Please Teacher

29. února 2008 v 14:38 | Tanaka Taher'ai |  Anime a Manga
Srdce každého středoškoláka musí zákonitě zajásat radostí, když na místo starého učitele nastoupí jako třídní mladá a krásná učitelka. Jenže se slečnou Mizuho Kazami není tak docela něco v pořádku. Je sice mladá, pěkná a milá, ale navíc je to mimozemšťanka. A ne jen tak ledajaká. Je to důstojnice Galaktické Federace přidělená k dohledu nad "primitivní" Zemí. Všechno by bylo v pořádku, kdyby ji od počátku nepronásledovala tak trochu smůla.
Nejprve se ji povede nedopatřením prozradit před místním klukem Keiem Kusanagim, druhý den ho má navíc ve své třídě a jako by toho nebylo dost, ještě je oba společně zamknou na několik hodin ve skladu tělocvičného nářadí a objeví je ředitel školy zrovínka ve stavu vzájemného sbližování. A Keiův strýc přijde s tou nejnemožnější výmluvou na světě - udělá z Mizuho a Keie (kterému je ve skutečnosti naštěstí už osmnáct let) manžele. Aby to náhodou neprasklo, hned k ní chlapce nastěhuje.
Takže zatímco před ředitelem předstírají ten nejzamilovanější manželský páreček, před ostatními musí svůj vztah (stejně jako záhadnou Keiovu nemoc, kvůli které strávil tři roky ve stavu podobném kómatu) držet striktně v tajnosti. Ovšem před vlezlou bandou středoškoláků, kteří jsou "manželovi" kamarádi, se dají takové věci utajit jen velmi těžce, takže nastává období lhaní, skrývání a předstírání. Nemluvě o tom, že skutečný soukromý život se jim oběma obrátí totálně naruby.
Otevírá se před nimi nový svět pocitů a zážitků. A "falešná" učitelka, pro kterou do té doby hrála v jejím životě hlavní roli pouze práce, a nesmělý chlapec s tíživým tajemstvím se pomalu začínají jeden druhému otevírat a ze dvou zpočátku poněkud nedobrovolných manželů se začíná pomalu ale jistě stávat opravdový pár se vším všudy, který si bude muset projít i několika těžkými krizemi...
* * * * *
Kromě hlavního páru, který se vine příběhem jako ústřední motiv, tu jsou ale ještě další výrazné postavy, které podkreslují atmosféru. Jsou tu Keiovi přátelé ze střední školy - obzvláště bych měla vypíchnout Koishi Herikawu, které se tichý chlapec velmi líbí, netuší ovšem, že Kei je tou dobou už dávno zamilovaný do své učitelky. Ale jsou tu i další, jako třeba hlučný a veselý Hyosuke, kterého potají zbožňuje nesmělá Kaede, nebo Keiův další kamarád Matagu, který si nemůže najít děvče, zatímco ostatní už jsou tak hezky spárováni, či maličká Ichigo Morino, která vypadá jako ze základní školy, ale ve skutečnosti je ze všech nejstarší, protože trpí stejnou záhadnou nemocí jako Kei a ve stavu absolutního ustrnutí strávila dokonce celých šest let.
Zábavnou roličku má i Keiův strýc se zálibou v krásných dívkách, který si vzpomene, že je ženatý, až když to schytá od své manželky loktem do žeber. Objeví se také další mimozemšťané - konkrétně matka a mladší sestra Mizuho, z nichž každá bere její sňatek po svém. Zatímco "tchýně" je volbou své dcery nadšena a vzpomíná na svého zesnulého manžela - rovněž pozemšťana - malá Maho nemůže na druhou stranu svého švagra ani vystát a každou chvíli mu vyhrožuje přenosem do jiné dimenze nebo velmi bolestivou smrtí.
Navzdory komediálním motivům a lehce sci-fi námětu tu ale hrají prim city a romantika. Všechno přece závisí na vzájemném pochopení toho druhého, stejně jakože může nastat i situace, že osoba, kterou milujete nemusí být zrovna zamilovaná do vás. Na denním pořádku je tu i chorobná žárlivost, stejně jako rozchody a nakonec i sladké usmiřování. Možná se to nezdá, ale mimozemšťani jsou koneckonců taky lidi :-). A lásku přece potřebují úplně všichni. Dokonce i umělé inteligence Marie a Miruru, jejichž prioritou je ovládání kosmických lodí výše zmiňovaných mimozemšťanek, k sobě zahoří nečekanou láskou, kterémužto problému se pak věnuje kratičké OVA Marie's Love Theater, kde Marie a Miruru řeší závažné problémy, jak svou lásku naplnit, když nemají jisté důležité orgány :-).
Please Teacher sice začal jako velmi povedená bláznivá komedie (s lechtivějšími prvky), u které jsem se v některých momentech řehtala jako stádo mustangů a ucpávala jsem si pusu polštářem, aby si sousedi náhodou nemysleli, že si v bytě chovám koně, ovšem pak trochu náhle změní tempo a krátce před koncem se promění rovnou ve sladkobolný romantický doják plný emocionálních výlevů, sentimentálního bahna a je tu dokonce jedna sestra (samozřejmě, že Keiova), co spáchala sebevraždu. Roní se tady hořké slzy smutku, aby se divák nakonec mohl utopit v těch radostných, když přijde konečně ten absolutní a totální happyend.
Ale nemůžu rozhodně upřít, že na mě tenhle seriál (doporučuji spíš ženám a dívkám, muži tyhle výlevy moc nemusí, tak proč je do toho nutit), který jsem si ke sledování naordinovala někdy koncem léta 2007, udělal docela dobrý dojem. Navíc OVA situované do třináctého dílu se opět vrací k původnímu komediálnímu (a taky tomu lehce erotickému) tématu a útočí na bránice tak drasticky, že ty slabší povahy, ke kterým se počítám i já, možná budou i slzet smíchy. Pokud bych měla tenhle seriál nějak hodnotit, dala bych bez studu 77 %. I když ty zmiňované citové výlevy ubíjely i mě.
A abych nezapomněla - důvod, proč byste měli tohle anime vidět, je ještě skutečnost, že má navíc ještě volné pokračování s názvem Please Twins. V hlavních rolích se sice představí úplně jiní puberťáci, ale ve vedlejších zůstanou staří dobří známí z "Učitelky". A tihle všichni naservírují úplně nové a rovněž zábavné dobrodružství, kde se bude pátrat, která ze dvou dívek je ve skutečnosti dvojčetem hlavního hrdiny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.