Září 2009

Arabové a ořechy

26. září 2009 v 19:47 | Ája |  Takové blbůstky
Ve firmě, kde pracuje otec pracují i dva Arabové...
Můj otec byl o víkendu na chalupě (Beze mě! Tam mě nikdo nedostane, jen přes mou mrtvolu.) a sbíral ořechy. Samozřejmě je i loupal ze šlupky. Co se stane, když si na to nevezmete rukavice? Zčerná vám kůže. Ti z vesnic asi ví, měšťákům to vysvětlím. Šťáva z těch šlupek, co obalují skořápku na stromě, je velice silné barvivo (tak mě napadá, že by se to dalo využít i jako tetování místo henny O.o), které na kůži dlouho vydrží. Nejde to umýt. Kůže se prostě musí odřít sama od sebe a za několik dní či (v případě mého otce) týdnů to zmizí.
Jenže během té doby musíte chodit do práce, i když máte černé ruce a všichni se na vás podivně dívají. A jak už jsem říkala, ve firmě, kde pracuje i otec, jsou dva Arabové. A jeden, při pohledu na jeho ruce povídá: "To jsou ale nápady, brát do rukou žhavé uhlíky!"
^^

Ilustrace pro knížku

26. září 2009 v 9:23 | Ája |  Takové blbůstky
Asi ořed týdnem nám učitel zadal úkol na celý rok (nebo půlrok? O.o). Máme si najít nějakou knihu a v průběhu k ní dělat ilustrace. Ty mu samozřejmě máme nosit jako domácí práce. Před koncem školního roku si takovu naši knížku necháme vytisknout.
"Kolik stojí vytisknout takovou knížku?"
"Minulý rok za to zaplatila jedna holka tisíc a půl," řekl jakoby nic a rychle dodal: "Ale to byl formát A4." Všichni jsme se na něj zhrozeně dívali...tisíc a půl? To není málo, že?
Knížku jsme si mohli vybrat sami. Nejlépe ovšam nějakou krátkou, protože pak musíme naskenovat celý její text do počítače. Proto je nejlepší vybrat si poezii, povídky nebo maximálně novelku.
Přemýšlela jsem, za kterou knížku bych zaplatila tisíc a půl. Asi za žádnou... -___-
Tak jsem se rozhodla, že si nějakou napíšu, ať mám alespoň jednu svoji. Takže ke konci roku budu mít exemplář jedné své knížky, v pevných deskách a krásně upravenou. Prostě opravdovou knížku. ^^
Teď ještě napsat text...To není nic těžkého, že? To zvládnu!
Jen musím na nějakou dobu odložit Aoi Tori k ledu...

Konečně narozeniny?

19. září 2009 v 7:47 | Ája |  O mně

Je to zvláštní, ale strašně moc spolužáků má narozeniny v září, stejně jako já. Já tvrdím, že pravý důvod je ten chladný prosinec, co tenkrát panoval...(září je devátý měsíc)
Nicméně září je poznamenán nejen melancholickým návratem do školy, ale také bujarými oslavami.
Já neslavila. Nebyl důvod. I když je mi 18 a to je krásný věk (i když již od 17 začínám stárnout a lepší už to prostě nebude...), já nepořádala žádné pitky. Musím ale přiznat, že jsem letos byla překvapená, kolik hodně lidí si vzpomnělo...i když třeba trochu opožděně, ale přeci. Je to od nich moc milé ^^
Jenže tak nějak mi zatím pořád přišlo, že to není ono. Asi jsem doufala, že v 18 budu jiná. Netuším, čím to bylo. Asi jsem zůstala pořád stejná, nikde jsem nepocítila žádnou změnu. Tudíž tohle všechno zapříčinilo, že jsem byla zklamaná...
Až do včerejška. S kamarádkou, která má mimochodem narozeniny dneska a které gratuluji, jsem šla nakupovat botky. Respektive, nakupovat měla ona. Mým úkolem bylo: hodnotit, kritizovat a chválit. Jenže jsem nemohla odolat! :D (korálky jsou moje, přidány dodatečně)

Nejsou super žlutě pozitivní? ^^ A ne...tohle nejsou Conversky. Nikdy bych za hadrové tenisky nedala tisícovku. Tohle jsou hadrové tenisky od Vietnamců za 120,- Jak Conversky, tak tyhle botky, jsou vyráběny v Číně. Tak jaký je, kromě ceny, mezi nimi rozdíl? O.o Vzor? Namaluju si... :D
Ovšem musím přiznat, že mě po včerejší procházce trošku bolí prstíčky...snad se ty boty rozchodí, jinak nohy umřou -___-
Touhle ulicí chodíváme s kamarádkou téměř vždy, když jdeme ven. "Možná budu mít mobil, co máš ty," řekla jsem jí a taky že ho mít budu! Včera večer jsem ho objednala. Takže konečně dostanu hezký dárek k narozeninám ^^ Říkám si tu teď, že jsem nejspíš děsný materialista...no, asi jo. Ale ten mobil si platím z poloviny já -___-
Třeba až dorazí, budu mít konečně pocit, že mi 18 let ^^

V šest ráno je svět růžovější...

8. září 2009 v 21:38 | Ája |  Takové blbůstky
Já vím, že asi většina populace okolo šesté ranní hodiny ještě leží v posteli a nikdo by je ani za nic z ní nevyhnal, ale o hodně přicházejí. Nevím, jak v jiné roční období, ale právě teď, v mém městě, jsou takto brzká rána nejkrásnější.
Protože světla není tak moc, ale už je ho dost, zdá se obloha růžová, světlounce, úplně jinak než červánky při západu slunce. Mám ten odstín moc ráda. Jenže to netrvá déle než patnáct minut.

Když jsem přemýšlela, co napíšu do tohoto článku (protože jako správný blogger musím dostatečně často obnovovat obsah svého blogu ^^) vůbec to nemělo být o obloze. Chtěla jsem uvažovat o jiných věcech, stálejších než patnáct minut denně. Ale kdo ví, třeba láska netrvá ani tu čtvrthodinku.

Jsem opět sama a jsem šťastná. Šťastná dle možností. V průběhu roku jsem skákala ze vztahu do vztahu. To není rozumné. Bude to znít asi trošku drsně, ale měla jsem 3 kluky. Se dvěma jsem spala a pro toho třetího byl zemřela.


Norah Jones

8. září 2009 v 21:15 | Ája |  Hudba
Ještě dneska ráno jsem si našla její nejstarší album, abych měla co na poslouchání cestou do školy. Tak nějak jsem ztratila pojem o realitě, ale má spolužačka mě ujistila, že tohle je skutečnost a já nespím. "Tohle je jen sen, že?" zeptala jsem se, když jsem dorazila k naší lavici. "Ne, není," odvětila...
Bohužel!
Podívejme se do wikipedie, co nám o ní řekne. Tak tedy, Geethali Norah Jones Shankar se narodila 30. března 1979. Její rodiče jsou docela zajímaví; zatímco matka je americká herečka (nikterak známá), otcem je indicko-bengáský sitarista. Se svou matkou se přestěhovala do Texasu, kde vystudovala hudební konzervatoř.
V roce 2002 debutovala se svým albem Come away with me a světe div se(a svět se divil a posadil se na zadek), získala za něj 5 cen Grammy, včetně nahrávka roku a nejlepší nový umělec.
Vidět jste ji mohli i v několika filmech, nejznámější je asi snímek Moje borůvkové noci, kde se objevily i takové hvězdy jako Jude Law nebo natalie Portman. Asi proto se dostal do české distribuce. ^^
Mými nejoblíbenějšími písničkami jsou: Don't know why, Come away with me a v neposlední řadě i Sunrise z alba Feels like home. Tyhle písničky jsou velmi jednoduché a mají houpavou melodii, která s jejím krásně zbarveným hlasem, kolébá posluchače k příjemnému odpočinku. Není kam spěchat, stačí zavřít oči. Tak jsem došla i já nějak do školy, ani nevím, kam se těch 20 minut podělo.


Discografie:

Oficiální stránky: http://www.norahjones.com/

No title...

7. září 2009 v 17:30 | Ája |  Nezařaditelné
Jak je možné záměrně ublížit někomu (a ještě být rád), koho milujete? Nejde mi to na rozum. V životě bych nemohla záměrně ublížit člověku, kterého miluju. Co je to za hloupost? Copak to jde?
Očividně ano...

Kresebný test

5. září 2009 v 9:04 | Ája |  Vaše obrázky
Tentokrát spíš malovací...
Vždy, na začátku školního roku nám učitel zadá kreslící test. Nevím přesně, o co mu jde...Ale v porovnání s minulými léty by mělo být očividné, jak jsme se zlepšili :D Nevím, nevím, jestli to jde poznat.
Udělal to tak i letos, ale konečně jsem mohli používat barvy...Jenže (ano, vždy je tu nějaké jenže) jsem si doma zapomněla celé pouzdro. Takže jsem si od spolužačky musela vyškemrat tužku a od druhé anilinky (to je něco jako vodovky, akorát mají mnohem sytější pigment a jsou jedovaté) a štětce.
Zadání bylo: 19. století, homunkulus, perpetum mobile, chameleon, město, soustředění.
To všechno se musí narvat do jednoho obrázku na jeden A3 papír.
A tady je můj výsledek:
Kéž bych měla sken ve vyšší kvalitě...Tohle je jen fotka z mého mobilu, protože papír zůstal natažený na desce a usychal. Teďka už je asi suchý dost :D Nicméně jsem se bláznivě zamilovala do těch barev. S běžnými vodovkami bych takových odstínu nedosáhla ani kdybych se stavěla na hlavu :D

Berte trošku ohled...

5. září 2009 v 7:44 | Ája |  O mně
*naštvaně*
Většina lidí si myslí, že vůbec nespím. Je pravda, že většinu času chodím spít okolo 11 a vstávám poměrně dost brzo, ale není to tak vždy! Jednou za čas odpadnu v 8 večer a spím poměrně dlouho, abych dohnala svůj spánkový deficit. Nicméně, bere to někdo v potaz?
Zjistila jsem, že ne.
Já přece nespím a tak mě v 11 večer můžou rušit, tak to většinou je. Jenže...co když usnu a vypnu si mobil? Co si potom všichni počtnete, když na vás kašlu a šťastně pochrupávám? Nic...jenže něco uteče mě. Takže: Můžu já vůbec spát?
Zjistila jsem, že ne.
Ráno všechny věci totiž nedoženu.

Třeťačka? Už? Cože?

1. září 2009 v 19:44 | Ája |  O mně
Příjde mi to dost neuvěřitelné, že se ze mě stala třeťačka. Páni! Dostala jsem se tak daleko, jak je to možné?
Taky si připadám stará...když si vzpomenu, jak jsem začínala a...příští rok maturuju. Letí to rychle.

Hodně věcí se za ty dva roky událo, změnila jsme se a svět kolem mě taky. Nebo je pořád stejný jen já jsem jiná? Za ani ne dva týdny mi bude osmnáct. Budu plnoletá. Změní se něco? Ne, to se asi nestane.

Kéž bych věděla, co bude dál...

Tihle netopýrci patří do mé série naušnic. Nejsou k nim ještě přidané háčky do uší, ale to je ta nejjednoduší část. Nejtěžší je vymodelovat tvar a pak namalovat vzor. Musím zjistit, jak udělat modelovací hmotu tvrdší, protože se zatím lehce láme. Chce to vyšší teplotu, kterou snad obstará trouba.

Radwimps

1. září 2009 v 19:26 | Ája |  Hudba
Oficiální stránky: http://www.emimusic.jp/radwimps/

Vážně si nejsem jistá, jestli jsem o nich už nepsala, ale tahle japonská čtveřice si to rozhodně zaslouží. Pokud jsem tedy ještě tak neučinila, velice se stydím =^^=

Dohromady se dali v roce 2001, když byli na střední škole. Do dnešního data mají na svém kontě 5 albumů a 9 singlů. Na posledním z nich-Order made-jsem závislá.


(Všimli jste si rotujícího sendviče? O.O To je geniální! :D)

I když se jejich písničky můžou jevit veselé, zdání klame. Většinou jde o smutné texty s roztomilou melodií. Jenže kdo z nás umí japonsky? Takže je to celkem jedno!
Radwimps si můžete oblíbit díky jejich bezprostřednosti. Na nic si nehrají, jsou sami sebou. Doporučuji taky zhlédnout všechny klipy, většina z nich je výtvarně zajímavá. Protože patří (prý, já se v tom už nevyznám) do "alternativy" nenajdete tu žádné zdlouhavé záběry na jejich (často plasticky upravené) krásné tváře, jako u většiny Jrockerů.
Protože zpěvák žil po 4 roky v Americe, není jeho angličtina tak příšerná jako u většiny Japonců.

Není vše, co jsem tu napsala dostatečný důvod zadat "Radwimps" na youtube a projet všechna jejich videa? Ne? Škoda...

Ale kdyby přece... ;)