Květen 2008

Augustana

30. května 2008 v 22:55 | Ája |  Hudba
Augustana je americká skupina z Kalifornie. Skládá se momentálně z 5 členů. Hrají podobnou hudbu jako Goo goo dolls, The Fray, Swichfoot a další interpreti. je to prostě taková oddechovka, při které se zhluboka nadechnete, nasajete letní vzdoušek a klidně se zasníte.
Tak na chvilku zapomeňme na realitu a sněme si náš sen...

Větrné příběhy (Windy tales)

29. května 2008 v 17:15 | Ája |  Anime a Manga
Větrné příběhy jsou jedním z nejzajímavějších anime, co jsem kdy viděla. Nejen díky zvláštně milému příběhu, který se lehce sleduje, ale i zvláštní animaci.
Vypadá totiž, jakoby byla celá nakreslená v programu Malování. Že se Vám zdá příliš hranatá? Ale přesto má své kouzlo.
Příběh tohoto anime je jednoduchý. Točí se kolem větru, hlavní postavy Nao a jejích spolužáků.
Seriál se špatně shání, na Youtube a Veoh si můžete pustit jen opening. Víc jsem tam nenašla. Ale když se chce, všechno jde.
Větrné příběhy nejsou u nás moc známé, v porovnání s takovým Narutem, FMA, Bleach, atd. atd. Je to ale škoda. Pokud máte večer čas a náladu si odpočinout, rozhodně si tohle anime pusťte.

Frida Kahlo

19. května 2008 v 23:26 | Ája |  Takové blbůstky
Frida Kahlo byla mexická surealistická (aspoň myslím) malířka.
(Frida s Diegem. Je to vážně...velký...muž. Přesto se říká, že byl skvělý milenec.)
Nevím, jaká doopravdy byla, ale určitě to musela být silná žena. V dětství měla obrnu, která z ní udělala mrzáka. To jí však nezastavilo. Naučila se s tím žít, i když měla jednu nohu kratší.
Nezastavila ji však ani další rána osudu. Autobus, ve kterém jela měl nehodu a ona utrpěla velmi těžká zranění. I z těch se ale oklepala. Rozhodla se, že bude malířkou a vyhledala slavného mexického malíře Diega Riveru, aby se zeptala na jeho názor.
Tohoto muže, který byl asi o dvacet let starší si nakonec vzala. Musela ho hodně milovat, když snášela všechny jeho milenky. Rozvedli se a opět vzali. On ji neustále podváděl. Dokonce i s její mladší sestrou měl asi roční románek.
Ke konci svého života Frida neuvěřitelně trpěla. Její zdravotní stav se zhoršil a tělo se začalo rozpadat. Hodně pila, stala se závislá na lécích proti bolesti.
Její život byl bouřlivý. Rozhodně ne jednoduchý. Procestovala kus světa a určitě viděla spoustu krásných věcí. Poznala tolik lidí. Nejslavnější osobnosti své doby. Byla divoká, uměla milovat nejen muže, ale i ženy. Přála si dítě, ale nemohla ho kvůli svým dřívějším zraněním nikdy mít.
Většina z Fridiných obrazů je plna bolesti, kterou prožívala. Na první pohled vypadají jednoduše, rozhodně nestojí za krátký a letmý pohled. Musíte je zkoumat. Důkladně. Třeba v nich najdete i kus své vlastní bolesti...(doufám, že to neznělo příliš jako emo ^.^)

Kouzlo úsměvu

16. května 2008 v 22:26 Takové blbůstky
Často se stává, že lidé zapomínají, jak je úsměv důležitý. A přece, co Vám zlepší náladu, když se cítíte pod psa? No přeci úsměv! Možná ani nezáleží na tom, kdo se na Vás usmívá. Stačí když roztáhne pusu, vycení zuby a očička se mu změní do malých škvírek. Zní to zvláštně, ale mě to vždy pohladí na duši.
Miyavi-král visual kei. Dobře, možná to není král a existují určitě i střelenější týpci, ale on je mým šampionem. A navíc, má odzbrojující úsměv. So desu?
Aoi-kytarista Gazette. Říkejte mi co chcete, ale Bill z Tokio Hotel se neinspiroval jen Miyavim. Ale ano, podobnost čistě náhodná. Tenhle černovlasý (většinou) bišík by se měl usmívat častěji.
Kai-bubeník Gazette. Nejdřív jsem si myslela, že je to takové ošklivé káčátko. Postavte ho vedle Reity a Aoie a pochopíte proč. Ale jak jsem uviděla jeho kouzelný, neodolatelný úsměv, pochopila jsem: Je to štěně. Nebo spíš tele. =^.^=
Gackt-prostě Gackt Camui. Jeho smích a úsměv samotný způsobují, že se mi rozklepou kolena a hladina hormonu stěstí prudce vzroste. Ne, není to tím, že jsem jeho fanynka. To bych ani neřekla. Je to spíš jakási lidská hřejivost, která z něj v takovém okamžiku sálá. Prostě Gackt.

Zážitky z Animefestu 2008

11. května 2008 v 22:04 | Ája |  Hudba
Jednou z mnoha věcí, kterou jsem si přivezla z letošního Afestu, byla i písnička od Ayumi Hamasaki. Slyšela jsem jí na přednášce o japonské hudbě. Bohužel mi polovina té přednášky utekla -__-
Musím tu písničku poslouchat pořád. Je opravdu skvělá. Navíc, když si pomyslím, že Ayumi neslyší na jedno ucho... :( Chudinka.
(Nesehnala jsem lepší video na Youtube. Takže se můžete aspoň podívat i na záběry z natáčení klipu.)

Muzejní noc

9. května 2008 v 17:23 | Ája |  Takové blbůstky
Muzejní noc 2008 se bude konat 23. května v Galerii výtvarného umění v Hodoníně. Program začíná v 18:30. Můžete si prohlédnout výstavu-dílo Cecílie Markové, ochutnat čaje a podívat se na keramiku Ludmily Kovaříkové. Ve 21:30 je koncert čínské zpěvačky Feng-yun Song.
Určitě přijďte! Já si to rozhodně nenechám ujít ;)

Hide

2. května 2008 v 18:57 | Ája |  Hudba
Včera večer jsem se dozvěděla, že dneska je výročí Hideho smrti.
Hide byl kytarista X Japan, velice slavné japonské skupiny, která nedávno vydala nový singl k filmu Saw 4.
Hide umřel za nejasných okolností. Někteří říkají, že to byla sebevražda, jiní, že nešťastná náhoda. Ať tak či tak, Hide a jeho bláznivé vlasy nám chybí.
Na jeho památku si dnes všichni jeho fanoušci po celém světě omotávají ruku růžovou stuhou.
Odpočívej v pokoji, Hide...

IMVU-větší návod

1. května 2008 v 13:05 Nezařaditelné
Stále se mě lidé ptají, jak získat kredity. A mě vážně nebaví jim odpovídat. Proto Vám přináším celý článek, který se pokusí vše již doopravdy vysvětlit.
Jak získat credity?
Nejdříve rekapitulace: Jsou dva druhy-Credits a Promo Credits.
Credits se kupují za skutečné peníze-1$ = 1000 credits. Tato cesta je ovšem pro občana ČR s omezenými prostředky jako mám já, velmi složitá a zavrženíhodná.
Naštěstí existují Promo credits. Ty získáte za různé aktivity na Imvu. Pokud umíte anglicky, dočtete se více tady
Vyberu Vám to nejdůležitější.
Nejvíce promo kreditů získáte, když pozvete na imvu nové lidi, kteří si vytvoří nový účet. To se dělá různými způsoby. Můžete kamarádovi poslat email, nebo si dát na svůj web, blog a jiné stránky třeba jako myspace slovní odkaz nebo link v podobě obrázku.
Více tady
1000-5000 kreditů dostanete, pokud se v Daily Outfit Challenge umístíte na 1-6 místě.
50 kreditů získáte pokaždé za 24 hodin, pokud si otevřete stránku s novými produkty: new product page
Pokud jste dítě štěstěny, můžete se jednou za 24 hodin zúčastnit Free Spin a vyhrát nějakou tu sumičku