Srpen 2008

Já-fotograf? Nikdy!

24. srpna 2008 v 20:55 | Ája |  Takové blbůstky
Takže tady jsou fotky, které jsem udělala za poslední asi 3 nebo 4 dny. Nejsem nejlepší fotograf, spíš naopak. S chutí se prohlásím za jednoho z nejhorších ^.^
Tohle je má kamarádka Veronika. Měla úklid a musela zametat. Přišla k nám jedna paní, jestli i u nás taky neteče teplá voda. A myslela, že jsem její dceral. O.o Vím, že vypadám mladší a vím, že ona vypadá starší, ale ve skutečnosti je to naopak XD
Takhle vypadala cesta před místní školkou. Nějaké dítě tu rozsypalo lentilky. Nevím proč, ale všechny ty barvy na šedém asfaltu působily vážně magicky. Bylo to krásné. I když některé z bonbónů už rozjela auta. :)
Tohle ja stará střecha naší chalupy s polorozpadlým komínem. Po dešti, večer, se nad ní vytvořila takováhle duha. Sugoi :) Myslím, že obloha nebyla takhle červená, tenhle odstín vytvořil můj hloupý foťák, neboť má pouhé 2mpix a pobývá v mém mobilu ;) Ale výsledný efekt je řekla bych více než dobrý

Já bych chtěla psa

23. srpna 2008 v 9:59 | Ája |  O mně
Takhle nějak začala rozmluva u sobotní snídaně.
"To není jen tak. O psa se musíš starat," odpověděla matka. Z jejího tónu hlasu jsem cítila, jak se před ní změnšuji, začínám slintat a má inteligence se rovná dítěti ve věku ani ne pěti let. Nebrala na mě příliš na vědomí, poslouchala jedním uchem, protože pitomé nápady její pubertální dcery nemá smysl vnímat.
"Já vím," odvětila jsem trochu lhostejně a znuděně. Vím, že o psa se musím starat. Za ani ne dva roky budu dospělá. Když rodiče odjedou, jsem to já, kdo se stará o babičku a dvacetidvouletého bratra. Jo, já, šestnáctiletá holka. Přitom musím být nejpozději do devítí doma. Vidíte ty nesrovnalosti?
"Soused říkal: Vy máte děti, my máme psa," přisadil si otec. Nejspíš myslel, jak zábavně jeho poznámka vyzní. Nepřislo mi...
"Měli jste si pořídit psa, ne mě," odvětila jsem ponuře.
"My chtěli tebe. Ty jsi lepší. Pes se musí venčit, ty se vyvenčíš sama," ušklíbla se matka.
Vzala jsem mp3ku, mobil, Annu Kareninovou, zvedla jsem se od stolu a odešla pryč. Myslím, že je zřejmé, kde se mé deprese berou, ne? Vyvenčím se sama. Ano, o tento fakt předstihuji psa. Tak mě napadá, že kdybych se třeba narodila s ochrnutýma nohama a nemohla chodit, dali by mě mí rodiče do útulku a pořídili by si raději psa?

Batman: Temný rytíř

20. srpna 2008 v 19:44 | Ája |  Filmy
Mnoho lidí říká, že je to jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Souhlasím. Nový Batman je skutečně úžasný snímek. Řekla bych však, že to správné slovo je strašidelný.
Všechny postavy se chovají jako skuteční lidé. Nejsou umělí, vůbec ne. A to vás právě vyděsí. Co když někoho takového jako Jokera-člověka, který se nezastaví před ničím; člověka, který se jen dobře baví- potkáte na ulici?
Akční scény jsou dobré. Je jich dost, vypadají skvěle a nenudí. Ale nejde jen o ně. Film zkoumá temnou stránku lidské duše. Oproti prvnímu dílu děj hodně zvážněl a zemřelo více lidí.
Jediné mínus je snad jen délka přes 2 a půl hodiny. Problém ale je, kterou scénu vystřihnout? To prostě nejde. Každá tam patří.
Každý si určitě vzpomene na Heatha Ledgera. Ale upřímně, je těžké vzpomínat, jak milý to byl chlapík, když ho uvidíte jako Jokera. Byl skvělý, děsivý a těžko uvěřit, že skutečně ten chlap nebyl magor. Je ho škoda.
I Christian Bale dokázal, že je pan herec. Těžko říct, který z nich byl lepší.

Nejlepší snídaně na světě!

13. srpna 2008 v 9:59 | Ája |  O mně
No dyť já vím, že to nevypadá nic moc, snad i trochu odpudivě, ale mě to šíleně chutná. Není nic lepšího na světě, než bageta, máslo a kuřecí šunka. O.O *tečou jí sliny po bradě*

5 Centimeters per Second/Byōsoku Go Senchimētoru

9. srpna 2008 v 12:26 | Ája |  Anime a Manga
"Říkají, že je to 5 centimetrů za sekundu."
"Hmm...Cože?"
"Rychlost jakou padají plátky třešní, 5 centimetrů za sekundu."
"Hmmm."
"Řetězec příběhů o jejich vzdálenosti..."
Pokud existuje žebříček anime, které by měl každý otaku vidět, tohle do něj určitě patří. Makoto Shinkai ukázal, že i bez vesmirných lodí, draků, kouzel a dalších prvků tolik přítomných v anime, lze rozehrát příběh tak úchvatný, že se nebudete chtít odtrhnout od obrazovky, ani ve chvíli, kdy skončí i titulky.
Film se skládá ze 3 epizod: Okashou (Extrakt z květů třešní), Kosmonaut a 5 centimetrů za sekundu. Všechny mapují příběh 3 lidí, které nějak spojuje láska.
Pokud znáte předchozí filmy Makoto Shinkaie, víte, že jeho animace je vskutku zvláštní a přesto nádherná. Není to typicky stylizovaná manga, je v tom něco víc. Kamera létá vzduchem, zabírá ty nejhezčí detaily, kterých si ostatní režiséři snad ani nevšímají a právě tyhle pohledy kolem sebe vytváří magickou atmosféru. Připadáte si, jakoby jste stáli vedle hlavních postav a sledovali s nimi sníh a oblohu. Co na tom, že Vy kreslení nejste? V tu chvíli si přejete patřit do jejich světa.
Velkou zásluhu nelze upřít ani krásnému soundtracku. Možná je to jeho jednoduchostí, protože je neuvěřitelně lehký. Většina filmové hudby udeří do člověka, šmidlání houslí, údery bubnů, zvuky trubek, které na vás dorážejí a přitom by stačil klavír a jedna hezká melodie. Což mi připomíná i letošního výherce Oscarů. Nebyla skladba Falling Slowly jen o kytaře, klavíru a zpěvu?
I když se tento soundtrack velice těžko shání, určitě to jde, doporučuji každému, ať si ho aspoň jednou poslechne, zavře oči a nechává se kolébat.
5 centimetrů za sekundu má krásnou atmosféru. Není to jen příběh o lásce a samotě. Je to příběh především o lidech a jejich životech. Je to melancholický příběh o nás.

K2: Kill me, Kiss me

1. srpna 2008 v 16:06 | Ája |  Anime a Manga
V českých luzích a hájích se příliš manhwy neobjevuje. Navíc, pokud máte aspoň trochu přehled mezi těmito tituly, které přecijen u nás vyšly, víte, že většinou jde romantické příběhy s velice zvláštní zápletkou.
Jaká byla má radost, když jsem objevila u nás v Hypernově tuhle manhwu. K2 je komedie plná omylů, vášně, nebezpečí a samozřejmě hezkých chlapců. Ano, něco na způsob Shakespeara. ;)
I přes svou jednoduchost doporučuji všem děvčatům, kteří mají rádi shounen-ai (i když to samozřejmě není pravé shounen-ai, to by si v Česku nikdy vydat nedovolil. Jsou tam ale lehké náznaky.). Na koupaliště, do sítě na zahradě nebo jen tak na cesty v létě, se určitě K2 hodí.
Tae-Yeon je zamilovaná do Kuna-mladou hvězdičku módních mol. Ale jak se k němu dostat blíž? Takovou otázku si pokládá každá fanynka. Náhodou zjišťuje, že její brantranec, který jakoby jí z oka vypadl, chodí s Kunem do třídy. A tak si na týden vymění místa, z Tae-Yeon se stane kluk, z jejího bratrance Jung-Woo holka. Nikdo ale nepočítal s Ga-Woonem, školním gangsterem.
Pokud chcete vědět, jak to dopadne, rozhodně investujte tak 200 Kč a manhwu si přečtěte.