Únor 2009

Už dóóóst!

22. února 2009 v 12:22 | Ája |  Takové blbůstky
Bolí mě prsty, dostávám křeče do dlaní a sotva vidím, ale...stále pletu -____-

Náramky

16. února 2009 v 17:53 | Ája |  O mně
Vzhledem k tomu, že budu na Animefestu prodávat náramky, začínám vyrábět zásobu. Takže tady je jeden z nich. Ale nedělám jen tyhle barevné, růžové. Mám jich spoustu černých ;)

Žluté nebo rudé hvězdy?

14. února 2009 v 21:51 | Ája |  Takové blbůstky
Přišlo mi to tak před chvilkou na mysl, když jsem kreslila úkol do výtvarné přípravy. Nemůžu tvrdit, že by mě to bavilo, aniž bych nelhala.
Naším úkolem je nakreslit občanství v EU. Nebo něco podobně inteligentního. EU vyhlásila soutěž a náš učitel dostal skvělý nápad, že se zúčastníme. Tuším, že nejsme jediná třída, které zadal stejný úkol ("Třeťáci s tím asi budou mít problém." Ehm. My jsme druháci...co si počneme my?).
Odskočila jsem si od kreslení a rozvalila se na zemi. Je to mé oblíbené místo, když mě něco nebaví. Jen tak si lehnout a odpočívat. A přitom se mi nějak vloudila věta jiného učitele: "Když my byli na střední, tak jsme tiskli samé rudé hvězdy."
Řekla bych, že ani tak nezáleží, který režim je právě u vlády. Výtvarníci se mu vždy budou muset podřídit a nikdy je to nebude bavit. Stejně jako mého učitele nebavily ty rudé sovětské hvězdy, ani já nejsem nadšená z 12 žlutých hvězdiček EU.
Tak mě napadá...co bude následovat příště? Zelené hvězdy?

Radiohead

12. února 2009 v 19:03 | Ája |  Hudba
Radiohead je příliš známá skupina, než abych si o ní dovolila psát článek. Vím totiž jen opravdu příliš málo. Například, že letos dostali Grammy za alternativní album. Neslyšela jsem nikdy celé jejich album, vždy jen pár písniček. Ale líbí se mi.
Muzika Radiohead je, jak tvrdí můj známý, undergroundová, ale na to abyste získali Grammy už musíte být dost slavní. Takže si to dovoluji nazvat takovou kombinací mainstreamu a undergroundu. Osobně takové škatulkování příliš nesnáším. Jenže Radiohead jsou tak zvláštní, že to snad ani jinak nejde. :)
Pobavila mě poznámka k písničce Knives out na Youtube, který režíroval Michael Gondry. Ten prohlásil, že video je autobiografické, o něm samém a o jeho dívce, kterou kdysi měl. Zatímco zpěvák, Thom Yorke tvrdil, že písnička je o kanibalismu.
Takže doporučuji zavřít oči a nechat se unášet na vlnách prazvláštních houpavých melodií, které rozhodně nesednou všem.

Tuhle písničku hráli i na Grammy, jenže nikde na Youtube není pořádný záznam. Děsná škoda. Bubeníci jako doprovod byli skvělí.

A hodně zdravíčka...

7. února 2009 v 21:34 | Ája |  Takové blbůstky
Co je fajn na tom být nemocný? Asi nic, když o tom tak přemýšlím. Děsně se nudím a ten kašel začíná být taky otrava :)