Květen 2007

His Dark Materials: The Golden Compass-Trailer

31. května 2007 v 20:36 | Ája |  Filmy
Další fantasy na mrazivé Vánoce. Teda aspoň doufám. Loňská zima stála za velký kulový.
Tentokrát jde o knihu Světla severu, aspoň doufám, že tak nějak zní český překlad knihu, kdybyste jí hledali v knihovně. Já jsem jí u nás našla. Je to taková velká tlustá bichle s fialovým přebalem. Zkoušela jsem číst, ale po několika stránkách mě to neuvěřitelně na svůj věk zmoudřelé dítě začalo nudit. Tak jsem knihu zaklapla a vícekrát již neotevřela. :)
Takovou kuriozitou je, že autor knih (existuje totiž ještě několik pokračování), jehož jméno si nepamatuju ani za nic, napíše jen jednu stránku za den. A prej i kdyby věděl co psát (což mu závidím, tolik nápadů nemám), nenapíše víc, než jeden list. Tomu říkám výhoda. XD Já píšu v hodinách ve škole, jen abych něco měla. Taky chci být slavná a uspěšná. Pak to můžu flákat. :)

Princess Princess

28. května 2007 v 15:31 | Tanaka Taher‘ai |  Anime a Manga
Tōru Kōno, kterého po smrti rodičů přijala náhradní rodina, nechce být svým pěstounům příliš na obtíž a tak přestoupí do prestižní chlapecké internátní školy Fujimori. Hned po svém příjezdu se střetne s pohlednou dívkou, která přímo před ním skočí ze stromu. Zatímco na ni valí oči, dívka se vyděsí a uteče někam do areálu školy. Toru je zmatený. Kde se na absolutně chlapecké škole bere děvče, že?
A další překvapení na sebe nenechávají dlouho čekat. Učitel si ho se zájmem prohlíží a naznačuje, že je pěkný, ve třídě je usazen vedle dlouhovlasého cosi, což může být kluk, ale i holka. Nakonec se ukáže, že je to přece jen kluk jménem Yūjirō Shihōdani. Ten ho s pomocí studentské rady zasvětí do oněch záležitostí, které z počátku vypadaly tak podezřele. Značná část školního rozpočtu totiž mizí ve chřtánu projektu, v jehož počátku stojí pohlední (ještě ne zcela vyspělí) chlapci prvního ročníku, kterým jsou dána jistá privilegia, ovšem na oplátku se tito musí převlékat do dívčích šatů, líčit a obdrží titul Princezny.
Funkce Princezny spočívá v tom, že se chlapci chovají jako kterákoliv normální dívka - fandí a povzbuzují sportovní týmy, mrkají a vrhají andělské úsměvy na bandu nadržených puberťáků a výměnou za to mají zdarma jídlo, školní potřeby, občas se mohou ulít z některé hodiny a tu a tam z toho dokonce jsou i nějaké peníze. Jak se to zpočátku Tōruovi nelíbilo, po zjištění, jaké výhody mu z toho kápnou, neváhá se spolu s Yūjirem předvádět před ostatními spolužáky, kterým má tohle rádoby divadlo zvedat morálku.
Takže jediný, komu to vadí, je třetí Princezna jménem Mikoto Yutaka. Z nošení šatů má nervy a jeho nejistoty navíc žáci zneužívají, takže ho relativně často proti jeho vůli pořád objímají. Mikoto je nešťastný dvojnásobně, protože jako málokdo na škole má navíc holku, o kterou velmi stojí. Je přesvědčený, že by ho pak nepovažovala za skutečného muže a nejspíš by se s ním rozešla. Není mu to ovšem příliš platné, protože Yūjirō mu občas trochu despotickými způsoby ukáže, kde je jeho místo a občas zapojí trochu té účelové manipulace, že prozradí jeho dívce Megumi, jak se věci mají...
* * *
Třebaže po vizuální stránce mě tohle anime (mangu jsem neviděla) nijak zvlášť nenadchlo (vlastně skoro vůbec), dokázalo si to více-méně vyžehlit pubertálním humorem. Už jen ta představa chlapa navlečeného v ženských hadrech je vlastně sama o sobě zábavná. A tohle téma (kromě mě) nejspíš neskutečně baví i Japonce. Tři patnáctiletí kluci v ženských šatech (a z toho jeden vyloženě proti své vůli) je téma, ze kterého se dá vytřískat opravdu hodně, a připouštím, že většina z toho, co jsem od daného námětu očekávala, se tu vlastně uskutečnila.
Tak například je tu vystoupení s tancem a zpěvem, když Mikoto má absolutně hudební hluch, jeho časté vydírání Yūjirem a Tōruem (kteří jsou povahově skoro stejní a tak se velmi rychle dali dohromady), že jeho princeznovské aktivity prozradí jeho přítelkyni, bláznivý kostýmní návrhář, jehož šatičky jsou samý volánek, mašlička a kraječka, nebo když Tōru a Yūjirō vyrazí do města balit nějaké holky, kvůli jejich vzhledu si jich nevšímá žádná, zato kluků spousta. Yūjirō má navíc obrovské nároky na dívčí prsa. No, dle mého, mezi typickou omladinou v Japonsku má se svou představou asi velmi malou šanci...
Občas přijdou na řadu vážnější témata, například rodinné problémy všech tří kluků. Tak například Yūjirō má nevlastního otce (svého bývalého učitele ze základní školy) a mladšího bratříčka a k tomu neodbytný dojem, že je v rodině tak trochu nadbytečný. Mikoto má zase pořád strach, že se jeho dívka Megumi dozví, že se musí převlékat za holku, v jejích očích tím utrpí jeho mužnost a rozejde se s ním. Megumi je navíc nejlepší přítelkyně jeho starší sestry Makoto (ta mimochodem vypadá víc jako kluk než Mikoto) a ta se to nesmí dozvědět už vůbec!
Také se objevuje Tōruova nevlastní sestra Sayaka, která ho miluje se spalující vášní a pořád si ho chce vzít (tak by mě zajímalo, co ti Japonci pořád mají s těmi sňatky nezletilců?). Ovšem, když jí provokatér Yūjirō předvede na Tōruovi vášnivý polibek a s ledovým klidem prohlásí, že Toru vůbec není na holky a navíc už nějakou dobu chodí s ním, chudák holka s pláčem uteče. Yūjirō ovšem netuší, že žárlivá Sayaka nemilosrdně deptá svou konkurenci a on se právě stal jejím nepřítelem číslo jedna.
Kromě hlavní trojice je tu ještě pár dalších svérázných i normálnějších postaviček. Konkrétně třeba Akira Sakamoto, který se má zjevně stát příštím prezidentem školní rady. Snad celá škola mu projevuje úctu, kvůli jeho staršímu bratrovi, který tam před lety chodil a podle všeho to byla tak úžasná osobnost, že i Akira nese část jeho uznání. Celá jeho rodina je jak vystřižená že žurnálu. Každý je neuvěřitelně krásný a kam se hnou, tam přitahují pozornost. A onen jeho úžasný bratr, není v soukromí vůbec tak nádherný, jak si všichni myslí.
Pak je tu prezident Arisada, který je zodpovědný za zaúkolování princeznovské trojice, a jeho nohsledi ze školní rady. Výše zmíněné vystoupení se zpěvem byl právě jeho nápad, stejně tak jako divadelní představení, kde si dal také malou ženskou roli. A když se Mikoto vůči jeho požadavkům vzpouzí (a ten se vzpouzí relativně často), začne dávat k dobru svou vlastní princeznovskou minulost, kdy musel nosit kimona, protože tehdejší návrhář byl pošuk právě přes kimona.
Ten současný návrhář (a zároveň asi nejpraštěnější postava) je třeťák Natashō ze školního kroužku domácích prací, který vyrábí kostýmy podle vlastních návrhů. Obvykle se do děje vřítí jako splašené tornádo, nadšeně poskakuje kolem všech tří holkokluků jak opička na gumičce, pak dostane náhlý záblesk inspirace a mizí jen za ním dlouhé kudrny povlávají. Pokud náhodou nezmizí sám, jeho kolegové zkrotí jeho přehnané nadšení a obvykle ho pryč odvlečou.
* * *
Anime Princess Princess nijak zvlášť nevybočuje z řady, ale na druhou stranu ani ničím neuráží. Ve své podstatě je to komediální drama, kterážto prazvláštní kombinace humoru a vážnosti je v našich končinách sama o sobě jaksi k pobavenému uchechtnutí a tázavě pozvednutému obočí. Ve své podstatě je to asi takhle, občas se zasmějete (jednou či dvakrát i docela od plic), ale tu a tam v porovnání s vážnými problémy, které občas musí chlapci řešit, smích bledne.
Třebaže autorka předlohy je známá svými mangami o vztazích mezi muži ("Japonsko, úžasná země plná mužské lásky!" zaradoval by se asi z celého srdce Jouji/Isaac ze Samurai Champloo, kdyby se dozvěděl, že tahle země už konečně není tak 'úzkoprdelní'. :-D), v tomto případě stvořila příběh umírněnější. Nikdo tu vyloženě nemá sexuální orientaci na stejné pohlaví, takže by seriál mohl bez zažívacích obtíží strávit dokonce i nějaký zapšklý puritán. Takže pokud máte rádi travesti show, můžete jít klidně do toho. Jinak bych tomu dala asi kolem 60 %. Plus navíc 5 % za Romi Paku v roli Yūjira Shihōdaniho.

Obrázky I

27. května 2007 v 22:18 | Ája |  Vaše obrázky
Od Tanaky:

Fotka Jokera z nového Batmana

22. května 2007 v 17:51 | Ája |  Filmy
Pozor fanynky Heatha Ledgera. Nedívejte se dále, pokud nemáte dostatečně silné srdce. Jinak to s Vámi sekne o zem... ;) Ach, kde jsou ty doby, kdy tento tenkrát neznámý Australan hrál roztomilého a statečného (přiznávám, že někdy i poměrně hloupého) rytíře? Rozhodně daleko za námi. Roky ubíhali a on doputoval ke Zkrocené hoře a rozpustilému Casanovi.
Tady je ona slíbená fotka, při pohledu na niž začínám dostávat chuť jít do kina! :)
Děsivé, ne? ;) Já už se tak těším, přestože filmová premiéra bude až 18. července 2008.

Bratz:The movie-Trailer

21. května 2007 v 15:06 | Ája |  Filmy
Tak tohle je hnus...fakt...Hezké a bohaté holky (co ještě umí zpívat) řídí svět. To je nechutné! XP Co si máme počít my-ošklivý- bez bohatých rodičů? Po zhlédnutí tohoto traileru si říkám, že měl někdo natočit i film, ve kterém by měli my-ošklivý-nakopat prdel těm hezčím. Ať žije revoluce...
Btw. Chápe někdo, proč zrovna "tohle" dokázal můj počítač spustit???
Kvalita:

Eurovision Song Contest 2007

16. května 2007 v 18:36 | Ája |  Hudba
Přiznávám, že jsem byla celkem udivená, když jsem zjistila, že pouze já jediná z naší třídy jsem to jako idiot sledovala. Ale nemyslím, že by mi to nějak ublížilo. Když teda nepočítám ty kruhy pod očima, které mám vlastně pořád.
Vybrala jsem však pro Vás to nejlepší ;)
Todomondo-Ljubi, ljubi, i love you Sice už si nepamtuju, odkud tyhle manící jsou (asi z Rumunska nebo Běloruska či Ukrajiny?), ale byli skvělí. Ta písnička je zajímavý mix všech nejrůznějších jazyků.
Kenan Dogulu - Shake It Up Shekerim Chlapík z Turecka. Ve své vlasti je prý úspěšný. Mě nijak neoslnil. Ta písnička je spíš taková taneční a rytmická.
Bonaparti.LV - Questa Notte Hoši z Litvy ve fracích. Operní zázrak. Kombinace 4tetu a Pavarotiho...;)
Teapacks - Push The Button Pánové z Izraele. Stačilo pár sekund jejich písničky a válela jsem se na zemi smíchy. Skvělý metal, až neočekávatelný od takových staříků. :)
Les Fatals Picards - Lamour А La Francaise Roztomilí Francouzi. :) K téhle písni opravdu není co dododat.
Magdi Ruzsa - Unsubstantial Blues Tihle Maďaři mi připomínali svým vzhledem Pehu. Ale hudbu mají úplně jinou. Krásné blues.
Sopho - Visionary Dreamt Dáma z Gruzie. Opravdu zajímavá písnička! Rozhodně si poslechněte. Trochu to připomíná Björk.
Verka Serduchka - Dancing Lasha Tumbai Ukrajinská Věruška...XD Doporučuji si to najít na Youtube. Ten maník neměl chybu. Skončil jako druhý.
Serebro - Song 3 Rusky. Trochu mu připomínají Sugababes. Budoucnost určitě mají. Jejich snem je být lepší než Tatu. Snad se jim vyplní.
Natalia Barbu - Fight Dívenka z Moldávie. Její angličtina je docela směšná a ta písnička je strašně utahaná, ale přesto věřím, že snad se to někomu bude líbit. Výšky jí však moc nejdou.
Karolina - Mojot svet Makedonie. Do té pisničky jde se zaposlouchat, přesto, že je taneční. Trochu připomíná Ruslanu.
Marija Serafovic - Molitva A konečně vítěz! :D Dáma ze Srbska. I já jí poslala hlas. Ani nevím proč, ale ta písnička mi připomíná Gacktovu Last Song. Doufám, že jí výhra trochu proslaví. Protože je určitě hodně šikovná!

Shrek Třetí- 3.trailer

14. května 2007 v 14:30 | Ája |  Filmy
Dalši trailer naše zeleného kamaráda...ne, nemluvím o našich zmutovaných krysách, které žijí v našem sklepě a díky radioaktivnímu hnusu, ve kterém se má matka umývá aby byla věčně mladá (to víte, krev nepomáhá a taky nejde vyprat z ručníků), jim vypadaly chlupy a zezelenali. :)
Neberte prosím nic z toho co jsem právě napsala vážně. Z toho stále zvětšujícího vedra mi začíná být blbě a sedět celý den ve škole, to taky poznamená mysl. XD
Kvalita:
Stejně se mi to nepodařilo rozjet...

Další obrázky

12. května 2007 v 19:18 | Ája |  Vaše obrázky
Od Niki:
Její postav jménem Sindey

Moi Dix Mois

12. května 2007 v 12:41 | Ája |  Hudba
Máloco mi poslední dobou udělá radost, ale doslova mi spadla čelist, když jsem si jako vždy prohlížela své oblíbené stránky Mp3s.Nadruhou.net. Popravdě jsem nečekala nic zajímavého. Sem tam si stáhnu nějakou tu blbůstku. A taky jsem si blbůstku stáhla-písničku Monophobia od Moi Dix Mois. Jde vidět, že i j-rock se začíná v Česku aspoň trochu projevovat. ;) A to je dobře!

Obrázky

5. května 2007 v 19:55 | Ája |  Vaše obrázky
A opět od Štěpána: