Srpen 2013


Nové knihy

30. srpna 2013 v 18:02 | Ája |  Knihy

http://www.fler.cz/zbozi/sametova-pycha-4214111


http://www.fler.cz/zbozi/ruzovy-denicek-4214081


Občas si ale říkám, že bych se nejradši na všechno vykašlala, na všechny knihy a školu, na bezva plány, na klidný život. Sbalila bych si jen jednu knihu, možná, nevím ještě jakou a vzala bych si jeden nebo dva prázdné deníčky, abych je zaplnila vlastním příběhem, svým osudem, mým dobrodružstvím. Šla bych daleko, kam až by mě nohy zanesly. Od všeho bych utekla. Možná by to nedopadlo dobře, možná bych nedošla ani do poloviny své pouti, ale jak krásné by to bylo jen jít a nevědět přesně kam.

A zapomenout, co bylo včera.
Ale musím si nejdřív koupit kompas.

Prasácká knihařina v akci

29. srpna 2013 v 12:10 | Ája |  Knihy

Výroba ořízky (i když nevím, jestli se tomu taky říká ořízka - ne obřízka - pokud ty okraje nejsou zdobené.) na domácím lisu s domácím ostřím. Čerstvý škrob pouze jako dekorace. S lepidlem to namíchám až po obědě.
Nepopíratelným faktem zůstává, že Štěně umí brousit ostří jako nikdo... *.* Jiného muže jsem si ani nemohla přát, byl to osud! :D Chu!


Plechová krabice

29. srpna 2013 v 11:14 | Ája |  Knihy
Nutně jsem potřebovala uklidit své knihařské pomůcky, nástroje, materiály, atd., protože v mém pokoji/ateliéru začal vládnout chaos. Ne, že by tu nebyl i předtím, ale... stává se neovladatelným... -___- (Je to přece chaos, že? Zoufale nutně musím uklidit... Ale fakt! O.o)
Abych ovšem aspoň částečně zabránila v šíření onoho chaosu, koupila jsem si plechovou krabici, kam budu shromažďovat všechny věci. Je opět z bazaru a byla to ta největší, kterou jsem tam našla... jenže je pořád malá -___- Budu asi potřebovat nové poličky nebo jiný úložný prostor, ale netuším, kam to všechno narvu, snad na strop.(Abych se přiznala, nemám tušení, k čemu ta krabice sloužila předtím, neumím německy a bratra jsem se ještě neptala. Ovšem mám několik tipů.)

James Blunt - Bonfire Heart

29. srpna 2013 v 10:15 | Ája |  Hudba

Co bych dala za to, aby mě aspoň kousek svezl. Ty hory jsou dechberoucí *.*

Honeydays v Kyjově

28. srpna 2013 v 23:17 | Ája |  O mně

Ještě jsem nebyla schopna projít všechny obrázky, které jsem pořídila, ale vím, že na velké většině je Jája nebo spící Štěně se spící Jájou...
Byla jsem týden bez internetu (měla bych si zvyknout, přes školní rok to bude normální stav) a užívala si relativní svobody. Chtěla bych se tam zase vrátit... Vařit, jen když mám sama chuť, jíst si co chci... ehm, samozřejmě, že jsem z toho věčného nicnedělání přibrala, ale je mi fajn. Takových týdnů by vlastně mohlo být i víc.

Chlupač

19. srpna 2013 v 20:27 | Ája |  Knihy


Tenhle chlupáč je na zakázku pro Hanču. Ona má stejně jako já fetiš pro chlupaté, roztomilé (růžové) stvoření. Přála si něco extravagantního, tak doufám, že jsem její přání splnila. Nejvíc se mi na tomhle deníčku líbí jeho výraz. Oči pro plyšové medvídky ho oživily. A když se správně načeše, vypadá jako pobouřená sova. Ale hodně jsem se u něj nazlobila. Mám se pořád ještě co učit a dělám stále základní chyby. Ale bavilo mě to =^^=

Růže

19. srpna 2013 v 16:54 | Ája |  Shoujo Zone!

"Tohle je pro tebe," řekl Štěně a podal mi růži.
"Děkuji," odvětila jsem upřímně udivena, protože květiny ani žádné jiné dary velmi často nedostávám. Provedl něco? mělo mě napadnout, mě, tvora tak nedůvěřivého a podezřívavého. Ale nenapadlo, jen jsem se pitomě usmála, protože je milý a tomu se nedá odolat.
"Jsem úplně uběhaný," pokračoval poté chudáček celý zpocený v tento horký a dusný letní den (očekávám bouřku). "Stavil jsem se u maminy v práci, pak ve spořitelně, pak jsem šel do květinářství, ale měli zavřeno, tak jsem musel do druhého..."
"Kdybys šel přes Centrum (místní potřeby pro domácnost a kutily), to máš po cestě a mohl jsi mi koupit kovové pravítko... Ale ta růže je taky hezká, děkuji!"
"No jo, ale víš..." ošil se nervózně.
"Pravítko není tak romantické, vím..."


Mám ráda růže a další květiny, ale to pravítko bych opravdu potřebovala a taky řezací desku a Duvilax, ten mi už pomalu dochází. A tomuhle se říká profesionální deformace. Dva dny jsem v kuse knihařila a potřebuji pauzu. I když to vypadá, že mám o prázdninách spoustu volného času, tak nějak se mi ho daří velmi úspěšně zaplňovat a zoufale nestíhám.
Musím konečně máknout a začít něco dělat. HA! Do práce!


Spokojená zákaznice

18. srpna 2013 v 12:01 | Ája |  Nezařaditelné

http://dummaby.blogspot.cz/2013/08/project-bokkaku-s-korunkou-na-hlave.html


Jsem vždy strašně nervózní, dělám-li někomu šperk přímo na míru na zakázku, protože můžu jen odhadovat vkus dané osoby a modlit se, abych se trefila. Ovšem radost, když se trefím, je přímo nezměrná. :) Jsem ráda a jen doufám, že spokojených zákazníků bude časem přibývat!


Sweet, sweet baby!

17. srpna 2013 v 11:06 | Ája |  Shoujo Zone!

Zbožňuju cukrárny a sladké kávy...
Nechápu hlavně jednu věc: Proč si někdo dává kafe bez kofeinu? Tak zbytečné! Ať si dá čaj...
(Ne, nejsem takový závislák, abych pila dvě zároveň. Šálek vlevo patří mému Štěněti, který zatím statečně snáší mé sacharidové rozmary.)


Jayesslee - full album

14. srpna 2013 v 19:19 | Ája |  Hudba

Tyhle holky dělají skvělé covery!

Luční kvítí & Černý samet

14. srpna 2013 v 16:33 | Ája

http://www.fler.cz/zbozi/lucni-kviti-4163710

http://www.fler.cz/zbozi/cerny-samet-4163726


Bylo by fajn, kdyby si kluky někdo koupil a dal jim tak nový domov, protože na hromádce na křesle je jim trochu smutno ;)

Přála bych si

14. srpna 2013 v 10:46 | Ája |  O mně
Jestli mě ještě někdy zastaví nějací jehovisté a zeptají se mě, co bych na světě změnila, pravděpodobně odpovím toto:

Opravdu bych si přála, aby plastová pravítka vyráběli z tvrdšího plastu, takže by bylo krapet těžší je zničit.

Přála bych si, aby rtuť teploměru nikdy nevystoupila na číslo třicet.

Přála bych si, aby se mi tak nekrčilo oblečení.

Bylo by milé sníst, na co bych zrovna měla chuť a v jakémkoliv množství, které mi žaludek dovolí, a nepřibrat ani deka.

Kéž by naše Jája omezila své verbální vyjadřování a zapomněla štěkat.

Přála bych si, aby se škrob v ledničce tak rychle nekazil.

Přála bych si, aby si lidé uvědomili, že umění a kultura není vždy vyčíslitelná a ne vše se dá převést na peníze.

Přála bych si, aby bylo víc takových písní:

Mí dva nejdražší

9. srpna 2013 v 12:00 | Ája |  O mně

Není tak snadné udělat kvalitní fotku ve špatně osvětlené hospodě s malým digiťákem, ale pár se mi jich povedlo. Tohle není jedna z nich, ale líbí se mi, že zachytila jejich humorný rozhovor. Vlevo vlk ryšavý a vpravo mé štěně. Mám je oba moc ráda. Štěně možná trochu víc, jen malinko, trošilinku, krapet, ne, kecám, miluju ho! I když se bude muset smířit s tím, že se o první místo musí dělit s dalším chlupáčem.


James je zpět!

8. srpna 2013 v 11:17 | Ája |  Hudba

Zajímalo by mě, jestli ta píseň bude mít i klip, protože tohle je dost dobré a víc snad nepotřebuje. No uvidíme.

Po nějaké době

8. srpna 2013 v 11:13 | Ája |  Nezařaditelné
Zdá se, že blog.cz měl odstávku. Už jsem se bála, že to znovu nenahodí, protože to bych přišla o všechny články (a to by mi po oslavě výročí rozhodně radost neudělalo).

Dva dny jsem strávila se Štěnětem v Ostravě, ale na bakalářku jsem pořád ještě ani nešáhla. Připravuji se na to každý den, tahám zápisník stále sebou, ale nedokáži ho otevřít, uchopit pero a pustit se do psaní. Jsem líná, tak líná a je takové horko, takové! Chtělo by to vychlazené pivo, brambůrky, ... zevling... Mám prázdniny!


Retro dívčí

2. srpna 2013 v 23:38 | Ája |  Shoujo Zone!
(Tak to nazval můj bratránek, ale jen jsem nutně potřebovala manuální činnost, kterou bych zahnala přespříliš nenechavé myšlenky, jichž jsem se naštěstí zbavila. Obávám se, že nedokážu být taková, jakou by mě svět chtěl mít. To je mé stanovisko a konečně jednou v životě si za ním budu stát.*)


*Jak moc bude nevhodné prohlásit Amen?