžeme připojit - tedy alespoň nemáme redukci - a vše promítáme přes školní MacBook - to jsou takové malé lehké Apple notebooky - a co čert nechtěl, ta malá svině to nedokázala přehrát a strašně se to zasekalo, takže jsem vypadala jako blbec, který to špatně naprogramoval - samozřejmě jsem chytla rapla a prohlásila, že to "možou akorát tak švihnút do koša", když to ráno bez problému přehrál čínský mobil mé spolubydlící; a pak by se někdo mohl divit, že nemám ráda Macy).
Zabere tak 10 min, ani ne. Ale sežere tak 100 MB, což je dost blbé a budu to muset ještě řešit. Takže rozhodně nic pro datové pakety.
Je špatně nazvučená, protože zatím nebyla šance nahrát cokoliv profesionálněji a upřímně - neumím hrát na kytaru. Ostatní melodie mi nahrál otec a Vlk (to zní skoro jako firma, už jen s.r.o.)
V současné chvíli je to kombinace knihy (internetový blog) - tedy textu a point-and-click hry. To jsou ty interaktivní ilustrace. A asi to tak zůstane. Víc toho nejspíš nesvedu a budu přešťastná, když se mi podaří příběh dovyprávět do konce.
Snad se to někomu bude líbit. Příběh oficiálně začíná až před letošními Vánoci a odkaz bude aktivní ještě tak pár týdnů, než to smažu.

Malíř/Natěrač

27. května 2016 v 20:41 | Ája

Já vím, že nejsem dobrý malíř, ale když jsem zase vzala štětec do ruky a začala - páni - to byl pocit!
Muzejní noc v hodonínské galerii je má každoroční nejoblíbenější událost. Taky vlastně povinnost, protože jakmile jsem dorazila, nahnala mě máma k plátnu. "Namaluj lišku, já namalovala jen pampelišku."
Možná bych mohla na chvíli opustit digitální grafiku a zase vzít papír a barvy. Bude léto... Počítač to nemá rád, přehřívá se.

Po nocích

23. května 2016 v 23:24 | Ája

Ne, nežiji hýřivým studentským životem.

Po nocích ručně animuji frame po framu v Illustratoru. A že to není tak úplně vhodný program pro animaci? Ale kdeže! Je to super...
Kecám...

Letos nejsou žádné Vánoce

23. prosince 2015 v 23:09 | Ája
Tak jsem to právě vzdala. Obvykle nejhezčí a nejšťastnější část roku jsou jen další hnusné dny, kdy si nejsem jistá, proč se tak snažím. Protože vždy je tu někdo, kdo mě srazí dolů a já se pak musím vyškrábat zpět na nohy a jít dál. Vždy je tu někdo, kdo mi dá jasně najevo, že jsem bezcenné nic. Kdo mi připomene, že jsem se raději neměla narodit.
Vzdávám to. Letos prostě žádné Vánoce nejsou. A to vše okolo jsou jen prázdné slova a symboly.


HAPPY!!!

15. prosince 2015 v 8:44 | Ája

Mám v... na lehátku! :D :D :D
A Vánoce snad můžou začít ^^

Uvnitř ledničky

2. listopadu 2015 v 8:40 | Ája
Čočku vodkou nezahustíš,
Nesquik vínem nezaliješ...

Copak nemám v ledničce nic jiného?
OMG! Už zase...

Pařba

28. října 2015 v 13:12 | Ája
Po opravdu dlouhé době, kdy jsem si spokojeně odvykala lidské společnosti ve větším měřítku, mě spolubydlící donutila jít mezi lidi na "pařbu" aneb "kalbu", jak se tomu dnes populárně říká. Též známé pod pojmem chlastačka.
Pokusím se své dojmy shrnout do několika chronologických bodů:

1. Co tu kruci dělám?
2. Chci domů.
3. Hoši, jestli nezavřete hubu, bude ze mě lesba.
4. Jsem lesba.
5. Zase stojím v řadě.
6. Chci domů.
7. To pivo je fakt hnusné.
8. Počkat, tohle je vážně vysokoškolská party? Proč já si nikdy nečtu informace na FB a důvěřuji přátelům?
9. Na co potřebuješ vysokou, když u zábradlí (vertikální tyč) umíš házet prdelí jako profesionální striptérka?
10. Takže vysoká je pořád od toho, abych si na nějaké party našla manžela? Proč mi to nikdo neřekl?
11. Chci domů.
12. Dj přehrál celý soundtrack ke Step up 1, 2, 3, ...
13. Jaký jump? V kotli se nedá breakovat, jen při hej zvednout ruce s davem a houpat se v bocích ze strany na stranu. Ano, to byla její ruka!
14. Zpocení lidé smrdí.
15. Chci domů.
16. Jägermeister s ledem není vůbec špatný. Zbylo mi jen 20 korun.
17. Chci domů.
18. Mé taneční kreace rozhodně nejsou ty nejdivnější - i když jsem se snažila!
19. Chci domů.
20. Spolubydlící mi sebrala rozečtenou knihu.
21. Chci domů.
22. Takže Ostrava přechlastala Brno. Mé 2 panáky a jedno pivo to asi nevytrhly. Taktika chudého studenta se opět vyplatila.
23. Chci domů.
24. On asi Taylor Swift nezahraje, co?
25. Chci domů.
26. Dlouhá cesta za domovem.
27. Mrzne?

Fňukna

29. září 2015 v 20:58 | Ája
Asi před týdnem jsem v noci seděla u domu na houpačkách a připadala si zase šestnáctiletě. Což je samozřejmě hloupost - není mi šestnáct a tenkrát tam ty houpačky nebyly. Opomeňme i důvod, proč jsem tam v noci seděla a ne, alkohol jsem v krvi neměla. Byla jsem střízlivá. Až moc.
Takže mi není šestnáct, není to vlastně tak dávno, co bylo. A chtělo by se mi i říct: sladkých šestnáct. Jóóóó, tenkrát bylo dobře. Ale nebylo. Byla jsem na tom psychicky zle, neměla jsem moc přátel a ve škole mě měli tradičně za pošuka. Hmm, na tom se toho tolik nezměnilo... Ale přesto, snad jsou to milosrdné vzpomínky (nebo špatná paměť), byl život snadnější. Nebyla jsem tak zahořklá (ta zklamání měla teprve přijít) a ještě jsem doufala, že se vše k dobrému obrátí. Plus v rádiu nehlásili konec civilizace... (Jen občas, když to tvrdil nějaký tisíc let starý šutr z Jižní Ameriky) No vážně, raději bych sledovala pořad o leteckých neštěstích než ty pesimistické sudby. Kam se to řítíme? A kdo to zavinil? Možná bychom měli přestat věštit a prostě jen žít jak nejlépe to jde. Když nám budou věčně tvrdit (a v médiích neslyším nic jiného), že vyhlídky do budoucna jsou černé (možná je to hra - kdo vymyslí horší zprávu - vyhrává), proč bychom se měli snažit? Raději bych umlčela ty odborníky na to a ono (já nepopírám, že nejste moudří, určitě máte pravdu, ale taky jste ve věku mých rodičů - či ještě starší - a měli jste šanci dost - já ne). Rozdáváte zoufalství a já potřebuji naději.

Teď vím, že jsem udělala špatná rozhodnutí (třeba dát se na umění - na to já se přece vůbec nehodím) a bohužel nejsem jako Max z Life is Strange, nedokážu vrátit čas. Ve skutečném životě máte jen jednu šanci. No nebylo by to "epesní?" (To je ale pěkně starý výraz, co? Skoro vymizel.)


Nevím, o čem jsem to vlastně chtěla psát. Možná jsem jen chtěla psát. Můj kamarád říká, že jsem Fňukna. Pokud tohle není důkaz, pak nevím.
Nejspíš navážu na minulý týden a zalezu si do postele se Záklínačem (ne, Geralta v pokoji nemám, budu si muset vystačit s knihou), tak jako když mi bylo šestnáct. Ne, počkat, to jsem četla mnohem dřív, k takové literatuře jsem nejspíš neměla mít vůbec přístup. O.o
Kde jste mí hrdinové? Kde jste draci a vlkodlaci? Kde jste krvežízniví upíří, jenž se netřpytí?
Kde jste mí ztracení přátelé?


Btw. Poslední díl Life is Strange výjde za 21 dní. Alespoň to říkali... ^^


Zpět do lavic

21. září 2015 v 18:10 | Ája
Zpět do lavic? U nás v ateliéru nejsou lavice, ale jen špinavé stoly plné lepidla a papírů... (I když po rekonstrukci kdo ví...) Ale škola opět začíná i vysokoškolákům a tenhle článek jsem měla psát už z Ostravy, nicméně jsem byla líná a ten bolehlav, ach... ten mě zabijí. Takže trčím pořád doma.
Protože doba mého studia se blíží ke konci, často slýchávám stejnou otázku: "Co budeš dělat po škole?"
Hmm. Asi takhle:


Těším se na podzim. Budu se zase moci zabalit do světrů a šál, a upíjet čaj (spíš kafe či svařák jak se znám) a bude mi dobře... I když tenhle podzim bude opět o něco osamělejší. Nu což.


A taky! Za měsíc vychází poslední díl Life is strange! Anooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo! Jo, jo jo! (Fangirling) =^^=

Čtyřiadvacet

14. září 2015 v 10:10 | Ája

Má matka vzdala snahy se mi zavděčit, protože jsem nevděčná dcera, která je příliš náročná a s ničím se nespokojí. Navíc na otázky: Co chceš k narozeninám? Odpovídám: Nic, nechci to slavit, není co slavit.
A tak jsem dostala... jak se tomu vlastně říká?
Jo a taky bublifuk...

Old, alone, done for... -_________-
Happy birthday to me!

Mé loserovství pokračuje

17. srpna 2015 v 10:39 | Ája

Pořád to není ono...
Proč?

-_________________________________-

Jsem loser

15. srpna 2015 v 21:29 | Ája
Naivně jsem si vymyslela, že budu na diplomku kreslit komiks... Ale neuvědomila jsem si, že mám jeden nepřekonatelný problém. Neumím 2x nakreslit jednu postavu stejně.
Sakryš...
-_____________________-


 
 

Reklama