Květen 2011

Déšť a chodníky

27. května 2011 v 22:56 | Ája |  Takové blbůstky
Stav hodonínských chodníků je opravdu katastrofální. Projeví se to zvlášť, když začne pršet a vy musíte přes celé město domů... Navíc, protože je tma, nevidíte na cestu a šlápnete na špatnou kachličku, která udělá mlask a proboří se s vámi. Takže máte boty plné vody. Příjemné, to tedy opravdu ano.

Jpop is dead!

25. května 2011 v 12:14 | Ája |  Takové blbůstky
Je to neoddiskutovatelný fakt, Jpop umřel a nahradil ho Kpop. V mém playlistu určitě
Vždyť i v Oricon Charts mají Kpopaři své pravidelné místo.

Krádež legálně?

24. května 2011 v 19:53 | Ája |  Nezařaditelné
Páni, už dlouho mě vážně tak dlouho nic nenakrknulo (no dobře, kecám, je poměrně dost věcí, co mi poslední dobou pijí krev, ale ne tak, abych o nich konečně po tak dlouhé době napsala článek) jako dnešní Televizní noviny. Ne, že by na vinně byly přímo ony, ale hned první zpráva mi zvedla tlak (což v mém případě není nezdravé, ale i tak!).

Soud ve Vídni provedl kvůli Diag Human exekuci uměleckých děl patřících ČR

Přeloženo: Parta Rakušáků si řekla, že budou krást a protože je to parta Rakušáků (tz. projde jim to), naběhlo několik exekutorů do galerie ve Vídni, která vystavovala několik kubistických děl předních českých umělců (např. Emil Filla!) a zabavila je. Ty obrazy (plus tuším, že jedna plastika) byly zapůjčeny z Česka. Navíc nepatří českému státu jako takovému, ale jsou vlastnictvím Národní galerie, která sice pod stát spadá, ale je samostatnou organizací (a vlastním státem díky panu Knížákovi).
Aféra kolem Diag Human je příliš složitá, abych jí rozumněla, myslím, že se v ní neorientuje nikdo. Každopádně žádný cizí soud nemá právo zabavit umělecké dílo, které mu navíc ani nepatří a z dobré vůle je zapůjčeno. Kde žijeme? Emil Filla je jeden z nejslavnějších kubistických malířů a přijít o něj by byla katastrofa. Jestli se to stane, dobrovolně emigruji.
Hodlá s tím někdo něco dělat? Ty lidé, které jsme si zvolili? Nebo nemá cenu k volbám ani příště chodit?