Červen 2014

Philomena

29. června 2014 v 21:49 | Ája |  Filmy

To je tak skvělý film! A Judi Dench je úžasná!


Kodaline - High Hopes

29. června 2014 v 11:44 | Ája |  Hudba
Líbí se mi ten klip.


Plenér 2014

28. června 2014 v 15:28 | Ája |  O mně
Obvykle plenéry nesnáším. Nejsem dobrodružný typ, který nadšeně vyráží na dlouhé túry do přírody. A vydržet takový týden? Ne, to nemám ráda. Ale tentokrát to bylo fajn, protože jsme nevyrazili do přírody, ale do města - do Terezína. Což jak jistě víte, bylo židovské gheto za druhé světové války a taky vězení. I přestože je to staré město se spoustou krásných starých domů, má nehezkou atmosféru a podezříváme místní obyvatele z lykantropie. Jsou to všechno vlkodlaci! O.o


Jak už jsem řekla, to město má negativní energii. Jsem ráda, že žiji na rovinaté jižní Moravě, kde sice slunce odporně pálí, ale víno chutná. (Což můžu potvrdit. V sousedních Litoměřicích jsme obešli několik vináren a až v poslední měli dobré víno - taky nejdražší...)


Ubytováni jsme byli na kraji Litoměřic, a přestože je to krásné historické město (opravdu!), periferie připomíná kulisy z post-apo románu. A náš hotel? To je jiná kapitola. Cedule na stěně ale snad říká úplně vše a zbytek si každý může domyslet sám. Myslím, že se v něm bude odehrávat další můj příběh :) Zaslouží si být zapamatován.


Navštívili jsme Terezín především, abychom se podívali do depozitáře Národního muzea. Tolik krásných knih! OMG! Nebe...

Tenhle stroj dokázal vyrábět litery, které se potom sázely a tiskla se kniha. Jeho nástupcem se stal Linotype, který dokázal odlévat už i celý řádek.
Znáte Váchala?Ta podivná bublinková textura je kůže. Vážně! Tipnete si z jakého zvířete?

Konečně kniha s textilním obalem. Yeah! Ne všechno musí být v kůži...Dobrou noc... Byla jsem knihami a vínem omámena jako tyhle můry. Vypadají trochu jako sníh, že?

Abych nezapomněla! Co by to bylo za plenér bez kreslení? (Pravděpodobně ten nejlepší a pro játra nejnáročnější). Takže kresbě jsem se nevyhnula, ale protože mi krajiny vůbec nejdou, věnovala jsem se raději lidem. (Kéž bych už měla nový skener...)

Kabela vol2

12. června 2014 v 21:57 | Ája |  Shoujo Zone!


Fixace okrajů duvilaxem, neb můj stařičký šlapací šicí stroj neumí entlovat a ručně se mi nechce...

Poslední aristokratka - Evžen Boček

12. června 2014 v 21:34 | Ája |  Knihy


Pro ty, kteří hledají knihu na léto, tohle je můj tip. Dlouho mě žádná kniha takhle nepobavila. Čte se lehce a s humorem, ideální do houpací sítě uprostřed višňového sadu (protože dvě sestry jsou málo, drahý Antone Pavloviči).
Co ovšem nedoporučuji, je S elegancí ježka od Muriel Barberyové. Anotace zněla super, prý: Spojuje v sobě krásu, poetiku i moudrost Exupéryho Malého prince... Hmm, během 186 stránek nudy jsem si toho nevšimla. Ani za polovinou mě kniha nenadchla (divím se, že jsem vydržela tak dlouho, snad jsem doufala, že mě něčím konečně zaujme), možná je to mnou, ale za filozofické romány považuji Kunderovy knihy, ne tuhle sociálně kritickou slátaninu, kde si postavy nasazují jen podivné masky a na cosi si hrají. Nevěřím jim, nezžila jsem se s nimi - snad je mi francouzská mentalita příliš vzdálená? Mezinárodní bestseller? Zbytečně utracené peníze...

Kabela

7. června 2014 v 15:49 | Ája |  Shoujo Zone!

Tohle je moje nová kabela. Svým způsobem je stará, koupila jsem ji už loňské léto s úmyslem přešít ten kousek za 200,- na něco úžasného a skvělého a... Ale nějak nebyl čas (či spíš mě přemohla lenost). Tohle léto se do toho ale pustím! I když kdo ví, matka vyhrožuje, že mi přehází pokoj, aby vyměnila koberec, který je v dost špatném stavu. Můj pokoj je i ateliér, naštěstí ne malířský, ovšem zažil i převržený kbelík duvilaxu (a z toho místa je milé škrabátko). Tak uvidíme, jak to s kabelou dopadne. Teď jen geniální nápad, nakreslit návrh a pustit se do práce. Fighto!
Budu průběžně informovat.


Pinetky a růže

6. června 2014 v 18:19 | Ája |  Shoujo Zone!

Jsem romantická!

(A nestydím se za to!)