Březen 2009

Elbow

29. března 2009 v 21:37 | Ája |  Hudba

Ne, tento článek opravdu není o loktu (Elbow znamená v angličtině loket), ale o pětičlenné anglické skupině, vítězích Brit Awards v kategorii alternativní rocková skupina. Bohužel v Česku nejsou tak známí, jak by si zasloužili.
Kdybych měla jejich hudbu nějak popsat, řekla bych asi, že mi připomínají Radiohead, ale přesto je tu dost odlišností. Elbow jsou hravější a kolébavější. Jejich hudba je dospělá. Ne, že by Radiohead byli dětští (nejsem si jistá, jestli slovo dětští vůbec existuje v ČJ :D), jen jaksi v sobě mají víc té nepochopené puberty.
Nemá cenu tu něco vysvětlovat. Jediná možnost jak pochopit můj nepochopitelný popis je poslechnout si některé jejich cd. Doporučuji to poslední-The Seldom Seen Kid. Klidné písničky jako Starlings střídají rychlejší, např. Ground for divorce. A k Audience with the pope mám chuť dát si vodárku a nad ničím nepřemýšlet. Takové je jejich nové (i když...těžko říct zda nové, vyšlo 2008) cd, rozmanité a snad každý milovník rockové hudby si najde aspoň jednu oblíbenou písničku.

Jsem přepracovaná?

21. března 2009 v 7:45 | Ája |  Takové blbůstky
Je to možné? Dneska se mi zdál zvláštní sen. Byla jsem na Animefestu. Všechno bylo fajn. Užívala jsem si to a najednou jsem si odpoledne uvědomila, že jsem všechny náramky zapomněla doma! O.O Do té doby mi vůbec nechyběly. Tak jsem se pro ně rozjela domů. Co je na tom tak tragického? Kdybyste viděli tu plechovku jimi nacpanou, pochopili byste. Doufám, že prodám alespoň 3/4, jinak vážně netuším, co si s nimi počnu XD

Čas jsou změny

9. března 2009 v 20:50 | Ája |  Nezařaditelné
Opět a znova jsem změnila vzhled. Pokolikáte už? To je stejně myslím jedno. Tubičky jsou fajn, ale byly tam už moc dlouho. Navíc jsem nedávno dostala záchvat tvořivostí (je zvláštní, že ho dostávám ve chvílích, kdy mě něco trápí a dohání k šílenství) a vytvořila jsem tyhle oči. Není to poprvé, co jsem seděla před zrcadlem a malovala sama sebe. Tedy, poprvé jsem malovala, ale kreslila jsem se často. Zkuste udržet neposedného člena rodiny půl hodiny na místě.
Doufám, že se budou líbit. Použila jsem tuš a vodovky. Tady je ještě jeden pár, který jsem namalovala:

Chci holku

3. března 2009 v 19:32 | Ája |  O mně
Jak už říká titulek, skutečně bych si přála holku. A ano, autorka tohoto článku je také ženského pohlaví.
Proč si přeji holku? To je jednoduché:
1. Nejsem lesbička toužící po lásce. Jsem bisexuál a zatím jsem chodila většinou s klukama.
2. Protože jsem chodila zatím spíše s klukama, mám jich plné zuby! Je až neuvěřitelné, jak mě dokáží rozpálit doběla. Ať mi nikdo netvrdí, že holky jsou potvory. Muži mi ublížili mnohem víc než ta největší drbna.

Muži, ta podřadná rasa (Možná jsem feministka, ale nejsem proti mužům zaujatá. Snad jen trochu.), jsou do sebe zahleděná stvoření. Když Bůh stvořil muže, rozhodl se, že to udělá líp a stvořil ženu!

Ženy jsou krásnější. Kolik umělců inspirovaly k nejslavnějším dílům? Třeba taková Mona Lisa. Mimochodem, víte, že Da Vinci byl gay? Co na těch mužích viděl?

Slečny z Avignonu Pabla Picassa, Věstonická Venuše (autor nejspíš muž, ale přesto neznámý), Dívka s perlou od Johannese Vermeera, Warholova Marylin...atd. Muži obdivují ženy, proč bych nemohla já? Ženy jsou krásná stvoření a jejich úsměv zastíní i slunce.

Prosím, nepište mi, že jsem zhrzelá chudinka, kteoru odkopl kluk. NENÍ to tak.