Květen 2010

Muzejní noc 2010

26. května 2010 v 10:51 | Ája |  Nezařaditelné
Muzejní noc 2010

28. 5. pátek v 18:00

Zvu všechny Hodoňáky na místní muzejní noc, která se koná v Galerii výtvarného umění Hodonín. Program bude určitě stát za to. V plánu je malování na hedvábí a výroba naušnice z fimo. A nějaké další věci, které já ještě ani nevím. Nechme se překvapit.


Hašašín Ája

24. května 2010 v 8:24 | Ája |  Takové blbůstky
Zleva, zprava! Pozor, vidí mě! Ne, dobré, nevšiml si.  A teď rychle. Hop, hop a BUM! Jedna, dvě, tři... hlavy padají a Ájá skóruje! Ano! Jedna mrtvola, druhá... Ehm, omlouvám se. Trochu jsem se do Assassins Creed zažrala. -___-

Yukata

17. května 2010 v 19:50 | Ája |  Nezařaditelné
Yukata, podle toho, co jsem našla na internetu je letní balvněný oblek, o něco kratší kimonu, avšak velmi podobný. Našla jsem čistě náhodou střih na jedno a rozhodla se zprovoznit šicí stroj, co mi stojí v pokoji už pár let, naprosto nevyužitý. Musela mi pomoct babička, ale nakonec se povedlo.
A tak Bobbinový šicí stroj (který možná ještě i pamatuje válku) šlape po naolejování jako hodinky.
yukata
Vsadím se, že ručně malovaná látka na mě bude vypadat mnohem lépe :) Stejně je ale roztomilý, že? Má to jako župánek ^^

Blbečkem snadno a rychle...

16. května 2010 v 22:47 | Ája |  Takové blbůstky
... ve třech jednoduchých krocích.

blbcemsnadnoarychle

Nedělní chvilka... asijských klipů

16. května 2010 v 8:19 | Ája |  Hudba
Začněme zlehka. První klip, který jsem vybrala do dnešní pořadu Nedělní chvilka poezie... ehm, pardon, Nedělní chvilka asijských klipů, je od dívčí skupiny Perfume. Pochazí z Japonska a jak by prohlásilo 90% účastnic Animefestu ve věku do 13 let, jsou: KAWAII! (Zajímalo by mě, jaká mela by se strhla, kdyby to někdo zařval uprostřed promítání ve Scale O.o)


Druhým zúčastněným našeho pořadu je Bi Rain. Asi málokterá obdivovatelka bišíků nezná tohoto sexy korejského tanečníka, zpěváka, herce... cokoliv ještě je... 85% shota-conů se zhodně, že je vážně k sežrání. Jenže po shlednutí tohoto klipu mi zmrzl roztoužený úsměv na rtech. Choreografii mu musel dělat někdo z Čipendejls (nevím, jak se to správně píše).


Vybrat třetího (a taky už poslední) soutěžícího, byl pro mne tvrdý oříšek. Kdo by to tak mohl být? Snažila jsem se vybírat novější klipy a písničky, abych byla alespoň trochu aktuální. Ano, kdo hledá, najde i šílenější klipy. Něco takového už asijská hudební scéna zažila.
A tak tu máme slavnou korejskou zpěvačku a tanečnici, Lee Hyori. Jde o její poslední klip. Některé kostými jakoby se snažili dohnat Lady Gaga (na cigaretové brýle ale stejně nic nemá). Co se tohoto klipu týče, v Koreji ho hudební stanice mohou pouštět až od desáté hodiny večerní. Má se totiž za to, že by jeho obsah mohl mravnostně ohrožovat mládež. Čím? Ale kdepak, třepající se zadky to nejsou! Když se řádně díváte (a někdo vás na to předem upozorní), možná si povšimnete, že Hyori není v náklaďáku, který řídí, připoutaná bezpečnostním pásem. Hrůza, co? O.o


Vždyť ona je jako ty, mami!

14. května 2010 v 8:37 | Ája |  Takové blbůstky
Zaražena a překvapena jsem snídala dnešní ráno. Pár minut předtím (v angličtině bychom zde krásně využili předminulý čas) jsem matce oznámila, že příjdu ze školy brzo, protože si musím uklidit. Bude u nás dnes prespávat má žabka. Of course, že ona netuší, že je to MÁ žabka. Ale to je jedno.
"Víš, ona je taková pořádná a pořád uklízí. A taky má děsně citlivý nos, jako ty. Eh, počkat, ona je ti vlastně celkem podobná..."
Okamžitě se mi vybavilo, jak si muži hledají partnerky, které jsou podobné jejich matkám. Není to nějaký syndrom?

Takový typický... sakra, co je to za den?

13. května 2010 v 15:16 | Ája |  O mně
Učitel: "Proč jdeš pozdě?"
Já mumlavým znakem: "Protože... protože je... co je dneska sakra za den?"
Učitel: "Čtvrtek."
Já šokovaně: "No vidíte, už je čtvrtek. Navíc jsem ani nepila... eh, vlastně jo, včera."

Naše škola

12. května 2010 v 21:18 | Ája |  Takové blbůstky
Pýcha či předsudky? Studenti naší školy se dělí do dvou skupin stavaři (kam patří i lyceum) a ti druzí... tedy mi, výtvarnící, umělci. Upřímně řečeno, ani jeden si o druhém nemyslíme nic hezkého. Nebo alespoň ne tak hezkého, abychom se na sebe nadšeně usmívali. Na jejich obranu ovšem musím přiznat, že jejich pochybnosti o naší inteligenci a duševním zdraví, mají svůj důvod. Kdybyste jen znali některé mé spolužáky...
our school

Animefest tam a zase zpátky

12. května 2010 v 16:11 | Ája |  Nezařaditelné

brno1
"Uteč před hříchem, spěchej k panu Ježíši Kristu," hlásal muž u Tesca, když kolem něj procházela skupinka podivně oděných lidí. Musel se podivit takovým hříšníkům jako my, s kočičíma ušima atd.
brno2
A to už jsme my,zpívající jakousi indickou písničku... Ehm, ne my, oni. Já se k nim neznala. Zpívali cestou velice podivnou indickou písničku. Kdo jsou ti podivní lidé?
brno3
Hned na začátku jsem potkala módní ikonu. Ale jak jsem mohla tušit, že je to módní ikona, když nemám facebook? Eh? O.o
brno4
Telefonující chlapec na schodech ve Scale. Čekala jsem na kamaráda a procházelo kolem mě spousta cosplayů.
brno5
Sobota, ranní kocovina, slečny lolitky od vedlejšího stolu. Od posledního roku jich celkem přibylo. Říkala jsem si, že se k nim příští rok přidám, ještě se uvidí, jak moc se mi bude chtít šít.
brno6
Rockeťáci už jsou zase tady!
brno7
A konečně, na závěr všeho, L odocasovával mou kamarádku Hanku. Škoda, že je ta fotka tak špatná, pod umělým světlem se špatně fotí.

Animefest 2010

9. května 2010 v 14:37 | Ája |  Nezařaditelné
Jooooooooooooooooooooooooooooooooo!!!!!

Ale upřímně, už jsem ráda, že je po všem. Myslím, že asi omdlím do postele a budu spát několik dlooouuuhýýých hodin.
Náramků i naušnic se prodalo hodně, ne ovšem tak, jak bych si přála. Konkurence byla letos velká, těžko se uchytit. Rozhodla jsem se, že příští rok asi už nepojedu, a když ano, už nebudu prodávat. Je to časově náročné a vyčerpávající. Stejně budu maturovat a musím se soustředit na něco jiného.
Takže fotky, komentáře a další věci později, až doplním síly. Brou noc, minna-san.