Červen 2017

Indian na LAGu

30. června 2017 v 10:39 | Ája

Jsem neuvěřitelně ráda, že se ta reportáž nakonec podařila. :) I přes neochotu školy... Umění je mrtvé, ať žijí videohry!

Epina Pepina

9. června 2017 v 19:14 | Ája
Oficiální název je samozřejmě Epikurea, ale po dvou letech tomu neřeknu jinak než Epi či Epina Pepina, protože mám odporný zvyk vymýšlet přezdívky nejen lidem, ale i strojům. Můj notebook MSI, který má ve znaku draka se nyní nazývá Draco Pako (což je pořád dobré, protože správcovský účet se jmenuje Drakošlap a kdybych věděla, jak to změnit, byl by to Drakoprd).
Dva roky uběhly od chvíle, kdy jsem se rozhodla pro šílený plán, že já-knihařka vytvořím videohru. Ne, že by se mi to nějak zvlášť povedlo, nicméně není to takový katastrofa. Dvojka je taky hezká známka... (i když s detaily z obhajob se asi svěřovat nikomu nebudu, byla by to pěkná ostuda)

http://www.epikurea.com


Jestli tenhle článek bude někdo číst a dostane chuť zjistit, jak někteří studenti umění získávají své vysokoškolské tituly, ať si tedy rezervuje půl hodiny času, připraví si sluchátka a anglický slovník, a ponoří se do lehce melancholického příběhu.
Zkoušela jsem to na Macu (líší se jen způsob spuštění fullscreenu) i PC, některé lepší mobily to zvládnou taky, ale kvůli grafice bych doporučovala spíš tablet. Jestli najdete bug, dejte mi nějak vědět, budu vám vděčná.


MgA.

8. června 2017 v 9:37 | Ája |  O mně
Je ze mě MgA.! Sice ještě nemám diplom, ale podařilo se mi z paní ze studijního vymámit potvrzení a tam už je to černé na bílém. Člověk by čekal, že se dostaví nějaká úleva a těžký pocit "mámvpičismu", jako tenkrát po bakaláři, ale zaplavilo mě zoufalství - nemám práci, nemám kde bydlet, co budu v životě dělat... A nemůžu se ani opít, protože mám zhuntované vnitřnosti kávou.
Má diplomová práce, byť byla prezentována před komisí a obhájila jsem ji na B, není 100% hotová a nejsem schopna se dokopat ji dodělat. Protože venku je tak krásně a nové Final Fantasy XV je prostě úchvatné (myslela jsem si, že 40 hodin hratelnosti je nějak moc, ale asi už začínám cítit ten stejný pocit, jako když dočítám dobrou knížku - 40 hodin není dost!)