Červenec 2011

Bokkaku is not dead! (Jen trochu darker than black)

30. července 2011 v 14:33 | Ája |  Takové blbůstky
Po dlouhé době píši článek, na který jsem se chystala už poměrně dlouho. Nebudu si nic nalhávat. Jsem prostě líná! S trouškou nestydatosti bych to mohla svést na hvězdy a jejich nepříznivé postavení.

Poslední dny byly podivné. Opravdu podivně se střídají a míjejí... Pondělí, úterý, středa, ..., neděle, a zase pondělí, úterý, středa, a tak pořád dokola (dokud nepříjde konec světa). Svůj vliv má na to i počasí. A to se teď nevymlouvám! Od východu do západu slunce je pořád zamračeno. Když se mračna roztrhají a uvolní místo pro pár paprsků, je to na příliš krátko. Já mám vlastně ráda déšť, šedivo a pošmourno. Ale není to zdravé pro lidskou psychiku.

Anders Behring Breivik - tohle jméno slýchám poslední dobou často. Pravicový extrémista z Norska. Vrátila jsem se právě z kina, když mi bratr řekl, co se tam stalo a zůstala na něj nevěřícně zírat na prahu dvěří. Hned jsem běžela k počítači, abych zjistila další informace. Tenkrát ještě nikdo pořádně nevěděl, jestli za teroristickým útokem nejsou islámští radikálové nebo podobné sebranky. Do této doby byla Evropa v bezpečí. Nebo si to jen namlouvala. Amerika a její 11. září jsou příliš vzdálené, abychom se budili s myšlenkou, že nás kdykoliv může zabít nějaký magor s výbušninou připevněnou na těle. Magor, který prolije krev, aby si zajistil místo v nebi.
Jenže tenhle člověk, tenhle Breivik, nezabíjel kvůli náboženskému přesvědčení nebo duševní poruše. Tak proč? Malé kluci tahají děvčata za copy, rozšlapávají hrady z písku, ale nestřílí do nevinných lidí! Zaštítil se ideou pravicových extrémistů, ale ve skutečnosti je to jen narcis, který toužil po pozornosti. Ano, té se mu dostalo, usmívá se, je šťastný. Ve svém světě se stal hrdinou. Jenže za jakou cenu? Co provedlo těch 70 dětí, vlastně mých vrstevníků?
Žádám trest! Ale těm lidem už to život nevrátí.

Hořkosladký je tento svět. Po sladkých chvílkách štěstí příjde vystřízlivění a návrat do kruté reality, kde vše má svou cenu, protiváhu. A musíme zaplatit!
Jsem pesimista...