Please Twins

29. února 2008 v 14:39 | Tanaka Taher'ai |  Anime a Manga
Jak už možná název napovídá, jedná se o volné pokračování seriálu Please Teacher. Tentokrát je hlavním hrdinou patnáctiletý Maiku Kamishiro, poloviční Japonec vychovaný v dětském domově, který si u studia střední školy vydělává jako programátor, aby si mohl dovolit zaplatit nájem domu a další výlohy. Ten dům má pro něj totiž zvláštní hodnotu. Na jediné fotografii, která mu patří, se coby několikaměsíční batole rochní v nafukovacím bazénku se stejně starou holčičkou právě před tímto domem.
Maiku vcelku logicky předpokládá, že tam musel bydlet těsně předtím, než se ho matka vzdala a skončil v dětském domově. A ta holčička, která nejspíš někde existuje, je jeho sestra dvojče, se kterou je osud rozdělil a ona skončila úplně někde jinde. A protože se po jistých incidentech s UFO (odmaskované kosmické lodě Mizuho Kazami a později i její matky :-)) dostaly záběry z městečka do zpráv, není divu, že Maikův dům z fotografie poznal ještě někdo.
Miina Miafuji, rovněž sirotek, klepe u Maikových dveří s tím, že je jeho ztracená sestra. Má totiž stejnou barvu očí a ohání se fotografií dvojčátek v bazénu. Jenže o nějakou dobu později se před domem objevuje ještě Karen Onodera. I ona má stejně modré oči a co víc i osudnou fotografii. Jenže jen jedna z nich je Maikova pravá sestra. Ta druhá je úplně cizí děvče. Ovšem... jak poznat, která je která, když na testy DNA nemá ani jeden dost peněz? A přece ty dvě chuděry nevyhodí někam na dlažbu!
* * *
Příběh o třech dvojčatech mi rozhodně přišel k duhu. Nemůžu upřít, že autoři z tématu vytřískali, co se dalo, nelekli se ničeho a já jsem se tím pádem dobře bavila. Ovšem Japonci jsou na naše poměry asi o dost zvrhlejší, protože zatímco v prvním seriálu se jednalo o vztah středoškoláka s učitelkou, tady už to občas vypadá i na incest, protože obě děvčata si Maika víc než jen oblíbí a to ještě dřív, než on je. A která je sestra a která příbuzná není? Ha! Toť otázka!
Děvčata to sice neví, a tak, když nemůže mít Maika ani jedna, uzavřou spojenectví, aby ho nemohla mít žádná. Svým chováním se snaží odradit jakoukoliv možnou konkurenci a dost těžce zaměří svou pozornost na pohlednou senpai Tsubaki Oribe, která projevuje o Maika neskrývaný zájem. Zcela očividně ho uhání, nabízí mu, že mu bude dělat obědy, když jí vypomůže s prací pro studentskou radu a dokonce nadhazuje i možné rande. Díky tomu se z Tsubaki stává pro Miinu a Karen nepřítelkyně číslo 1.
Jenže jak se hned vzápětí ukáže, spíš než dívky jeví o Maika zájem chlapci. Přesněji řečeno jeden. Přihřátý studentík Kousei Shimazaki, který Maika pořád obtěžoval, mě sice od samého počátku bavil úplně nejvíc, ale nakonec vyšlo najevo, že to jenom předstírá, kvůli tomu, že si dovoloval na vyvinutou Tsubaki, které se přílišné projevy jeho náklonnosti nelíbily, a tak mu dala facku. O té doby si zlomený mládenec raději dovoloval projevovat své vášně Maikovi.
Pakoň, řekla bych. Kolikrát už dostal takový Miroku v InuYashovi pořádnou facku za své otlapkávání Sanžina (někdy i Kagomina) zadku a taky si nezačal hrát na teplého, že? No a když se to nakonec vyjasní a dívka mu dá třetí šanci (druhá skončila další fackou), byl ten komediální moment prostě v trapu. Jaká škoda :-(.
Ovšem způsob, jakým se děvčata snažila z domnělého gaye Maika udělat normálního kluka, rozhodně stál za to. Neustále se převáděly v plavkách, v pyžamu, v ručnících, když vyšly ze sprchy, rozvěšovaly poblíž něj kalhotky a podprsenky (chudák Marie, AI slečny Mizuho, z toho dostal krvácení z nosu a těžké křeče a to ani nemá 'fyzický aparát'), ale s Maikem to zjevně ani nehnulo. Ovšem pouze před děvčaty. V soukromí civěl na svou fotku a drmolil u toho mantru: "Jedna z nich je příbuzná. Jedna nich je příbuzná..." Pak ještě Shimazaki při pohledu na jeho vyčerpaný obličej poznamená něco jako: "Vypadáš zdrchaně. Jsi snad sexuálně frustrovaný?"
Nejvíc prostoru z minula dostala Ichigo Morino (o které se děvčata vyjadřují jako o super lolitě) s učitelkou Mizuho, 'Malý Div' (jak ho pojmenuje Karen) Marie a překvapivě Matagu Shidou, který je až nezdravě posedlý svou mladší sestrou Haruko. Kei je sice relativně často vidět se svou manželkou-učitelkou (jejich vztah už je přinejmenším mezi přáteli prozrazen), nicméně až na jedno kýchnutí v první části a tři/čtyři větičky ve třináctém OVA díle se hlasově neprojevuje. Taky docela pobaví malá holčička z Okinawy, která pořád doufá, že v létě najde lásku v podobě krásného kluka z města, a nikdy jí to nevyjde. V Please Teacher jí vyhlédnutého Keie odvedla Mizuho a tady měl zase Maiku hned dvě děvčata.
Stejně jako v předchozím počinu i tady se nakonec dostaví šťastný (více méně :-) ) závěr. Přece jen vyjde najevo, která z dívek je Maikova sestra, i když překvapivě to nebylo ono děvčátko na fotografii, se kterým se coby malý capart koupal v bazénku. V seriálu to není vysvětleno, ale někde jsem našla informaci, že druhá dívka je vlastně sestřenice dvojčat - jejich matky byly sestry, proto nejspíš ta stejná barva očí všech tří.
* * *
Podle mého si Please Twins zaslouží stejně jako jeho předchůdce takových 77 %, bavila jsem se dost, ale stejně jako u Please Teacher i tady bylo pár scén, bez kterých by se příběh obešel. Přesto má tohle anime docela slušnou úroveň, pobaví námětem i některými hláškami a chvíle, kdy se jedna z děvčat pokoušela čtečkou čárových kódů snímat cibuli, mě málem shodila ze židle.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.