Červenec 2008

San

29. července 2008 v 14:10 | Ája |  Nezařaditelné
Jak už jsem psala v předešlém článku, druhý díl Yukiho, San, je hotov. A jako vždy ke každé své povídce vymýšlím i "obálku". Tak tady je:
Pokud znáte první díl, druhý si můžete přečíst zde

Yuki je hotov!!!

29. července 2008 v 0:36 | Ája |  Nezařaditelné
Konečně! Uf...Úplně se mi ulevilo. Zbývají už jen poslední kosmetické úpravy (hrubky a ostatní chybky) a celý Yuki bude konečně hotový. Druhý díl San jsem dopsala právě před chvíli a jsem ráda, že je konec. I když musím přiznat, že mi Yuki s Nicolasem budou chybět :)
Že nevíte, o čem to tu mluvím? Klid, nejste jediní! :D

Dive

26. července 2008 v 17:14 | Ája |  O mně
Chtěla bych napsat něco hodně chytrého, co by donutilo každého, kdo si můj článek přečte, přemýšlet. Myslím ale, že se mi to nepodaří. A tak jen řeknu:
Láska je příliš složitá věc, aby jí kdokoliv dokázal popsat slovy.

Zelená je tráva...

21. července 2008 v 11:33 | Ája |  Nezařaditelné

Jupí! Hurá! Všechno nejlepší! Ať žije!

A tak dále, a tak dále. Blog nám už oslavil druhý rok, tak ať nám vydrží i ten třetí. Jako narozeninový dárek dostal nový kabátek. Je to veselý zelený letní image.

Blindness-trailer

16. července 2008 v 11:09 | Ája |  Hudba
Představte si, že se jednoho rána probudíte a nic nevidíte. Teď si představte, že nejst jediní. Polovina lidské populace příčinou nějakého neznámého viru oslepne. Tak na to se můžeme těšit v novém filmu Blindness (Slepota)
Kvalita:

High school musical 3-trailer

15. července 2008 v 15:40 | Ája |  Filmy
Jak se říká, do třetice všeho špatného -___-

The Strangers - trailer

14. července 2008 v 8:49 | Ája |  Filmy
Bojíte se rádi? O.o Pak zhlédněte tuto ukázku z připravovaného hororu The Strangers. Prý podle pravdivých událostí.
V hlavním rolích uvidíte Liv Tyler a Scotta Speedmana.
Upozorňuji, že je to opravdu děsivé, takže pokud nejste na vřískot a jekot zvyklý jako já, obrňte se.
Mimochodem, lidé, kteří na to půjdou do kina jsou podle mě masochisti...

Xavier Baumaxa

12. července 2008 v 9:11 | Ája |  Hudba
Není toho mnoho, co bych dokázala říct o Xavieru Baumaxovi. Asi jen...je to blázen a skvělý písničkář. Umí hrát velice dobře na kytaru a hezky zpívat. Jeho písničky jsou chytlavé, texty mírně vyšinuté, ale zase se nebojí recese a takzvaně bodnout do vosího hnízda.
Bezpochyby má talent. Na jeho nejnovějším albu Retrofutro bezpochyby zaujme píseň Nazijazz, zhlédnout ve špatné kvalitě můžete zde:
Jeho cd obsahuje 14 písní, další tracky jsou úvody k písničkám, nebo jen různé vtípky. Mě stále zaručeně rozesměje Egon Jaják a jeho Proč ne já. Písničky jsou výrazné, bezpochyby každá zaujme svou zvláštní extragavancí. Cd obsahuje i písně nazpívané v angličtině, ale někdy mi spíš připadalo, že je to opět recese na jazyk samotný. Takže pokud máte rádi tento styl hudby, rozhodně neváhám a po jeho novém albu sáhnu.

NICELAND - Little black book

12. července 2008 v 8:48 | Ája |  Hudba
Niceland je český písničkář s trochu temnou emo vizáží. Texty jeho písniček jsou všechny v angličtině, protože dle jeho vlastních slov by se neodvážil napsat něco česky, v takové konkurenci jakou je Nohavica.
Pochází z Bruntálu a jeho asi největším úspěchem bylo vítězství v Coca-cola PopStar, kde soutěžil sám proti samým skupinám.
Víc o něm si můžete přečíst na jeho webovkách: http://www.niceland.cz/
Jeho debutové album se jmenuje Little black book. Také z něj pochází píseň Come on, která dostala i svůj vlastní klip. Ten se na T-music v současné době umisťuje na 11. místě.
Dle mého názoru je Nicelandovo cd příliš nevýrazné. Na první poslech mě nezaujala ani jediná píseň, protože všechny znějí příliš stejně. Ani na druhý poslech to nebylo lepší. Přesto mě tenhle mladíček zaujal. Třeba napořetí najdu to skryté kouzlo, o kterém každý mluví.
Pokud mě můj nos neklame, mohlo by z toho být i něco víc. ;) Rozhodně mu držím palce

Mokro na poli...

7. července 2008 v 11:15 | Ája |  Takové blbůstky
...a Vy stejně musíte jít a tu kukuřici prostě obrat -____-
Byla jsem celá promočenná, kromě úzkého pruhu na zádech, který jako jediný zůstal suchý. Doufám, že ty boty půjdou nějak očistit.

Plenér

2. července 2008 v 18:52 | Ája |  Takové blbůstky
Já hloupá zapomětlivá osoba. Jak jsem mohla zapomenout? O.o další z důkazů, že stárnu.
Já vím, že to není nic moc, ale když se podíváte fakt z dálky, třeba se vám to bude líbit :)

Kokia

2. července 2008 v 18:36 | Ája |  Hudba
Kokia je japonská zpěvačka. Rozhodně nepatří mezi typické j-popové děvy. Narozdíl od nich totiž dokáže zpívat jako nikdo. Její repertoár je široký. Od typických sladkých a romantických cajdáků, až k písním, při kterých Vám leze mráz po zádech.
To je případ i písně Chouwa oto ~with reflection~. Ta se objevila také ve filmu Gin-iro no Kami no Agito.
Nevím proč, ale trochu mi v obličeji připomíná Chachu z GacktJobu...

Kukuřice

2. července 2008 v 16:38 | Ája |  O mně
Kukuřice je můj oblíbený pokrm, ale začínám jí nenávidět... Nakonec se mi podařilo sehant brigádu, špatnou, namáhavou a málo placenou. Lepší ovšem, než nic. Nějak si na mp3 přehrávač vydělat musím.
Mým úkolem je kastrovat kukuřici. To znamená, že jí urvete květ. Nevím, k čemu je to dobré, ale je to neuvěřitelně namáhavé. Vidíte, jak je to pole strašně dlouhé? Jeden řádek trvá okolo hodiny až dvou. Nezdá se to, vím, ale je to skutečně tak.
Věděli jste, že má kukuřice takové zvláštní kořeny? Vypadají trochu jako krátká chapadla chobotnice. Navíc je to vysoká rostlina. Často vyšší než já. Natahujte se několik hodin a ruhý den nezvednete ruce nad hlavu.
Často potkáte malé, roztomilé broučky a jinou havěť.
Má spolupracovnice Zu-chan. Měli jsme za sebou jen první řádek, takhle padla první den. Kdyby jen věděla, co jí ještě čeká...Naštěstí nám připadly jen 4 řádky, které jsme už víceméně stihli porvat. Teď už to snad bude pohodička a leháro.

ŠLV, část šestá

1. července 2008 v 18:09 | Ája |  Vyprávění
Já vím, že jsem tenkrát říkala pokračování brzo, jenže...ano, to ošklivé slovo. Nějak jsem se ke psaní nedostala (vymlouvám se, jsem líná) a pak nebyla nálada. Vážně ne. Ale teď se pokusím opět něco napsat. Teda podle toho, na co si vzpomenu. Budou to už 2 roky...
Katy odvezli saniťáci do nemocnice a zbytek Rychlé roty se vydal po svých za ní. Malachy chtěl vědět, jak je na tom, Hao-kun by rád zjistil, jak ta dívčina, co dnes viděl poprvé, věděla o krvi a Tami šla za všude za ním. Co jí taky zbývalo. Rozhodli se pro metro, co je v Londýně asi nejrychlejší hromadný dopravní prostředek.
Tam potkali Buffy. To byla postava jedné mé spolužačky, která neolývala nijak zvlášť velkou představivostí. Ať jsem se jí pokoušela pomáhat ze všech sil, byl to její vrcholný nápad. Nicméně kromě této krátké scény v metru, kde naháněla upíra (Buffy...už vám to došlo?). Ta zjistila, že je Hao-kun (opět k překvapení zbytku RR) ozbrojený. K čemu pak má těch pár nožů, dýk a já nevím, co všechno sebou tahal?
Buffy zmizela ze scény nebo ještě chvilku zůstala? Je to docela dost pravděpodobné. Ale objevila se mnohem později a teď bych jí nerada do děje zatahovala.
Katy zůstala v nemocnici týden. Tomuto týdnu jsem se skutečně tenkrát dopodrobna věnovala, neboť představitelka Tami si odjela na týden k moři a já nemohla v ději postoupit dál. Vymyslela jsem tedy postavu chlapce, se kterým se Katy setkala v nemocnici. Byl k ní velmi milý. Tak moc, že Malachy, který chodil co nejčastěji s ovocem v tašce (to aby se rychleji uzdravila), začal žárlit. Nicméně týden se blížil ke konci, a protože tento chlapec (na jehož jméno si nevzpomenu, ani kdyby na tom závisel můj život) byl pro další děj nepotřebný, nastal jeho čas odejít ze scény. Měl rakovinu a zemřel.
Teď bych ráda věděla, co se stalo dál. Kuso...Kuso! KUSO!!! Katy se vrátila domů, Malachy do ní byl stále zamilovaný až po uši. Hao-kun zůstával doma, protože jeho stará maminka byla stále nemocná. Občas chodil za Tami. Její sestra o ně m tvrdila, že je to temný elf. Dokonce ani matka nezůstávala chladnou ;)
Podívám se do svých poznámek...Mlčí -___- paráda. Hmmm. Už vím! Tami ještě nemá své zvláštní schopnosti, aby mohla být naše RR kompletní. Hezky se usaďte a poslouchejte. Tami šla zase jednou k Hao-kunovi na návštěvu. Mladík musel na trh nakupovat věci do restaurace, takže šla s ním. Bohužel, právě v tu dobu se na tržišti objevilo místní velké zvíře. Lidé se před ním hned rozestoupili, báli se ho. A dobře věděli proč. Tami se Hao-kunovi ztratila. Ale tomu velkému zvířeti ne. Zahlédl ji v davu a velice se mu zalíbila. Rozhodl se tedy, že se s ní zabaví. Nevyužít takové krásné děvče? No to by byl hřích. Nedobrovolně jí odtáhl k sobě domů. Chtěl, aby ho pobavila. Možná i víc. Samozřejmě, že Tami se to vůbec nelíbilo. Bála se o život. Boss měl sebou i jednoho kumpána, jenž si natřel své dýky jedem. Stačilo se pokusit utéct a jedna kapka toho jedu by ji zabila. Seděla tam a již se loučila se vším, co měla ráda. Když tu najednou se dveře otevřeli. Stál v nich jeden ze sluhů velkého zvířete. Bledý, strach v očích. "On je tu," šeptl nebo něco podobného. Následně se zhroutil na zem. Byl mrtvý. Za ním stál Hao-kun. Naštvaný tak, jak ho Tami ještě nikdy neviděla. Bylo to rychlé, neboť Hao-kun je profesionál. Přesto se mu nepodařilo uchránit Tami před říznutím té otrávené dýky. Jejího majitele okamžitě zabil a pádil s dívkou domů. Modlil se, aby přežila. Jed byl skutečně prudký. Začal učinkovat téměř okamžitě. Když se na chvilku probudila, byla už noc. Hao-kun se nad ní skláněl, unavený, protože se o ní celou dobu staral. Jeho ranhojičské schopnosti, stejně jako ty vražedné, byly vskutku úžasné.
Přesto Tami zemřela. Jen na chvilku samozřejmě. Podařilo se mu jí vrátit zpátky do života. Ale ne stejnou jako dřív. Dokázala hýbat věcmi silou vůli-ovládala telekinezi.
A tak se naše Rychlá rota stala kompletní. Teď si jen povzpomínat na zbytek. To bude vážně problém. Zatím ;)