One Pound Gospel

29. února 2008 v 14:41 | Tanaka Taher'ai |  Anime a Manga
Ačkoli je pod touhle mangou podepsána Rumiko Takahashi, nečekejte žádné bláznivé bitky, honičky, absurdní fórky, mimozemšťany, kouzla a proměny. Nanejvýš se dočkáte tak akorát pěstí do zubů nebo rány na solar. Tahle manga je totiž z boxerského prostředí. Jejím hlavním hrdinou je devatenáctiletý smolařský boxer Kosaku Hatanaka, kterému v trvalému úspěchu ringu brání jeho neuvěřitelný apetit.
Apetit je vlastně slabé slovo. Kosaku je doslova nenasytný, v jeho žaludku se nejspíš ukrývá černá díra, jinak by nemohl spořádat to, co do sebe nacpe. Ovšem takové množství jídla se musí nutně podepsat na jeho postavě a také výkonu. Nedá se nic dělat, Kosaku k šílené hrůze svého trenéra Mukady nedodržuje diety, a tak neutěšeně přibývá na váze a stejně jako libry navíc se vrší i jeho prohry.
Asi by musel skončit se svou profesionální kariérou, která šla neúprosně kde dnu jako Titanic, kdyby tenhle "zbloudilý beránek" nepotkal svého anděla. Tím andělem je sestra Angela, mladá novicka, která svou nezlomnou vírou nakazí jak mladého boxera, tak i jeho trenéra, který nad ním už několikrát chtěl zlomit hůl. I když i její důvěra má občas namále, Kosaku s její pomocí překoná těžké překážky a dostaví se konečně i vítězství...
* * *
Věc se má takhle. Pokud máte nějaké zkušenosti s jinými mangami od Rumiko Takahashi, asi vás překvapí, že tahle vůbec není tak hekticky akční a nadupaná všelijakými podivnostmi, od nadpřirozených (či nepřirozených) bytostí, přes psí (a jiné) démony až po teenagery, co se mění na prasátka nebo kachničky. Ve skutečnosti je vlastně úplně normální, tu a tam lehce humorná a - co je u Rumiko vůbec nejdivnější - až děsivě krátká, když si uvědomíme, že takový InuYasha má v současnosti přes pět set kapitol.
A možná je to tím, že už jsem si asi zvykla na výše zmiňované abnormality, a box navíc vůbec není šálek mého čaje, takže můžu říct, že ze židle mě tohle dílko nakonec nezvedlo. Ale jak často neopomínám dodávat, to neznamená, že by mě manga vůbec neuspokojila. Strávila jsem čtením pár hodin asi dva tři dny a přiznám se, že mi bylo docela líto, že nemám pokračování (vlastním bohužel jenom tři díly a ještě jeden další myslím je), protože vztah Kosaka a sestry Angely se začal nabírat romantické rysy a já teď nevím, jak to s nimi vlastně dopadlo.
Kosaku je navíc človíček, kterému jsem od začátku fandila (i když připouštím, že zvracení v ringu nebylo zrovna to pravé ořechové, co bych od něj čekala :-) ). Hlavní důvod je ten, že dobré jídlo je rovněž moje potěšení i zhouba, kdykoliv mám příležitost, tak něco ozobávám (že bychom my ženské přece jen měly něco společného s ptačí říší? :-) ), mlsám a ujídám. Zrovna teď mám takovou příšernou chuť na čokoládu, že bych pro kousek ochotně mrzačila. S těmi, co jim na celý den vystačí jedno kiwi a půlka keksu, rozhodně nemám pochopení.
Takže ať už příběh nakonec dopadl jakkoli, držím Kosakuovi palce, aby to bylo v jeho prospěch. A moje hodnocení pro One Pound Gospel je 68 %.
* * *
P. S. - Podle několika prvních kapitol vzniklo navíc asi padesátiminutové OVA, které bylo docela zábavné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.