Červen 2010

Upíří pandemie

25. června 2010 v 18:39 | Ája |  Takové blbůstky
Dneska jsem s kámoškou navštívila knihkupectví, abychom koupili třídnímu dárek ke konci roku. Samozřejmě jsme nepochodili. Zatímco se Zuzka šla zeptat za prodavači, já se vrhla k mangám. Ano, Gravitation a další blbosti, co vycházejí v ČR byly založené v poličce s dalšími knihami pro nejmenšími. No nevím, jestli je Gravitation zrovna vhodné pro sedmileté dítě. =^^=
A jako správné grafičky, znetvořené pracovní deformací, jsme se vrhli na obálky knih a začali kritizovat. Zaujalo mě, kolik těch knih je o upírech, a tak jsem začala počítat:
1, 2, 3... 10, 11...22, 23... 29!
29 na jednom regálu! O.O
Vsadím se, že kdybych hledala, najdu i tu třicátou. Byl tam alespoň diář Hannah Montana, která mi taky pije krev, takže se to za druh vampyrismu počítat dá, ne? 30! HA! :D

Na Gackta!

24. června 2010 v 18:41 | Ája |  O mně
gackt
Zní to možná neuvěřitelně, možná jste o tom už někteří slyšeli, ale Gackt bude v Evropě! A dokonce přiveze sebou i své tour Yellow Fried Chicken. Nepůjde o další nudné focení, tentokrát si ho užijeme naplno! :) Jupííí. 800 lidí bude mít možnost shlédnout Gackta naživo a užít si vystoupení. Já a kamarád budeme mezi nimi! :)
Sehnat lístky byla celkem fuška. Za tohle bych Robina nominovala na nejlepšího kamaráda roku.
Pojedeme na Gackta, pojedeme na Gackta!!! :)

Dračák #2

21. června 2010 v 11:03 | Ája |  Takové blbůstky
Přežila jsem včerejší dračák! Zní to asi neuvěřitelně, ale je to vážně tak. Teda, ani jsem to nečekala. Naštěstí byl ale PJ můj kamarád, co mě má rád a ví, že bych mu další smrt už neodpustila. ^^

Jak jsem tiskla etikety

18. června 2010 v 10:46 | Ája |  Takové blbůstky
V Hodoníně máme přes 5 tiskáren. Nepřímo tiskáren, ale míst, kde mi slušně vytisknou A3. Ztratila jsem totiž etikety (a taky je už našla, ale kur, pozdě, no co už) a musela je na vlastní náklady vytisknout, protože škola je chudá.
Nejdříve jsem volala do reklamky, kde budu mít brigádu. Můj budoucí šéf však byl v Brně a tisknout bych mohla až dneska. Učitel (úplně zbytečně) trval na tom, abych to měla vytištěné už ten den. Zamířila jsem do další reklamky. No jo, ale tam měli servis a tiskárna jim ležela rozložená po celé firmě na kousky. Zanadávala jsem a letěla k další tiskárně. Jenže 6 A3 je příliš malý počet, kvůli kterému nebudou zapínat stroje. Naštěstí byla ale paní tak hodná a zavolala známé z jiné reklamky, kam mě taky poslala a kde mi to nakonec vytiskli. Huráááá.
Výsledek: Po seběhání celého města (kdy jsem překonala několik rychlostních rekordů) mě tělo bolelo víc než po tělocviku. Málem mě kousl pes a přejelo auto, umřela jsem na dehydrataci a hlady. Co bych ale pro školu a umění neudělala, že? ;)

Eminem na BBC

9. června 2010 v 19:02 | Ája |  Takové blbůstky
Poslouchám právě interview s Emineme na stanici BBC 1Xtra. Netvrdím, že tomu všemu rozumím, tak dobře anglicky neumím. -___- Bohužel.
Eminem není takový blbec, za jakého jsem ho považovala. Upřímně (anglicky IMHO) působí relativně inteligentně. Alespoň v porovnání s moderátorem. BBC byla vždy považována za solidní rádiovou stanici, tak kam k čertu dali hlavu, když zaměstnali takového pošuka? O.o Anebo jsem už asi příliš stará na tuto moderní "řeč" plnou: Yeah, baby, maaaan... etc. Asi si pustím Radiožurnál...

Dračák

4. června 2010 v 18:36 | Ája |  O mně
Po asi 4 letech jsem opět hrála Dračí doupě. Bylo to zajímavé. PJ mi dělal kamarád, který stejně jako já, hrál naposledy ještě na základce. Ach jo, kde jsou ta léta? :)
Btw. Zabil mě asi po dvou až třech hodinách hraní. Hmm. Špatný PJ!

Plenér 2010

2. června 2010 v 21:13 | Ája |  O mně

kača
Obyčejně trvá plenér (malovák - rozuměj: školní výlet, při kterém si neodpočineme, protože musíme denně nakreslit 5 krajinek) týden. Letos tomu tak nebylo. Trochu mě to mrzí a trochu jsem i ráda. Tohle měl být můj poslední plenér. Ve čtvrťáku se už nejezdí.
Krajina byla hezká, i ubytování nepatřilo k nejhorším, co jsem kdy zažila. (nikdy nezapomenu, jak v prváku spolužačka stála před chatkou, dívala se na úmývárny a záchody v jednom, oči jí svítili a nadšeně vydechla: "Tady je to jak v Dachau." Měla tenkrát ráda tu dobu a hodně o ní věděla. Nácek ale nikdy nebyla!)
chatky
Nicméně byla pěkná zima a bláto. Pršelo hned při příjezdu, k večeru se to vybralo. Ocenila jsem své gumáky, které jsem kupovala ještě v neděli před odjezdem. Óóóóó, jak mi je mnozí záviděli!
Na kopci pěkně profukovalo, bylo zima a třepaly se mi prsty.
kopec
A pak to přišlo. Včera, před oběděm začalo pršet a už nepřestalo. Pršelo a pršelo a pršelo a pršelo... a co dál? Pršelo! Co může člověk dělat v takovém počasí? Takže se shromáždila v naší chatce grúpa lidi, pokuřovala se vodní dýmka a popíjelo se... ehm, jistě, že kofola, vždyť šlo přece o školní akci, ne?
Ráno jsem se probudila zároveň s Hankou. Zatímco jsem se oblékala, slyším ode dveří chatky: "No ty vole!"
Vyhlednu ven, a hele! Ten potok tu předtím nebyl!
potok
potok1
Jak už jsem říkala, hodně lidí mi závidělo ty gumáky. ;)
Někde nad námi se vylila řeka a navštívila náše ubytování. Učitelé měli jasno: jede se domů! Během dopoledne jsme se pobalili a už jen čekali na autobus. A tak jsem zase zpátky doma, u internetu. Chyběl mi.
Písnička plenéru: She´s so lovely - Scouting for girls
Hláška: Omg neznamená Oh my god jak jsem si doposud myslela, ale Ohřej mi guláš. Z posledního dne je to pak: Běž po proudu.