Leden 2013

Atelophobia

31. ledna 2013 v 0:10 | Ája |  O mně

Temná budoucnost

19. ledna 2013 v 1:18 | Ája

Oukej, v případě, že se tyto předpovědi vyplní, je plán nasledující:
1. sehnat maringotku
2. sehnat koně
3. ať už mě to zvíře zavede kamkoliv, do ČR už se nevrátím

Nebo: Vykašlat se konečně na školu a zdrhnout do Velké Británie, kde snad můj zářný intelekt a smysl pro humor ohromí majitele starého venkovského sídla... a vdát se za něj.Klauzury se blíží...

15. ledna 2013 v 21:54 | Ája |  Nezařaditelné
... a stupeň mé vyčerpanosti roste též. Potřebuji dlouhý, klidný a nerušený spánek. Ale ještě předtím! - pozná mou čepel několik zlých templářů, muhehehe. Ale jinak jsem křehkost sama, víme?
Ňuňu Cupcakes

14. ledna 2013 v 11:30 | Ája |  Shoujo Zone!
Dovolte, abych mou kamarádku uvítala mezi blogery. Její identitu však nesmím prozradit, protože bych tak zničila dlouho budovanou darkulínskou image, kterou se pyšní, a to si opravdu nemůžu vzít na svědomí. Samozřejmě, že v tom není sama a holky se postarají o články a obrázky společně. Takže až Vás, milé ženy a dívky, přepadne touha uniknout z našeho masculiního světa nebo jen pouhá chuť po trošce růžové, zavítejte sem (a nezapomeňtě se zas vrátit zpět ke mně, stejně tu mé výkřiky nikdo nečte T_T).

http://nunucupcakes.blogspot.sk/


Mám zkažený večer

13. ledna 2013 v 20:45 | Ája |  Nezařaditelné
Vážení scénáristé Downton Abbey,

copak seriálové postavy nemají právo na štěstí?

To není fér! Už nemám ráda Váš seriál. Vracím se zpátky k shoujo anime.

Bez úcty,
Ája

Ztraceno v...

11. ledna 2013 v 0:37 | Ája |  Knihy
Cituji sama sebe:

"Co tu děláš, ty parchante? Jak ses sem dostal, vypadni, no tak! Vypadni. Ještě kousek, ještě kousek! Co? Ááááá! Ne, ne, ne! Zpátky, zpátky. Vypadni, vypadni! Jóóóóó! Dostala jsem tě, ty parchante!"

Takto vypadá (typografická) úprava sazby v mém podání. Jsem verbální typ, přesně jako můj pes.

Update: V některých situacích si vzpomenu na scénu z Lásky nebeské, kdy starý rocker popisuje vznik svého hitu. Jak dosti násilně narvali další slabiku (Christmas místo Love) do verše. Podobně násilně já zase odebírám řádky. Právě se mi podařilo zničit 3 řádky! Som čarovná!

GIF moments

9. ledna 2013 v 14:40 | Ája |  Takové blbůstky
Baví mě tumblr. A hlavně podivné články se spoustou gifů. Chci si to taky vyzkoušet. Here we go!

Po hodině úpravy sazby si říkám, že to třeba dopadne dobře. Hm, není to tak špatné.


Jenže pak se podívám znovu a mé naděje vyprchají. Je to strašné! Spousta řek a dělení slov taky nefunguje. Wáááh!


Sbohem, má kariéro typografa!


Pokud mi ale něco navždy zůstane, bude to má závislost na kávě.


A myslím-li závislost, tak pěkně silnou. Je to Knihařský komplex (protože všchni máme svůj knihařský komplex.)A také alkoholu...


Je to takový ten pocit, kdy se snažíte o nemožné.


Asi se brzo zblázním.


Ale pořád jsem sexy!


K-A-W-A-I-I!!!

6. ledna 2013 v 19:02 | Ája |  Shoujo Zone!

Ty boty jsou tak blbé a ošklivé, že je doopravdy chci. Kde se dají sehnat?

Plné zuby Vašíka

5. ledna 2013 v 1:31 | Ája |  Nezařaditelné
Tento článek jsem si v hlavě sestavovala několik dnů, přesto stále nevím, zda-li budu schopna vyjádřit své pohnutky písemně.

Jsem naštvaná, jsem přímo rozzuřená. ...Jsem zoufalá.

Děkuji, pane prezidente Klausi, že jsem poprvé za svůj život pocítila hanbu býti Češkou. Podařilo se Vám z nás udělat naprosté pitomce (a pomyšlení, že Vám to beztrestně projde, mě vytáčí ještě víc). Dal jste nám jasný signál, že krást (ve velkém?) není zločin. Samotný zločin by neměl být potrestán a slušnost či nevinnost jsou spíše příznaky (mentální?) choroby. Kdysi Vám lidé věřili, Vy jste ale zklamal. A jsem si jista, že nejen já, ale i historie Vás odsoudí.

Tento akt výsměchu mě uvrhnul do ještě větší deprese, nedůvěry a znechucení z poměrů v tomto světě. Naprosto rozdupal mé jakkoliv naivní představy, že každý zločin (přestupek zákona) má být potrestán. Zřejmě ne. Ach ano, slyšela jsem Vaše obhajoby - chybovat je lidské, ale i za takové chyby se má platit. (A vím dobře o čem mluvím, občas draze platím za svou hloupost.) Tak proč to neplatí pro všechny? Proč to má některým projít? Nevěřím v Boha, ani jeho mlýny. Já žádám spravedlnost teď a tady, v tomto světě, před mýma očima.Mýlili jsme se, konec světa nestal, už dávno. Tohle je totiž ten konec a řítíme se do záhuby zatraceně rychle. Pokud to nevidíte a necítíte, závidím Vám. Já však nemůžu před skutečností zavírat oči, nemůžu si nasadit růžové brýle, neumím to. Vyciťuji nespokojenost, zlo i zvrhlost společnosti, ve které žiji. Tohle už nemůže trvat dlouho, vše se to zhroutí a pak poteče krev. Jen se bojím, že se toho dožiji. Už dlouho nebyla válka, některým to nejspíš chybí.

Je mi 21 let. Zažila jsem podivnou vyhlášku ministerstva školství, kdy jsem si mohla vybírat pouze z jedné střední školy (a musela si tak vybrat cestu, která mi nejspíš není určena, protože kdyby mě nikde nevzali, skončila bych na učňáku; a vždy je tu ta možnost, že by se něco pokazilo a z premianta třídy by byla kuchařka; měla jsem štěstí), jsem první ročník, který podstoupil ještě podivnější státní maturitu, kterou též považuji za výsměch. Příští rok si začnu platit i vysokou školu, proto, že státní pokladna je rozkradená, jen proto, že potřebuji hloupý papír s titulem (blbce) Bc. a abych získala alespoň slušnější práci (získám-li vůbec nějakou). Zažila jsem několik nárustů daní a vysokou cenu ropy. Znám extrémně horká i studená léta (Tak globální oteplování prý neexistuje? HOHOHO!). Mám plné zuby být (pokusným) králíkem, který jen mlčí a nechává se pomalu stahovat z kůže.

Narodila jsem se v roce 1991, v roce, kdy se začalo privatizovat. V roce, kdy byla založena ODS a Klaus se stal jejím předsedou. Sovětská vojska se odsud začala po desetiletích konečně stěhovat. Byla založena Union banka, jenž zkrachovala v roce 2003 a letos se její okradení klienti musí smířit, že své peníze zpátky nikdy neuvidí a lumpové zase vyhrají.Co jsou Čěši záč? Můžeme o tom vést spory a dlouze diskutovat. Víme ale jedno - z toho všeho, co jsme světu dali (a vzali), to byla i dvě slova, pojmy: robot Josefa Čapka (ano, autorem toho slova je Josef, ne Karel, který ho použil ve svém dramatu R.U.R.) a tunelování, ve kterém jsme se stali mistry (i těmi neobhajitelnými církevními restitucemi). Nevrátíme třeba i Německu Sudety?

A tak se konečně ptám, co s tím budeme dělat? Necháme to jen tak? Zavřeme oči? Zacpeme si uši před tím hlasitým výsměchem dobru a spravedlnosti? Vím dobře, že jeden člověk toho moc nezvládne, ne pokud před ním stojí takoví jako TI, kteří vedou naši zemi. (A to není podpora opozice, která svou snahou dosáhnout na koryto, podrývá samotnou myšlenku demokracie. Koho jsme si zvolili, ten ať tam je a snaží se vykonávat svou práci nejlépe. Což mě vlastně přivádí na myšlenku hromadné zodpovědnosti za současný stav.)
Řekněte mi někdo, co mám dělat? Poslouchám! (Ale ne samozvané vůdce s populistickými kecy.) Co mám dělat, abych obnovila svou víru v život v mezích zákona, v život zde, na mé drahé Moravě? Nebo je jediné východisko emigrace? A kam? Bude mi tam líp?
Jak lze žít s vědomím a snahou něco tvořit, když může kdykoliv přijít hamižný a zlý blb, který všechno mé snažení zničí, ba co hůř, projde mu to. Proč mají lidé dál rozvíjet svou kulturu, nejsme spíš už na konci?Jsem naivní, snad i stále věřím v pohádky, ale kam jinam se má dnes člověk obracet, aby se nezbláznil? Vždyť takhle to už dál nejde. Potřebuji šťastné konce, potřebuji vědět, že dobro vyhraje.

Kéž existuje nebeská brána, tam se sejdeme a tam Vám to vše sečtou.

Šťastný nový rok

2. ledna 2013 v 21:54 | Ája |  Nezařaditelné

Snad bude tenhle rok lepší, než ten předchozí, prosím.