Leden 2014Linoryt

19. ledna 2014 v 11:10 | Ája |  Takové blbůstky


Tak po letech ohnutého hřbetu nad kompijůtrem zpátky k linu. Abych se přiznala, ani mi nechybělo být zase zapatlaná od barvy, kterou neumyju z prstů několik dní. Nechyběl mi ani ruční tisk... Máme dole ve sklepě asi 4 lisy, na kterých by bylo možné ten tisk provést. Ten, který jsem původně zamýšlela použít, se ukázal jako příliš malý. Větší, který se nachází dokonce ve stejné místnosti je... s prominutím... totálně v hajzlu. Nevím, proč tam ja a hlavně k čemu, když má zničenou desku. Loni tam ještě nebyl. Pokud se ho chtěli zbavit a jen ho někam uklidit, okej, ale proč si k tomu vybrali nejmenší dílnu?
Jsem zvědavá, jestli se mi podaří soutisk a průhlednost. Obávám se, že ne... (takové to šimrání v prstech na nohou, které neznamená nic dobrého - nebo si mám spíš umýt nohy)

Frotáž

Foster The People - Call It What You Want

18. ledna 2014 v 9:59 | Ája |  Hudba


To je tak, když konečně přijdu do školy a jsem tu sama... Je pátek... Jdu taky domů...

Money, money

12. ledna 2014 v 19:01 | Ája |  Nezařaditelné
Kdykoliv mě přepadne panika kvůli tomu, kolik bude má bakalářka stát, protože si vymýšlím spoustu pěkných, ovšem drahých zbytečností (barevný tisk), vzpomenu si na spolužačku ze střední, která nyní studuje design keramiky (nejsem si přesně jistá jejím oborem, ale jde o něco takového) v Ústí. Když jsme se onehdá sešly všechny na pivu, povzdechla si, že neví, kde vezme peníze na svou bakalářku, protože formy, které nutně potřebuje (myslím, že chtěla cosi odlévat) stojí přes 100 000,- Fajn, fajn... Prodám svá alkoholická jatra, zn. ještě funkční!
(Určitě dokážu žít i s jednou ledvinou.)


Já a mé Štěně

11. ledna 2014 v 14:23 | Ája |  O mně

Mnozí tomu nevěřili, mnozí tomu nejspíš ani nepřáli, ale jsme se Štěnetem už půl roku. Uběhlo to rychle, ani jsem si to neuvědomila. Musel mi to připomenout on.

Seoul Fashion Week - K-Pop to Double Eyelid Surgery

5. ledna 2014 v 21:15 | Ája |  Shoujo Zone!
Odvrácená strana dokonalého Kpopu...


Tiny book of tiny stories

5. ledna 2014 v 19:39 | Ája |  Knihy

"The universe is not made of atoms; it's made of tiny stories."


Můj sen se vyplnil. Poňa mi k Vánocům přivezla Tiny book of tiny stories a dokonce i druhý díl *.* Arigatou!!!
Je to projekt hitRECord, kterou založil Joseph Gordon-Levitt. Jo, to je ten herec, hrál například v posledním Batmanovi a Inception, 10 důvodů proč tě nenávidím, atd. Ale je to šikovný a všestranný mladý muž. Spolu s bratrem a dalšími založili produkční firmu (teď připravují televizní pořad). A po nějaké době vydali tenkou, drobnou knížečku miniaturních, prťavých příběhů, jejichž autory jsou lidé z celé světa a k nim posílali další autoři své ilustrace. Vznikla rozmanitá sbírka s neobyčejným kouzlem.
Letos vychází už třetí díl a já mám sen - pokud bude v plánu i čtvrtý (někdy), chci se zúčastnit. Je to nesplnitelný sen, ale třeba... možná... nezbývá mi doufat... Pro vol. 3 se sešlo přes 36 tisíc příspěvků a vybrali pouhých 83 a tomu říkám konkurence!
Založila jsem si účet a osmi lidem se líbila má kresba... To je jako návštěvnost mého blogu :D (Bitch, I´m sooooo famous!)Novoroční předsevzetí

4. ledna 2014 v 11:27 | Ája |  O mně
Obvykle si žádné nedávám, kromě takových těch typických - cvičit, žít zdravě, omezit alkohol, internet, atd. Ihned je porušuji a v průběhu roku si svá předsevzetí obnovuji (stydím se za sebe), jakože teďka už fakt začnu cvičit nebo nebudu už pít. Neuběhne ani týden a vše je zpátky ve starých kolejích. Je to zbytečné. Jsem beznadějný případ a jsem za to ráda!


PF 2014

2. ledna 2014 v 22:37 | Ája |  O mně

Je to trochu pozdě, ale přeci. Přeji Vám všem krásný nový rok 2014 - zdraví, štěstí a hodně lásky. Taky spoustu karamelek, dobré knihy, zábavné gify na tumbleru, rychlé připojení internetu, o něco méně zadku Miley Cyrus, trochu víc Adele, i nadále barevný Kpop, dobrou vládu a další nové seriálové postavy, na kterých si můžeme ujíždět (I don´t shave for Sherlock Holmes!).
Pokud můžu přát sobecky něco sama sobě, pak výdrž, silnou víru and just a little bit of luck ve škole.