Březen 2013

Au

31. března 2013 v 15:24 | Ája |  Nezařaditelné

Toto není body art, toto je má krev. Podařilo se mi při ketlování zarazit si drát do prstů a kupodivu to krvácelo víc, než bych čekala. Abych mohla pracovat dál, utírala jsem poraněný palec do zápěstí druhé ruky. A vysledek nevypadal vůbec špatně. Ale pořád to bolí.


(Je to jen náhoda, že většina článku přibude o víkendu?)


Ve výrobě na koberci:

Diamonds are forever

31. března 2013 v 11:19 | Ája |  Shoujo Zone!

Hermés.

30. března 2013 v 19:59 | Ája |  Shoujo Zone!
Hermés je nejen pařížská módní značka, ale byl to i antický posel bohů.
Prosím omluvte kvalitu fotografie, mé mastné vlasy a nenamalované oči.


Shine like a diamonds...

30. března 2013 v 18:44 | Ája |  Shoujo Zone!
...aneb diamonds are the girls best friends!
Ale ne každá si můžeme dovolit diamanty nebo nás miluje někdo tak bohatý. Já patřím do této skupiny. But I don´t care!
V uších a pod lepším světlem vypadají rozhodně lépe.
Ta černá podložka je bratrova bakalářská práce, která se mi válí už několik dní, z nepochopitelných důvodů, na stole. Asi se brzo ztratí.
Ovšem to červené na první fotce je můj geniální stojánek na naušnice z papíru, který jsem vymyslela ve workshopu s Činčerou. Geniální je v tom, že z něj může být i dárková krabička. Jen jich musím sestrojit více a v jiných barvách.
Materiál: Filc, papír, niť, korálek a trocha drátu.

Mini love

29. března 2013 v 21:37 | Ája |  Shoujo Zone!
Zbožňuji přívěsky a sbírám je. Má plechová krabička od čokolády Milka je už pěkně těžká a pomalu přestává stačit.
Nebe se nachází i v Ostravě, na Kuřím rynku, v prodejně Stoklasa. Odtud odcházím vždy o něco chudší, jenže... Kdo by jim odolal?


Knihařky

29. března 2013 v 19:40 | Ája |  Knihy
Co je tak skvělé na knihařkách? (Kromě toho, že jsou krásné a chytré, samozřejmě.) Když si ani ne pět hodin před vernisáží uvědomí, že nemají žádnou slušnou kabelku, jen starou a odpornou školní tašku přes rameno, která se vůbec nehodí k elegantním černým šatům, co udělají? Rozhodně neběží do nejbližšího nákupního centra (mokré vlasy a absence fénu či financí), ale pustí si Avengers a dají se do práce. Ganbatte! Škoda, že nemám na mobilu lepší foťák -___- Celé psaníčko je z jedné A3, dalo by se říct, že je to prakticky origami, ale ne docela, vypomohla jsem si jedním řezem a zevnitř i kupou lepící pásky, protože to není úplně dokonalé a některé věci bylo třeba upevnit. (Ale na třetí pokus během 2 a půl hodiny - slušný...) Než by mi zaschnulo lepidlo, páska to zachránila. Kabelka k mému údivu přežila celý večer a doufám si tvrdit, že bude použitelná i příště. Kdyby ne, složím si další :)
Knihařky jsou the best!


Černá Vrána

23. března 2013 v 11:02 | Ája |  Nezařaditelné

Černá Vrána je ten nejodpornější ostravský pajzl, co znám. Bez diskuze! No a kde jinde by se měly konat vernisáže studentů FU? Kde jinde?!
Doporučuji se zúčastnit alespoň jedné takové akce, je to zážitek na celý život.
A hlavně ta... :D Tím jsem se bavila ještě celý druhý den


Ráj v Ikea

17. března 2013 v 9:49 | Ája |  Takové blbůstky
Zoufale toužím po Ikea... po těch barvách, krásných pokojích, vůni dřeva a spoustě zbytečností, které nemusím mít, nepotřebuji je, ale jednoduše chci.

A toužím po sladké kávě...

Playlist

16. března 2013 v 11:56 | Ája |  Hudba
V poslední době mi hrají pořád ty stejné písničky. Brzy je nahradí nové, ale do té doby jsou mými favority tyhle:

Annette Hanshaw - Would you like to take a walk?

Připomíná mi, jak moc mi chybí mé sladká kofeinová rána. Ještě týden! (Stejně si myslím, že ta dieta nepomáhá a má kůže je pořád stejně ošklivá :/)

The Staves - Wisely & Slow

Tohle je písnička do vlaku. Zavřu oči, nechám se unášet pryč a chvíli nerušeně poslouchám. Mám ráda vlaky, ale cesty na nádraží už méně. Myslím, že se ideálně hodí k dnešnímu "podzimnímu" počasí.

Taylor Swift - Mean

Má ranní mantra. Bez ní bych asi nevstala z postele. Poslední dobou ztrácím trpělivost s lidmi a hlavně umělci. Mám na ně docela pifku. Čemu jsem se to upsala? Vždyť já vlastně ani umění tvořit nechci!

MACKLEMORE & RYAN LEWIS - SAME LOVE feat. MARY LAMBERT

Vždy jsem byla trochu jiná. Měla jsem ráda jiné věci než mí vrstevníci a docela za to trpím i dnes. Ale jsem prostě jiná a nic mě nedonutí si hrát na umělce, protože je mi to proti srsti. Mám ráda pop, chytrý hip-hop a taneční hudbu. A nevidím na tom nic špatného. A že to není ART? Pche, who cares?
Ale ne, nejsem lesba. Bohužel...

Radwimps - Buriki

Proč jsem vlastně přestala poslouchat Jrock/Jpop? O.o Hmm... Miluju Radwimps!