Červenec 2007

Harry Potter and Deathly Hallows

21. července 2007 v 11:58 | Ája |  Knihy
Tak je tu tu. Nový Harry Potter je na světe. Přiznávám, že se mi bude docela stýskat po čekání na nové knihy a čtením všech těch možných pokračování. Konečně se dozvím, jak vše končí.
A abych si trochu postěžovala, dost mě štvou všichni ti kritici, kteří tvrdí, že je to jen komerční blbost, díky které chtějí vymámit z lidí peníze. Možná, ale pro mě je to stále velmi kvalitní literatura. Ať si velevážení kritici nejdříve zkusí něco napsat a mít takový úspěch. Teprve potom mají právo kritizovat.
Pokud stále tápáte, jak ona série tedy vlastně skončí, nabízím vám link, co jsem našla na stránkách o Harrym. Dívčina, co ho zveřejnila, tvrdila, že je to pravé. Mě osobně se to ale nezdá. Ten happyend je divný. Ale více prozrazovat nebudu. Přečtěte (samozřejmě v angličtině) si to sami a posuďtě.

Nesnáším vedro...

19. července 2007 v 11:13 | Ája |  Nezařaditelné
Ale fakt tohle vedro je totálně nesnesitelné! Už aby to skončilo!!!
Ale to si budu muset chvilku počkat. Zatím si hraju na Myspace (Malé děti si hrají-bude pršet...Kéž by...T_T). Kdybyste mě chtěli kontaktovat nebo přidat do přátel, tady je můj profil: myspace.com/umbra_mortis
Jinak další novinky:
Čím větší a větší je horko, tím větší a větší mám touhu psát zamilované dívčí románky! Proč?! O.o Už mi musí úplně hrabat...
Přemýšlím nad článkem o bishících. Pokud máte nějaké návrhy a náměty, kdo podle vás je nejlepší či nej-sekshi bishík, nenechávejte si je pro sebe a napište! ;) I kdyby se nikdo neozval, nějak to pomrvím sama a tento článek bude vysoce rizikový! Pozor, hrozí nosebleed! O.O
Další novinkou je Project Bokkaku: Rády bych našla talentované spisovatele či básníky, kteří se rádi podělí s ostatními se svou tvorbou. ZAtím toho moc nemám, ale časem rozjedu Project Bokkaku ve velkém. Přidáte se někdo?
Zatím se loučím. Sajonára, snad něco brzy sepíšu. Bye ;)

Kožušice

19. července 2007 v 11:07 | Ája |  O mně
Tak to je vesnička, kde máme chalupu. Nic proti ní, ale nesnáším to tam. :) Naše chalupu je zatuchlý barák plný brouků a nějakou tu myšku byste tam taky našli. :)
Vidíte ten zářivě zelený barák? To je místní hospoda ;)

Imogen Heap-Goodnight and Go

19. července 2007 v 11:02 | Ája |  Hudba
Co ještě ničí mou nádherně temnou duši a proměňuje ji v pubertální holčičku? Tahle píseň. Když ona je tak KAWAI!!! :3 ...už to na mě leze zase...ach jo. musím vlézt do vany s ledem a doufat, že zmrznu, za několik let mě rozmrazí a najdou lék na praštěnost. Prosím!!! O.O

Kanjani 8-Zukkoki Otokomichi PV

6. července 2007 v 21:57 | Ája |  Hudba
Já mám na tyhle bišíky prostě slabost...:) i když tihle nejsou zrovna ti nejhezčí a je jich 8. Ale trocha sladkého popu nikdy nikomu neublížila...;)
Btw. Nemám ráda megaupload

Alice Nine- White Prayer

6. července 2007 v 21:50 | Ája |  Hudba
Má oblíbená j-rock skupina. :) Jak zní jejich nový singl netuším. Zatím se mi nepodařilo ho stáhnout. Ale snad Vám to půjde.

Photoshop

6. července 2007 v 21:24 | Ája |  Takové blbůstky
Já vím, já vím. Jsem hrozná, ale když se nepochválím sama, kdo to pak za mě udělá??? Nikdo! A tak se tedy chválím a chlubím se svými výtvory.
Gackt! :) Ale ten je tu pořád. Takže i něco jiného. ;)

Grapheion 2005-část třetí

3. července 2007 v 16:25 | Ája |  Anime a Manga
Původ Manga
Jako první použil slovo manga proslulý japonský umělec Kacušika Hokusai (1760-1849) v roce 1814. Není úplně jisté, co slovem manga mínil, "ga" znamená v japonštině obrázky, ovšem "man" je přeložitelné o něco hůře. Doslova znamená bezcilné či roztahující se, lze ho však přeložit také jako trochu zvláštní či hravý. Nejspíš mínil slovem manga jednoduše své spontánně vzniklé hravé kresby. Měl mezi nimi obrázky fantastické i realistické: tlusté či hubené lidi, zvířata, rostliny i obludy.
Dobou rozkvětu japonských dřevořezů bylo období Edo (1603-1867). Tehdy se zrodil rovněž nový umělecký směr, který si oblíbil obecný lid, a to ukiyo-e, jehož nejproslulejším tvůrcem byl právě Hokusai. Ukiyo-e znamená "obrazy plynoucího světa" a jeho technikou se stal především dřevořez. Témata úzce souvisela se zábavou ve volném čase. Oblíbenými náměty jsou pak např. krásné ženy a herci divadla kabuki, také však smělí válečníci, děsivé zrůdy, tradiční krajinky a erotika. Zdokonalování techniky dřevořezby umožnilo produkci oblíbených a obdivovaných obrázků ukiyo-e výhodně v celých seriích, které pak byly také dostupné obyčejným lidem. Obrázky bylo možné koupit celkem levně v pouličních stáncích, a v tomto ohledu měly hodně společného se současnými manga. Jejich šíření bylo efektivní, ceny nízké a náměty srozumitelné.
Umělci zabývající se dřevořezbou užívali také částečně shodné zobrazovací prostředky jak kreslíři současných komiksů. Obrázková plocha byla často rozdělena do tří částí, například na tři čtverce. Na obrázcích se užívalo překvapivých perspektiv nebo se některý detail zobrazoval z jiného úhlu pohledu než námět na pozadí. texty bývaly s obrázky spojeny kreativně a bubliny obsahující texty či obrázky se používaly i v 18. a 19. století.