Filmy

Youth

28. ledna 2017 v 15:04 | Ája

Nemůžu si pomoct, ale pořád mám pocit, že je to jeden z nejlepších filmů, které znám. Viděla jsem ho už několikrát, ale stejně se na něj podívám zase znovu.

Only yesterday

5. července 2016 v 20:34 | Ája

To bylo tak krásné anime... Nikde žádné monstra ničící Tokio, jen obyčejný lidský příběh. Animované filmy dokáží vyprávět krásné a hluboké příběhy, ať mi kruci už nikdo netvrdí, že animáky jsou pro děti. To teda nejsou.

Biri gal

14. března 2016 v 8:41 | Ája
Když mi dojde motivace, znovu si to pustím. Hlavně se nevzdávat a bojovat! FIGHTO!!!
Mám ráda filmy o superhrdinech, ale upřímně, film o obyčejné holce, která tvrdou prací dokázala nemožné, je mi mnohem sympatičtější. A to ani nešlehá z očí blesky (celkem nezvyk u japonského filmu, co?).

Crimson Peak

26. prosince 2015 v 23:27 | Ája
Tom Hiddleston mi zase zlomil srdce a to tak nesnáším horory!
(Ale kostýmovka to byla pěkná.)
CODA

29. června 2015 v 21:50 | Ája


A lost soul stumbles drunken through the city. In a park, Death finds him and shows him many things.

Paper towns - Trailer

19. března 2015 v 21:23 | Ája

Jsem zvědavá, jaké to bude, protože knížka nebyla zrovna nejlepší. Ale na druhou stranu, zoufale potřebuju adolescentní slaďárny plné naděje, kterou přicházející dospělost nemilosrdně pošlape.

Love song/Begin again

10. července 2014 v 21:34 | Ája

http://www.csfd.cz/film/312317-love-song/


První hodina je utrpení, chtěla jsem jít z kina pryč, ale pak to začne být hezké a... ty písničky vůbec nejsou nejhorší. Na Once to sice asi nemá, ale... Tohle je New York! (A hlavně - Keira Knightley je kost!)

Philomena

29. června 2014 v 21:49 | Ája

To je tak skvělý film! A Judi Dench je úžasná!

Philip Seymour Hoffman

3. února 2014 v 11:59 | Ája

Možná jste to už slyšeli, možná ne, možná Vás to ani nezajímá, ale zemřel skvělý herec Philip Seymour Hoffman. Viděla jsem ho ve filmu Capote (trailer nahoře) a Piráti na vlnách. Byl dobrý herec, velmi talentovaný a předávkoval se. Bylo mu 46.
Tak si říkám, když všichni dobří lidé odchází do nebe, kdo zůstane tady?

Pýcha a předsudek

29. července 2013 v 11:27 | Ája

Já tak zbožňuji ten film! A kdykoliv ho opět vidím, mám ho snad radši a radši.

Twilight sága: Nový měsíc

11. prosince 2009 v 22:56 | Ája
Před pár hodinami:

Matka: "Na co že to jdeš?"
Já: "Na druhý díl Twilight."
Matka: "To je co?"
Já: "Ta blbost o upírech."
Otec: "To já bych se bál."
Já: "Nemyslím. Jdu se zasmát."

Ani jsem netušila, jakou budu mít pravdu!

Nemůžu ani tak posoudit film jako atmosféru v kině, která byla perfektní. Už dlouho, možná snad nikdy, jsem se tak nenasmála. Složení diváku bylo asi na polovinu: Půlka fanoušci a půlka (jako já) se přišla pobavit. A taky se jim to dařilo. Někde nhoře zazníval neustálý smích. Občas byl tak nakažlivý, že se přidali všichni (mě se podařilo roztleskat aplaus na konci :D). O něco níž pár fanynek na tyto rušiče nadávalo. ^^ Naopak v řadě po námi sedělo několik zamilovaných párů. Ten chlapec se k dívce pokaždé přitulil, když Edward řekl něco romantického. Pořád se k ní lísal. Se divím, že ho neposlala někam.
Jenže když Edward řekl něco romantického (nebo to byl zrovna Jacob), byl obměněn bouřlivým až hurónským smíchem.

I když ten film asi nestojí za nic, skvěle jsem si ho užila. ^^ Bez úžasného publika (a lidí, kteří mě doprovázeli) bych nejspíš usnula, ale takto jsem alespoň potrénovala bránici a budu s úsměvem vzpomínat.

Předčítač

13. června 2009 v 12:19 | Ája
V hlavních rolích: Kate Winslet, David Kross, Ralph Fiennes

Předčítač je drama natočené podle románu Bernharda Schlinka. Odehrává se v poválečném Německu v rozmezí asi 50 let.
Děj je prostý-mladý chlapec se zamiluje do starší ženy, která však poté zničehonic zmizí a převrátí tak jeho život provždy naruby. Proč zmizela? A kdo vlastně byla? Nechci nikomu kazit překvapení, tudíž nebudu ani spoilovat. Podívejte se na film sami.
Film by se dal rozdělit na dvě poloviny. První je o vztahu hlavních postav. Někteří by spíš řekli, že o prsou a pozadí Kate Winslet. Ano, bylo to lehce erotické. Po čase mě to začalo nudit. Ale zase musím uznat, že Kate Winslet je krásná ženská.
Druhá polovina je vlastně taky o jejich vztahu, když o tom přemýšlím, celé je to o jejich vztahu, ale úhel pohledu jakoby se tu změnil. Příběh už vypráví dospělý muž, ne chlapec. Narozdíl od první poloviny se děj nyní řídí rozumem a ne už láskou.
Pro ty, kteří vydrží sedět v kině asi tak 2 hodiny, a mají romantickou duši, je Předčítač skvělou volbou jak strávit jeden večer. Pokud máte navíc v oblibě válečné filmy (což sice já zrovna ne), tak je to jenom další plus. Sice neuvidíte žádné záběry z válečného pole, ale mrazivá přítomnost z koncentračních táborů je všudypřítomná (tedy spíš v té druhé polovině, ta první je zamilovaně slepá).
O hereckých výkonech by se asi dalo diskutovat. Ralph Fiennes mě nikterak neokouzlil, Kate Winslet byla sice lepší, ale nevím jestli si opravdu zasloužila Oscara (asi se páni porotci shodli, stejně jako já, že má vážně krásný zadek. Ten si skutečně Oscara zaslouží *.*). Asi nejvíce tak zazářil David Kross, který se kromě Předčítače zatím neobjevil v žádné významnější roli. Je to zajímavý herec, talentovaný, snad tedy prokáže svům um ještě někdy.
Pro milovníky soundtracků je hudební doprovod toho filmu jako druhé Vánoce. Smutné tóny klavíru dostanou i lidi bez psychické poruchy do melancholické a smutné nálady.

Předčítač je krásný snímek, který dlouho nevymažu z hlavy. Je smutný a plný lidských tragédií. Takových filmů je málo.

Premiere končí?

1. června 2009 v 17:15 | Ája
Premiere, jeden z nejlepší časopisů v česku o filmech prý končí. Tento měsíc vychází prý poslední číslo. Stále tomu nemůžu uvěřit. Ono se to nezdá, ale vážně je to tragédie.
Chápu, že pád letadla se 150 pasažéry je asi větší, ale pro mě osobně je tohle důležitější. Byl to jeden z mála důvodů, proč jsem se těšila na začátek nového měsíce. Jinak by můj život poklidně plynul a já bych ani neznala datum.
Navíc, kvalita článků dosahavala přímo nebeských výšin. Byli ukázkou dobrého časopisu. Lidi, kteří se podíleli na každém díle znali své řemeslo. Psát čtivé a zajímavé věci není jednoduché.
Přinášeli každý měsíc novinky o filmech. Pro nás, co nechodí do kina, to byla jediná možnost jak se zapojit do rozhovoru, aniž bychom jej viděli.
Budeš mi chybět Premiere. Nechápu, proč všechno dobré se ruší. Je to rozhodně škoda -__-

Juno

31. prosince 2008 v 11:54 | Ája
Jestli máte chuť na komedii plnou ostrých hlášek a jednoho ještě nenarozeného dítěte, Juno je ta pravá volba.
Šestnáctiletá Juno se vyspí se svým nejlepším kamarádem a k její smůle otěhotní. Co teď? Potrat? Ne, to radši ne. Nechat si dítě? Nedokázala by se o něj postarat. A tak se rozhodne, že dítě sice porodí, ale dá ho jinému páru toužícím po potomku. To je takový stručný děj, který je plný komických postav, jedné šílenější než druhé.
Ale můžu Vám prozradit, že to dopadne dobře ^^

Celý film dotváří naprosto skvělý soundtrack kytarových písniček, laděných trošku do country. Rozhodně ale zahřejí u srdce jako celý film. Nenudila jsem se ani na chviličku, což se mi stává celkem často.
Takže tuhle hláškovací pecku (děti pod patnáct by to vidět neměly, ne kvůli sprostým hláškám, ale prostě to tak úplně nepochopí a nedocení) vřele doporučuji všem znuděným teenegerům... ;)


Tady najdete i trailer

Tubičky

27. listopadu 2008 v 20:59 | Ája
Umění je věc složitá. Ano, o tom jsem už mnohokrát mluvila ^^ A nejhorší je, když si vymyslíte nějakou blbost a teprve pak Vám dojde, že zrealizovat ji, není tak úplně jednoduché. Dnešní článek má jistou spojitost i s vzhledem blogu.
Ony tubičky jsou školním úkolem, ale zatím jsem neukázala jakým, dneska to napravím. Jde o transformaci jedné věci v druhou. Takže prostě tuba se slepičíma nohama, není v tom nic složitého. Spolužačka má třeba kaktus a v něm zapíchnuté hřebíky, další housenku postupně se měnící v topení, spolužák kreslí celkem děsivé komáry, které místo žihadel mají jehly ze stříkaček. A tak dále...
A protože když něco kreslíte, vždy se to tak trošku drží reality, vyskytl se menší problém. Sehnat tubičku bylo jednoduché. Sežrala jsem asi 5 tub kondenzovaného mléka nebo smetany a přibrala kilo. Jenže co ty nohy? Stále jsem se s nimi trápila a nemohla je nakreslit. Až mi má spolužečka Poňa (z Náměště) hodila záchranný kruh. Přinesla mi slepičí nohy! Ještě teď jsou ve škole za oknem a myslím, že už začínají pěkně smrdět. Párkrát přemrzly, dokonce i v Hodoši, nejteplejším místě ČR. -____-

Držela jsem je v gumových rukavicích a kreslila. Takový problém mi to nedělalo, ale třeba Zuzka se ke mě nemohla přiblížit XD Takže ve třídě bylo ticho!
Takové slepičí nožky jsou fakt hnusný, mnohem jiné, než si dokážete představit. Je to jako useknutá lidská ruka.

Batman: Temný rytíř

20. srpna 2008 v 19:44 | Ája
Mnoho lidí říká, že je to jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Souhlasím. Nový Batman je skutečně úžasný snímek. Řekla bych však, že to správné slovo je strašidelný.
Všechny postavy se chovají jako skuteční lidé. Nejsou umělí, vůbec ne. A to vás právě vyděsí. Co když někoho takového jako Jokera-člověka, který se nezastaví před ničím; člověka, který se jen dobře baví- potkáte na ulici?
Akční scény jsou dobré. Je jich dost, vypadají skvěle a nenudí. Ale nejde jen o ně. Film zkoumá temnou stránku lidské duše. Oproti prvnímu dílu děj hodně zvážněl a zemřelo více lidí.
Jediné mínus je snad jen délka přes 2 a půl hodiny. Problém ale je, kterou scénu vystřihnout? To prostě nejde. Každá tam patří.
Každý si určitě vzpomene na Heatha Ledgera. Ale upřímně, je těžké vzpomínat, jak milý to byl chlapík, když ho uvidíte jako Jokera. Byl skvělý, děsivý a těžko uvěřit, že skutečně ten chlap nebyl magor. Je ho škoda.
I Christian Bale dokázal, že je pan herec. Těžko říct, který z nich byl lepší.

High school musical 3-trailer

15. července 2008 v 15:40 | Ája
Jak se říká, do třetice všeho špatného -___-

The Strangers - trailer

14. července 2008 v 8:49 | Ája
Bojíte se rádi? O.o Pak zhlédněte tuto ukázku z připravovaného hororu The Strangers. Prý podle pravdivých událostí.
V hlavním rolích uvidíte Liv Tyler a Scotta Speedmana.
Upozorňuji, že je to opravdu děsivé, takže pokud nejste na vřískot a jekot zvyklý jako já, obrňte se.
Mimochodem, lidé, kteří na to půjdou do kina jsou podle mě masochisti...

Rendition-Trailer

2. listopadu 2007 v 18:01 | Ája
Nevím jak Vám, ale mě rozhodně mráz po zádech šel. Jeden z mnoha politických thrillerů, přesto je to velmi nadupaný trailer. I když možná příliš dlouhý.

I'm Not There-Trailer

2. listopadu 2007 v 17:57 | Ája
Vypadá to fakt skvěle! Ať žije Bob Dylan. A Cate Blanchet je stále velmi neodolatelná ;) Navíc Rochard Gere na koni mi připomíná staré dobré časy Prvního rytíře. I když nám chlapec trochu zešedivěl :)
 
 

Reklama