Září 2010

Jam Zasshi

29. září 2010 v 20:50 | Ája |  Anime a Manga
Bylo mi řečeno, že mám udělat reklamu já, protože jsem bloger (nebo blogař?). Takže na vědomost se dává, že páté číslo JAM zasshi je na světě! Rozkaz zní: Stahujte, čtěte a šiřte naši slávu dál.


Nechť Vás Ash Ketchum provází!

Psí zen? Blbost!

25. září 2010 v 9:25 | Ája |  Nezařaditelné
Změnila jsem názor. Nic jako psí zen nefunguje. Jája je prostě spratek a potřebuje tvrdou ruku, jinak si na mě bude dovolovat, což už není tak roztomilé... -__-

Psí zen

22. září 2010 v 21:03 | Ája |  Nezařaditelné
Myslím, že neexistuje ultimátní návod, jak vychovat psa nebo dítě, stejně jako neexistuje Pravda (snad kromě přísloví: Krása je pomíjivá, blbost věčná.), takže jak mám vycvičit Jáju, aby mi k sakru přestala okusovat palec na noze, protože to už vážně začíná bolet?
Mí rodiče mi radí, abych jí občas trošku bouchla po zadku, aby si pamatovala, že tohle nesmí dělat. Měl by se ale pes bít? Objevila jsem zvláštní věc. Čím víc bych jí "fyzicky" cvičila (mučila), tím méně by poslouchala. Jakmile jí bouchnu, je mnohem neposlušnější a mnohem déle trvá, než dá pokoj. Proto jsem nedávno zkusila jinou metodu. Snažím se zůstat klidná a silným, autoritativním hlasem Jáju přesvědčit, že má přestat. Není to lehké, trénuju si tak svoji trpělivost, výdrž atd. Ale funguje to! Co z toho plyne?

1. Psi jsou vesmírná stvoření, protože se řídí pravidlem: Dělej jen to, co chceš, aby ostatní dělali tobě. (Překlad: Bouchni mě a já tě kousnu.)
2. Neposlouchejte své rodiče, protože své výchovné metody už vyzkoušeli na vás a vidíte, jak to dopadlo, ne?