Únor 2008

Obrázky V

29. února 2008 v 14:45 | Tanaka Taher'ai |  Vaše obrázky

One Pound Gospel

29. února 2008 v 14:41 | Tanaka Taher'ai |  Anime a Manga
Ačkoli je pod touhle mangou podepsána Rumiko Takahashi, nečekejte žádné bláznivé bitky, honičky, absurdní fórky, mimozemšťany, kouzla a proměny. Nanejvýš se dočkáte tak akorát pěstí do zubů nebo rány na solar. Tahle manga je totiž z boxerského prostředí. Jejím hlavním hrdinou je devatenáctiletý smolařský boxer Kosaku Hatanaka, kterému v trvalému úspěchu ringu brání jeho neuvěřitelný apetit.
Apetit je vlastně slabé slovo. Kosaku je doslova nenasytný, v jeho žaludku se nejspíš ukrývá černá díra, jinak by nemohl spořádat to, co do sebe nacpe. Ovšem takové množství jídla se musí nutně podepsat na jeho postavě a také výkonu. Nedá se nic dělat, Kosaku k šílené hrůze svého trenéra Mukady nedodržuje diety, a tak neutěšeně přibývá na váze a stejně jako libry navíc se vrší i jeho prohry.
Asi by musel skončit se svou profesionální kariérou, která šla neúprosně kde dnu jako Titanic, kdyby tenhle "zbloudilý beránek" nepotkal svého anděla. Tím andělem je sestra Angela, mladá novicka, která svou nezlomnou vírou nakazí jak mladého boxera, tak i jeho trenéra, který nad ním už několikrát chtěl zlomit hůl. I když i její důvěra má občas namále, Kosaku s její pomocí překoná těžké překážky a dostaví se konečně i vítězství...
* * *
Věc se má takhle. Pokud máte nějaké zkušenosti s jinými mangami od Rumiko Takahashi, asi vás překvapí, že tahle vůbec není tak hekticky akční a nadupaná všelijakými podivnostmi, od nadpřirozených (či nepřirozených) bytostí, přes psí (a jiné) démony až po teenagery, co se mění na prasátka nebo kachničky. Ve skutečnosti je vlastně úplně normální, tu a tam lehce humorná a - co je u Rumiko vůbec nejdivnější - až děsivě krátká, když si uvědomíme, že takový InuYasha má v současnosti přes pět set kapitol.
A možná je to tím, že už jsem si asi zvykla na výše zmiňované abnormality, a box navíc vůbec není šálek mého čaje, takže můžu říct, že ze židle mě tohle dílko nakonec nezvedlo. Ale jak často neopomínám dodávat, to neznamená, že by mě manga vůbec neuspokojila. Strávila jsem čtením pár hodin asi dva tři dny a přiznám se, že mi bylo docela líto, že nemám pokračování (vlastním bohužel jenom tři díly a ještě jeden další myslím je), protože vztah Kosaka a sestry Angely se začal nabírat romantické rysy a já teď nevím, jak to s nimi vlastně dopadlo.
Kosaku je navíc človíček, kterému jsem od začátku fandila (i když připouštím, že zvracení v ringu nebylo zrovna to pravé ořechové, co bych od něj čekala :-) ). Hlavní důvod je ten, že dobré jídlo je rovněž moje potěšení i zhouba, kdykoliv mám příležitost, tak něco ozobávám (že bychom my ženské přece jen měly něco společného s ptačí říší? :-) ), mlsám a ujídám. Zrovna teď mám takovou příšernou chuť na čokoládu, že bych pro kousek ochotně mrzačila. S těmi, co jim na celý den vystačí jedno kiwi a půlka keksu, rozhodně nemám pochopení.
Takže ať už příběh nakonec dopadl jakkoli, držím Kosakuovi palce, aby to bylo v jeho prospěch. A moje hodnocení pro One Pound Gospel je 68 %.
* * *
P. S. - Podle několika prvních kapitol vzniklo navíc asi padesátiminutové OVA, které bylo docela zábavné.

FMA Manga: Krátké příběhy

29. února 2008 v 14:40 | Tanaka Taher'ai |  Anime a Manga
Oblíbená manga Hagarena se svým rozsahem už blíží dvaceti dílům, a ačkoliv já osobně věřím (a doufám), že by tento rok už mohla konečně skončit, kdo ví, co se honí hlavou její autorce, takže je možné, že ještě za nějakých pět let bude dvacetiletý Ed někde po Amestris honit homunkuly a hledat Kámen mudrců, aniž by věděl, že je to jeho vlastní táta. Ale o tom jsem psát nechtěla.
Tentokrát jsou tématem krátké příběhy související s FMA. Většinou byly umístěny na konci některého volume jako omake (dodatek), jsou převážně humorného charakteru a samozřejmě opět tak trochu rozvíjejí postavy série. Nedávno se mi jich dostalo do rukou celkem osm a s překvapením jsem zjistila, že pár jich bylo dokonce zahrnuto do anime. Tohle jsou ony...
* * *
01 Military Party
Kdo je vlastně lepší? Ocelový nebo Ohnivý alchymista? Stejně jako v seriálu se to rozhodnou vojáci zjistit a je uspořádán souboj mezi Edem a Royem. Ačkoli plukovník nemá k zápasu zrovna dvakrát chuť, je k němu spíš donucen než přesvědčen. A protože ani sám Vůdce King Bradley proti boji nic nemá, je jim dokonce poskytnut prostor pro vojenské přehlídky a celý zápas (skoro) moderuje Maes Hughes. Každý bojuje vším, co má, nestydí se dokonce ani zneužít protivníkovy slabosti. Proč vlastně Roy nechtěl bojovat, vychází najevo, když po sobě všichni musí uklízet ten bordel...
* * *
02 Dog of the Military
Aneb jak Riza Hawkeye k Černému Hayatovi přišla. I tahle příhoda se dostala do anime a dokonce se odehrávala ve stejné epizodě jako ta předchozí. Seržantu Fuerymu se zželelo štěněte, které moklo venku na dešti, a vzal ho do budovy. Ovšem co teď s pejskem, když bydlí na vojenské ubytovně? Nezbývá než ho někomu nabídnout. Jsou tu sice kolegové, ale...
Falman také bydlí na ubytovně, Breda má ze psů panickou hrůzu, Havoc trousí poznámky, že nejlepší hafani jsou ti pečení, Ed má dost starostí s Alem, který už zase odněkud dotáhl bezprizorné kotě, a plukovník Mustang absolutně nepřipadá v úvahu! Zdá se, že nejlepší možností je poručík Hawkeyeová. Ovšem Riza má velmi striktní zásady, co se týče disciplíny. A močení v místnosti ji nutí bleskurychle vytahovat zbraň...
* * *
03 Blind Alchemist
Ed s Alem navštívili rodinu, jejíž osobní alchymista měl za cenu vlastních očí provést lidskou transmutaci a navrátit tak do života malou dcerku paní domu. Zatímco Ed doufá, že by se mohl dozvědět něco víc, co ho přiblížilo k vysněnému cíli, jak vrátit Alovi jako ztracené tělo, samotný Al se od malé Rosarie dozvídá, jak vlastně všechno ve skutečnosti bylo. Živá a veselá dívka ve skutečnosti není transmutovaná Rosarie, ale pouze její dvojnice adoptovaná z sirotčince. Skutečná holčička sedí už léta v pokoji na židličce a není jisté, zda vůbec žije. Ani sám alchymista netuší, že ve svých snahách nikdy neuspěl, protože mu to rodina z přátelství k němu nikdy neřekla a ve svém podvodu hodlají pokračovat i nadále. Ed a Al vyrážejí na další cestu. Snad jednou najdou způsob...
* * *
04 Fight on, 2nd Lieutenant
I tohle je příběh dobře známý i z anime. Pojednává o Havocovi, kterého se major Armstrong rozhodne představit své sestřičce, která je krásná, však pro svou plachost nemá žádného chlapce. Havocovy šoky z majorovy rodiny, kde je otec doširoka a matka dovysoka, pročež Alex obojí dohromady, se podepsaly na podporučíkově fantazii - obzvláště, když major ustavičně tvrdí, že jeho sestřička je celá jako on, ovšem křehkou krásku posilující s klavírem v jedné ruce Havoc ani zdaleka nečekal. No nevím, co dělal, kdyby viděl nejstarší sestru - generálmajora Armstrongovou velící pevnosti Briggs.
* * *
05 Simple People
Edův automail už zase jednou dodělává. Nezbývá nic jiného, než se vydat za Winry, aby ho opravila. Jenže oba bratři dobří ví, že když Winry vidí, jak se Ed o svůj automail nestará, zuří a dokonce se ho nestydí ani bít. Nezbývá, než odvést její pozornost jinam. Stručně řečeno - uplatit jí nějakou drobností, suvenýrkem z cest nebo šperkem. A protože si nedávno nechala píchnout uši, hezoučké náušničky budou určitě tím pravým.
Jakkoli jeho plán vyjde přesně podle očekávání, Winry není tak prostá a předvídatelná, jak si Ed původně myslel. A navíc stejně jako Winry vadí, když se Ed nestará o automail, Edovi vadí, když si udělala další díry do uší, jenom aby se jí tam vlezly 'všechny' náušnice, které jí dovezli. Navíc ten nápad s náušnicemi ve skutečnosti okoukala od Rizy Hawkeye. Ta si na druhou stranu po Winryině vzoru nechává narůst dlouhé vlasy.
* * *
06 Tales of a Master
Píše se rok 1897 a osmnáctiletá Izumi Harnet se zoufale touží stát alchymistkou. Ovšem učitel, kterého si k tomu zvolila, jí pouze strčí do ruky nůž a pošle ji na jeden měsíc do studené divočiny na hranicích mezi Amestris a Drachmou, které spolu nemají zrovna přátelské vztahy. Izumi je plně odhodlaná uspět. Aby přežila, krade proviant vojákům, a když na to přijde neváhá se odvážná dívčina porvat s vlky a dokonce zabít medvěda. Navíc u toho sama vlastním rozumem pochopí, jak vlastně funguje alchymie a celý svět. Jenže, když je měsíc jejího výcviku u konce, zjišťuje, že celý její trénink v divočině byl ve své podstatě úplný omyl a už na začátku si zvolila nesprávného učitele...
* * *
07 His Battlefield Once More
Bojiště mohou být různá. To v Ishbalu poznamenalo mnoho vojáků a jedním z nich byl překvapivě i mladý major Roy Mustang, kterému se ze srdce příčilo bojovat proti lidem náležícím ke stejnému národu, ale když přišel rozkaz vydal se i proti své vůli do boje. Ale té nehezké představy, jak bude později žít s vědomím, že si ruce pošpinil krví, se nemůže zbavit. V současné době se sice už v hodnosti plukovníka na Centrálním velitelství věnuje nudnému papírování a válčí akorát tak s dokumenty určenými ke schválení, ale vzpomínky... Vzpomínky na krvavou a ve podstatě úplně zbytečnou válku zůstávají.
* * *
08 Elric Family
Tenhle 'kousek' je naprosto hezoučký. Asi tříletý Ed totálně žárlí na pozornost, kterou mladšímu Alovi věnuje jejich maminka. A tak kde může nejrůzněji bratra šťouchá, štípe a všelijak mu ubližuje. Pak se ještě cítí uražený, když ho za to matka pořádně seřve. Ovšem překvapivou lekci o životě a údělu matek a sourozenců mu nakonec poskytne otec. Navíc z opravdu nečekaného místa - ze záchodu. Jak si Ed vzal jeho poučení k srdci, už všichni dobře víme. Příběh FMA je tak poutavý z větší části právě kvůli nádhernému vztahu mezi oběma bratry.
* * *
Pokud máte stejně jako já rádi komiks FMA, budou se vám líbit i tyhle krátké doplňující příběhy, které jsou z větší části o lidech a jejich charakterech. A taky pobaví, což člověka, jako jsem já, velmi potěší, obzvláště, když ve vlastní manze je to v poslední době docela bezútěšné, i když se to naštěstí pomalu začíná obracet k lepšímu.

Please Twins

29. února 2008 v 14:39 | Tanaka Taher'ai |  Anime a Manga
Jak už možná název napovídá, jedná se o volné pokračování seriálu Please Teacher. Tentokrát je hlavním hrdinou patnáctiletý Maiku Kamishiro, poloviční Japonec vychovaný v dětském domově, který si u studia střední školy vydělává jako programátor, aby si mohl dovolit zaplatit nájem domu a další výlohy. Ten dům má pro něj totiž zvláštní hodnotu. Na jediné fotografii, která mu patří, se coby několikaměsíční batole rochní v nafukovacím bazénku se stejně starou holčičkou právě před tímto domem.
Maiku vcelku logicky předpokládá, že tam musel bydlet těsně předtím, než se ho matka vzdala a skončil v dětském domově. A ta holčička, která nejspíš někde existuje, je jeho sestra dvojče, se kterou je osud rozdělil a ona skončila úplně někde jinde. A protože se po jistých incidentech s UFO (odmaskované kosmické lodě Mizuho Kazami a později i její matky :-)) dostaly záběry z městečka do zpráv, není divu, že Maikův dům z fotografie poznal ještě někdo.
Miina Miafuji, rovněž sirotek, klepe u Maikových dveří s tím, že je jeho ztracená sestra. Má totiž stejnou barvu očí a ohání se fotografií dvojčátek v bazénu. Jenže o nějakou dobu později se před domem objevuje ještě Karen Onodera. I ona má stejně modré oči a co víc i osudnou fotografii. Jenže jen jedna z nich je Maikova pravá sestra. Ta druhá je úplně cizí děvče. Ovšem... jak poznat, která je která, když na testy DNA nemá ani jeden dost peněz? A přece ty dvě chuděry nevyhodí někam na dlažbu!
* * *
Příběh o třech dvojčatech mi rozhodně přišel k duhu. Nemůžu upřít, že autoři z tématu vytřískali, co se dalo, nelekli se ničeho a já jsem se tím pádem dobře bavila. Ovšem Japonci jsou na naše poměry asi o dost zvrhlejší, protože zatímco v prvním seriálu se jednalo o vztah středoškoláka s učitelkou, tady už to občas vypadá i na incest, protože obě děvčata si Maika víc než jen oblíbí a to ještě dřív, než on je. A která je sestra a která příbuzná není? Ha! Toť otázka!
Děvčata to sice neví, a tak, když nemůže mít Maika ani jedna, uzavřou spojenectví, aby ho nemohla mít žádná. Svým chováním se snaží odradit jakoukoliv možnou konkurenci a dost těžce zaměří svou pozornost na pohlednou senpai Tsubaki Oribe, která projevuje o Maika neskrývaný zájem. Zcela očividně ho uhání, nabízí mu, že mu bude dělat obědy, když jí vypomůže s prací pro studentskou radu a dokonce nadhazuje i možné rande. Díky tomu se z Tsubaki stává pro Miinu a Karen nepřítelkyně číslo 1.
Jenže jak se hned vzápětí ukáže, spíš než dívky jeví o Maika zájem chlapci. Přesněji řečeno jeden. Přihřátý studentík Kousei Shimazaki, který Maika pořád obtěžoval, mě sice od samého počátku bavil úplně nejvíc, ale nakonec vyšlo najevo, že to jenom předstírá, kvůli tomu, že si dovoloval na vyvinutou Tsubaki, které se přílišné projevy jeho náklonnosti nelíbily, a tak mu dala facku. O té doby si zlomený mládenec raději dovoloval projevovat své vášně Maikovi.
Pakoň, řekla bych. Kolikrát už dostal takový Miroku v InuYashovi pořádnou facku za své otlapkávání Sanžina (někdy i Kagomina) zadku a taky si nezačal hrát na teplého, že? No a když se to nakonec vyjasní a dívka mu dá třetí šanci (druhá skončila další fackou), byl ten komediální moment prostě v trapu. Jaká škoda :-(.
Ovšem způsob, jakým se děvčata snažila z domnělého gaye Maika udělat normálního kluka, rozhodně stál za to. Neustále se převáděly v plavkách, v pyžamu, v ručnících, když vyšly ze sprchy, rozvěšovaly poblíž něj kalhotky a podprsenky (chudák Marie, AI slečny Mizuho, z toho dostal krvácení z nosu a těžké křeče a to ani nemá 'fyzický aparát'), ale s Maikem to zjevně ani nehnulo. Ovšem pouze před děvčaty. V soukromí civěl na svou fotku a drmolil u toho mantru: "Jedna z nich je příbuzná. Jedna nich je příbuzná..." Pak ještě Shimazaki při pohledu na jeho vyčerpaný obličej poznamená něco jako: "Vypadáš zdrchaně. Jsi snad sexuálně frustrovaný?"
Nejvíc prostoru z minula dostala Ichigo Morino (o které se děvčata vyjadřují jako o super lolitě) s učitelkou Mizuho, 'Malý Div' (jak ho pojmenuje Karen) Marie a překvapivě Matagu Shidou, který je až nezdravě posedlý svou mladší sestrou Haruko. Kei je sice relativně často vidět se svou manželkou-učitelkou (jejich vztah už je přinejmenším mezi přáteli prozrazen), nicméně až na jedno kýchnutí v první části a tři/čtyři větičky ve třináctém OVA díle se hlasově neprojevuje. Taky docela pobaví malá holčička z Okinawy, která pořád doufá, že v létě najde lásku v podobě krásného kluka z města, a nikdy jí to nevyjde. V Please Teacher jí vyhlédnutého Keie odvedla Mizuho a tady měl zase Maiku hned dvě děvčata.
Stejně jako v předchozím počinu i tady se nakonec dostaví šťastný (více méně :-) ) závěr. Přece jen vyjde najevo, která z dívek je Maikova sestra, i když překvapivě to nebylo ono děvčátko na fotografii, se kterým se coby malý capart koupal v bazénku. V seriálu to není vysvětleno, ale někde jsem našla informaci, že druhá dívka je vlastně sestřenice dvojčat - jejich matky byly sestry, proto nejspíš ta stejná barva očí všech tří.
* * *
Podle mého si Please Twins zaslouží stejně jako jeho předchůdce takových 77 %, bavila jsem se dost, ale stejně jako u Please Teacher i tady bylo pár scén, bez kterých by se příběh obešel. Přesto má tohle anime docela slušnou úroveň, pobaví námětem i některými hláškami a chvíle, kdy se jedna z děvčat pokoušela čtečkou čárových kódů snímat cibuli, mě málem shodila ze židle.

Please Teacher

29. února 2008 v 14:38 | Tanaka Taher'ai |  Anime a Manga
Srdce každého středoškoláka musí zákonitě zajásat radostí, když na místo starého učitele nastoupí jako třídní mladá a krásná učitelka. Jenže se slečnou Mizuho Kazami není tak docela něco v pořádku. Je sice mladá, pěkná a milá, ale navíc je to mimozemšťanka. A ne jen tak ledajaká. Je to důstojnice Galaktické Federace přidělená k dohledu nad "primitivní" Zemí. Všechno by bylo v pořádku, kdyby ji od počátku nepronásledovala tak trochu smůla.
Nejprve se ji povede nedopatřením prozradit před místním klukem Keiem Kusanagim, druhý den ho má navíc ve své třídě a jako by toho nebylo dost, ještě je oba společně zamknou na několik hodin ve skladu tělocvičného nářadí a objeví je ředitel školy zrovínka ve stavu vzájemného sbližování. A Keiův strýc přijde s tou nejnemožnější výmluvou na světě - udělá z Mizuho a Keie (kterému je ve skutečnosti naštěstí už osmnáct let) manžele. Aby to náhodou neprasklo, hned k ní chlapce nastěhuje.
Takže zatímco před ředitelem předstírají ten nejzamilovanější manželský páreček, před ostatními musí svůj vztah (stejně jako záhadnou Keiovu nemoc, kvůli které strávil tři roky ve stavu podobném kómatu) držet striktně v tajnosti. Ovšem před vlezlou bandou středoškoláků, kteří jsou "manželovi" kamarádi, se dají takové věci utajit jen velmi těžce, takže nastává období lhaní, skrývání a předstírání. Nemluvě o tom, že skutečný soukromý život se jim oběma obrátí totálně naruby.
Otevírá se před nimi nový svět pocitů a zážitků. A "falešná" učitelka, pro kterou do té doby hrála v jejím životě hlavní roli pouze práce, a nesmělý chlapec s tíživým tajemstvím se pomalu začínají jeden druhému otevírat a ze dvou zpočátku poněkud nedobrovolných manželů se začíná pomalu ale jistě stávat opravdový pár se vším všudy, který si bude muset projít i několika těžkými krizemi...
* * * * *
Kromě hlavního páru, který se vine příběhem jako ústřední motiv, tu jsou ale ještě další výrazné postavy, které podkreslují atmosféru. Jsou tu Keiovi přátelé ze střední školy - obzvláště bych měla vypíchnout Koishi Herikawu, které se tichý chlapec velmi líbí, netuší ovšem, že Kei je tou dobou už dávno zamilovaný do své učitelky. Ale jsou tu i další, jako třeba hlučný a veselý Hyosuke, kterého potají zbožňuje nesmělá Kaede, nebo Keiův další kamarád Matagu, který si nemůže najít děvče, zatímco ostatní už jsou tak hezky spárováni, či maličká Ichigo Morino, která vypadá jako ze základní školy, ale ve skutečnosti je ze všech nejstarší, protože trpí stejnou záhadnou nemocí jako Kei a ve stavu absolutního ustrnutí strávila dokonce celých šest let.
Zábavnou roličku má i Keiův strýc se zálibou v krásných dívkách, který si vzpomene, že je ženatý, až když to schytá od své manželky loktem do žeber. Objeví se také další mimozemšťané - konkrétně matka a mladší sestra Mizuho, z nichž každá bere její sňatek po svém. Zatímco "tchýně" je volbou své dcery nadšena a vzpomíná na svého zesnulého manžela - rovněž pozemšťana - malá Maho nemůže na druhou stranu svého švagra ani vystát a každou chvíli mu vyhrožuje přenosem do jiné dimenze nebo velmi bolestivou smrtí.
Navzdory komediálním motivům a lehce sci-fi námětu tu ale hrají prim city a romantika. Všechno přece závisí na vzájemném pochopení toho druhého, stejně jakože může nastat i situace, že osoba, kterou milujete nemusí být zrovna zamilovaná do vás. Na denním pořádku je tu i chorobná žárlivost, stejně jako rozchody a nakonec i sladké usmiřování. Možná se to nezdá, ale mimozemšťani jsou koneckonců taky lidi :-). A lásku přece potřebují úplně všichni. Dokonce i umělé inteligence Marie a Miruru, jejichž prioritou je ovládání kosmických lodí výše zmiňovaných mimozemšťanek, k sobě zahoří nečekanou láskou, kterémužto problému se pak věnuje kratičké OVA Marie's Love Theater, kde Marie a Miruru řeší závažné problémy, jak svou lásku naplnit, když nemají jisté důležité orgány :-).
Please Teacher sice začal jako velmi povedená bláznivá komedie (s lechtivějšími prvky), u které jsem se v některých momentech řehtala jako stádo mustangů a ucpávala jsem si pusu polštářem, aby si sousedi náhodou nemysleli, že si v bytě chovám koně, ovšem pak trochu náhle změní tempo a krátce před koncem se promění rovnou ve sladkobolný romantický doják plný emocionálních výlevů, sentimentálního bahna a je tu dokonce jedna sestra (samozřejmě, že Keiova), co spáchala sebevraždu. Roní se tady hořké slzy smutku, aby se divák nakonec mohl utopit v těch radostných, když přijde konečně ten absolutní a totální happyend.
Ale nemůžu rozhodně upřít, že na mě tenhle seriál (doporučuji spíš ženám a dívkám, muži tyhle výlevy moc nemusí, tak proč je do toho nutit), který jsem si ke sledování naordinovala někdy koncem léta 2007, udělal docela dobrý dojem. Navíc OVA situované do třináctého dílu se opět vrací k původnímu komediálnímu (a taky tomu lehce erotickému) tématu a útočí na bránice tak drasticky, že ty slabší povahy, ke kterým se počítám i já, možná budou i slzet smíchy. Pokud bych měla tenhle seriál nějak hodnotit, dala bych bez studu 77 %. I když ty zmiňované citové výlevy ubíjely i mě.
A abych nezapomněla - důvod, proč byste měli tohle anime vidět, je ještě skutečnost, že má navíc ještě volné pokračování s názvem Please Twins. V hlavních rolích se sice představí úplně jiní puberťáci, ale ve vedlejších zůstanou staří dobří známí z "Učitelky". A tihle všichni naservírují úplně nové a rovněž zábavné dobrodružství, kde se bude pátrat, která ze dvou dívek je ve skutečnosti dvojčetem hlavního hrdiny.

Asijské reklamy, část I.

19. února 2008 v 8:12 | Ája |  Takové blbůstky
Tak tahle mě opravdu rozesmála! Pro příznivce rychlých občerstevní:

Sexy břišní tanečnice

19. února 2008 v 8:10 | Ája |  Takové blbůstky
Když jsem našla tohle, opravdu mi padla huba. Já bych se takhle natřásat nedokázala...;)
Upozornění! Nedívejte se, pokud právě jitě nebo máte problémy se srdcem ;)

Novinky na Wikipedia

17. února 2008 v 8:23 | Ája |  Takové blbůstky
Tak jsem se ze zvědavosti po dlouhé době podívala na Wikipedia.org. Někdy tam chodívám často, ale poslední dobou jsem jsem nějak meškala. Zobrazím si anglickou část, protože ostatním bych kromě té české nerozuměla a nemůžu uvěřit svým očím. V novinkách, hned na prvním místě je zpráva, že Václav Klaus byl znovu zvolen jako prezident ČR. Že by přeci jen v tom velkém světě poznali nás Kocourkov?
Btw. Vypadá tam jako jeden z kostlivců z Mrtvé nevěsty Tima Burtona...

Nový vzhled

16. února 2008 v 19:14 | Ája |  Takové blbůstky
Jako vždy, po nějaké té době přichází změna vzhledu. Ten starý, se Zabuzou se mi už okoukal, tak jsem vytvořila nový. Snad se Vám bude líbit i tenhle ;)

Sněží...

16. února 2008 v 9:23 | Ája |  Takové blbůstky
Už jsem myslela, že se tady v Hodoníně nedočkám. Nahorách snad, ale zde? A přece!