Červen 2007

Gomenasai

27. června 2007 v 20:03 | Ája |  Nezařaditelné
Fakt se omlouvám, že jsem sem už nic dlouho nepřidala. Tnto měsíc tuším jen 3 příspěvky O.o Prostě hrůza!!! Ale veškerá má aktivita se točila okolo psaní. Prostě jsem sedla a celý tento měsíc jsem psala příběh. Na konec mi z toho vyšlo něco, čemu odmítám říkat povídka, na 32 stránek. Je to dárek pro mou učitelku Čj, kterou je sice přísná, ale fakt si jí vážím a cením. Je to (aspoň doufám) zadostiučinění za všechny mé šílené slohovky. ;) Bude mi na střední chybět.
Nicméně slibuju, že nyní už budu přidávat víc příspěvků. Prostě budu makat XD

Sexy, sexy, sexy!

18. června 2007 v 17:23 | Ája |  Nezařaditelné
Článek z Pátku Lidových novin ze dne 8.6.2007
Průměrná žena se obává o svou postavu každých 15 minut.
"Místo zákusku si dejte cigaretu Lucky Strike. Denně," hlásala reklama doprovázená obrázkem ženy s vysedlými licními kostmi ve 20. letech 20. století. Tehdy ještě nikdo netušil o vražedném potenciálu tabáku. K urychlení metabolismu (a tedy snadnějšímu hubnutí) se nedoporučovaly jen cigarety, ale i dryáky srovnatelného kalibru: třeba látka dinitrofenol používaná k hubení hmyzu. Lékaři si totiž ve 30. letech minulého století povšimli, že dělníci pracující s dinitrofenolem hubnou, aniž drží dietu.
I dnes přicházejí firmy s nejrůznějšími prostředky na rychlé a snadné hubnutí. Mnohé preparáty si ale nezadají s cigaretami. Současný americký hit, látka clenbuterol, se třeba původně užíval k léčbě astmatu u koní. Většina lidí, kteří investují peníze do "zázračných" prášku, trpí jejich vedlejšími účinky: zvracejí, mají průjem, špatně spí, hrozí jim srdeční choroby.
Ani čisté přírodní látky nenabízejí jednoduché východisko z tloušťky. Shodit kila pomáhá například zelený čaj. Lidé, kteří denně konzumovali 375 mg extraktu zeleného čaje, zhubli během tří měsíců téměř o pět prcent hmotnosti. Jenže tato dávka se rovná celým dvaceti šálkům.
Ženy mají v povaze srovnávat se s ostatními příslušnicemi stejného pohlaví a hledat za jejich úspěchy jejich míry a za vlastními neúspěchy své nedokonalé tělesné proporce. I proto jsou ochotny riskovat zdraví kvůli štíhlé linii. Podle loňského průzkmu britského časopisu Grazia se průměrná žena obává o svou postavu každých patnáct minut (jak často vlastně myslí muži na sex?). 87% žen nenávadí svá stehna, na druhém místě skončil (příliš silný) pas. Pouze 50 z 5000 respondentek bylo se svou postavou spokojeno.Tato čísla nejsou jediná: studie publikována v americkém Psychological Bulletin uvádí, že se svým tělem je nespokojeno až 80% dívek a žen. Nejhůře se cítímladé ženy ve věku 22 let-všechny dokonalé mediální postavy a tváře (ať je jejich skutečný věk jakýkoliv) totiž vypadají lehce nad dvacet. Boj o dokonalé křivky zasahuje mladší a mladší děvčata: letos v únoru publikovala britská BBC výzkum mezi 12-16letými slečnami - polovina z nich si myslí, že nemá pěkné tělo.
Americká psychologická asociace má jasno: za nespokojenost žen může to, že jsou stále vnímány jako sexuální objekty. Všichny a všude krásnějšímu pohlaví radí, jak být sexy, jak se cítit sexy a jak se chovat sexy. Teror "sexyismu" je neúposný a pronásleduje i malá děvčata. Firma Next přišla s holčičími tričky s nápisem "so many boys, so little time", firma Asda zase s černým krajkovým prádlem určeným devítiletým holčičkám (!). Jak se asi cítí silnější malá slečna, jenž v minitričku vypadá jako panáček Michelin a do krajkového prádla se nenasouká.
Psychikou obézních dívek se zabývala i Karolína Dušková v diplomové práci na KAtedře psychologie FF UK. Dospěla k názoru, že dívky s kili navíc trpí "neurotickými příznaky", jsou "smutné, náladové, plačtivé" a objevuje se u nich "depresivní prožívání".
Pro všechny dívky a ženy, jež nemají sebevědomí na rozdávání a jež trápí sebe i své tělo nejrůznějšími dietami a konzumací njebizarnějších preparátů, mají psychologové jednu vynikající zprávu: Bude líp. S věkem totiž roste spokojenot žen s vlastním tělem. 65 % žen starších pětačtyřiceti let tvrdí, že jsou spokojenější ve svém životě. Důvodem je vyší sebevědomí a také větší životní zkušenost. Tyto závěry potvrzuje i výzkum Penn State University: tři čtvrtiny žen ve středních letech jsou spokojené se svým sexuálním životem. Ne proto, že by jejich manželé byli sexuálně výkkonější než zamlada, ale proto, že se cítí dobře ve svém těle. Průměrná žena nikdy nebude mít zadek jako Shakira, břicho jako Anna Kurnikovová a pleť jako Beyoncé. Každá průměrná žena má dvě možnosti, jak se se svým handicapy vypořádat: buť si vzít antidepresiva, nebo se s tím smířit. Čím dřív, tím líp.

Obrázky II

14. června 2007 v 14:53 | Ája |  Vaše obrázky
Opět od Štěpána

300-moje recenze

4. června 2007 v 14:53 | Ája |  Filmy
Tak jsem se jednoho deštivého pondělku vypravila s kámoškama do kina, po dlouhé době. Film, na který jsme šli byla ona 300: Bitva u Thermopyl. Když se o tom všude tak mluvilo, chtěla jsem to vidět taky a nečekat až to výjde na dvd, které bych si teda rozhodně nekoupila.
Upřímně, ten film mě nijak nevzal. Ať si říká kdo chce co chce. Po vizuální stránce byl opravdu dokonalý. Tedy, jak co. Namakaní chlapící jen ve slipech nejsou mým šálkem čaje. Ale i to bych přetrpěla...Přeci jen vidět Faramira ve slipech stojí za to, že dámy? ;)
Boje byly uchvátné, i to se musí nechat. Kamera jezdila jako splašená, digitální vojáci se rubali jako šílení, krev stříkala...a už jsem u toho. Krev. Já jsem zastáncem krve a la Tarantino. Ne nějaké digitální rudé splašky, která vypadá jako sprchový gel. To mě opravdu otrávilo.
Druhá věc, jenž mě trochu znechutila byly ty patetické kecy které neustále vedli. Ano, ano. Jste stateční chlápci, budete bojovat, položíte životy atd. To je strašně hezké, ale musíte si furt dokazovat jak jste stateční? My vám přece věříme. Stačí se podívat na vaše svaly a jizvy.
Abych trochu pochválila: Král Leonidas byl docela zajímavá postava. Možná trochu fraška, ale po psychologické stánce by se v něm dalo dobře rýpat. ;) Hlas vyprávěče, který nás provází celým filmem byl taky opravdu dobrý a nemůžu mu nic vytknout. A černý humor, jenž se sem tam objevil byl krásně černý a nechutný. :)
Takže shrnutí: Když zapomenu na ty kecy, uchvatná popcornová podívaná, kterou doporučuji spíš klukům jenž mají rádi stříkající (nerealistickou ;) krev a barbara Conana (Ať žije Arnie!).