Březen 2007

Denní hlídka-Trailer

27. března 2007 v 19:30 | Ája |  Filmy
První ukázky z nového pokračování Noční hlídka. Zatímco v Rusku trhá tento film rekordy v návštěvnosti, u nás si na něj budeme ještě muset dlouho počkat. Užíjme si zatím tento trailer. ;)
Kvalita:
P.S. Můj počítač to opět nebyl schopen rozjet. Poletí z okna!

Obrázky

27. března 2007 v 19:12 | Ája |  Vaše obrázky
Od Štěpána:
Pokud taky rádi kreslíte nebo malujete, pošlete své obrázky!

Piráti z Karibiku - Na konci světa-Trailer

23. března 2007 v 19:57 | Ája |  Filmy
Neuvěřitelně dynamický trailer s nádherně slizkým kapitánem Barbarosou, hloupě sladkým Orlandem Bloomem, věčně se sexy tvářící Keira Knightley, šaškujícím Johnny Deppem a zle se šklebícím Chow Yun-Fatem. Musíte vidět. Zvlášť mě dostalo, jak William žádal Elizabeth uprostřed bitvy o ruku. Větší hovadinu jsem neviděla, přesto si mé srdce romantika povzdechlo. Jo, to je možný jen ve filmu.

Grind House-Trailer 2

23. března 2007 v 14:14 | Ája |  Filmy
Jednou jsme to už viděli, ale co bychom se nepodívali po druhé, ne? Tarantino a Rodriquez. Sice jsem pro Sin City nenašla pochopení, ale ta dáma s kulometem místo nohy mě dostala. Musím vidět. Ovšem v Česku nastal menší problém. (Jak typické, že?) Náš distributor oba filmy chce rozdělit a uvést do kin samostatně s asi měsíčním odstupem. Osud falešných trailerů je neznámý.

Spider-Man 3-Trailer 2

23. března 2007 v 14:08 | Ája |  Filmy
Mého hodnocení se nedočkáte. Starý dobrý geniální počítač to nedokáže spustit. ("Cože?! Už zase? Ale néééé!") Ale tenhle trailer by měl být mnohem lepší než ten předchozí, takže ENJOY!
Kvalita: nízká (117,30MB) (Není to trochu moc?)

Becoming Jane

22. března 2007 v 14:46 | Ája |  Filmy
Láska je silná zbraň, což poznali všichni hrdinové románů od Jane Austinové, podle jejíhož života byl natočen tento film. Pokud nejste romanticky založené duše, rovnou to vzdejte.
Jane Austinová byla a stále je slavná anglická spisovatelka. Nikdy se nevdala, a prý jediné nabídnutí k sňatku během hodiny odmítla. Její romány jsou velmi jemné a oddechové čtení. A jedinou starostí hlavních postav je kolikrát jen dobře se provdat.
V roli Jane Austinové uvidíme Anne Hathaway (Deník Princezny, Zkrocená Hora) a v dalších rolích se nám představí: James McAvoy (Znám ho jen podle doslechu. V kterém filmu hrál to nevím.), Maggie Smith (Harry Potter, Sestra v akci), Julie Walters (Jí znám zase jen od vidění. Také nevím, kde hrála.), James Cromwell (Prasátko Babe). A můžeme se těšit na krásné kostými, a ty nádherná panská sídla. Jak ráda bych v jednom takovém bydlela!

Ranma 1/2- Slovníček

22. března 2007 v 14:14 | Tanaka Taher‘ai |  Anime a Manga
Slovníček:
Některá slovíčka jsem nepochytila jen
ze sledování tohohle seriálu, ale myslím,
že se docela hodí.
* * *
senpai = takhle Akane obvykle říká Kunovi
(v tomto případě je to výraz pro staršího žáka, anglicky je to upperclassman)
muko-dono = zeť (tak říká Cologne s oblibou Ranmovi)
hentai - úchyl :-D
(tohle oslovení používá v Ranmovi kdekdo a na kohokoliv)
sensei - učitel, mistr, doktor
(univerzální titul, řekla bych :-))
daijoubu = v pořádku, v bezpečí, OK
nani = co?, cože?
doushite = proč?
nee-san = starší sestra, dívka
imouto = mladší sestra
nii-san = starší bratr, chlapec
otouto = mladší bratr
otou-san, chichi = otec
okaa-san, haha = matka
oba-san = teta, žena středního věku
oji-san = strýc, muž středního věku
baa-san = babička
jii-san = dědeček
jiji = děda, starý pán

Ranma 1/2- Postavy 3

21. března 2007 v 12:18 | Tanaka Taher‘ai |  Anime a Manga
Postavy pouze z mangy:
 • Z mangy nedostali v anime příležitost (a zasloužili by si ji) například Herb, další postižený, který se vymáchal v prokletých pramenech a pak dělal docela dusno. Herb na tom byl stejně jako Ranma a pátral po magickém čajníku, který by z něj udělal muže natrvalo a Ranmovi, Ryogovi a Moussovi nechtěl dovolit, aby se ho zmocnili. Herb má obsesi na ženská prsa, protože právě kvůli nim se sám stal ženou.
 • Další stojí za to zmínit Akari Unryu, která pochází z doja, které má dlouholetou tradici ve výcviku prasat v sumo. Akari miluje prasata. A taky se zamilovala do Ryogy na první pohled. A to ještě ani nevěděla, že je taky prase. Darovala mu ručně pletený svetr s prasetem a také mu upekla sušenky v podobě - jak jinak - prasátek.
 • Ještě jich tam pár bylo, ale já jsem mangu zatím nestihla úplně dočíst, takže nemám právo psát o nikom dalším...

Ranma 1/2- Postavy 2

21. března 2007 v 12:17 | Tanaka Taher‘ai |  Anime a Manga
Přátelé - nepřátelé:
Tatewaki Kuno
 • Nejen se svou dvojakostí a s děvčaty má Ranma problémy. V prvé řadě muší čelit sedmnáctiletému Kunovi, nejmenovanému vůdci školního klubu kenda, který svou zoufalou náklonnost k ženskému pohlaví dělí rovným dílem mezi Akane a Ranmu v ženské podobě. Nejraději má tu, která je prostě poblíž. Zahlcuje je květinami, medituje nad jejich obřími fotografiemi (za které je ochoten zaplatit Nabiki Tendo jakoukoliv cenu), cituje Shakespeara (v originále Konfucia) a nechá se od nich klidně mlátit. Ještě si přitom myslí, že je to důkaz jejich lásky k němu. Na Ranmu v klučičí podobě ovšem za každé vhodné příležitosti vytahuje dřevěný meč (bůhvíproč ostrý jako břitva) a vyzývá ho na souboj.
 • Nejčastější hláška: "Já Tatewaki Kuno, sedmnáct let, Modrý hrom Furinkanské střední školy..."
 • Nejlepší hláška: "Ožením se s Nabiki Tendo a Akane Tendo a dívka s copánkem se stanou mými milenkami!"
Ryoga Hibiki
 • Ryoga je kluk s nejhorším smyslem pro orientaci v celém Japonsku, možná i v Asii (protože jenom někdo takový může jít přes několik ulic ze školy do Tendova domu přes Okinawu a nakonec stejně skončí někde v Hirošimě). Vůči Ranmovi chová zášť, protože kvůli němu rovněž spadl do jezírek v Jusenkyu, a jeho prokletím je měnit se v malé černé prasátko s šátečkem kolem krku, které si nejrůznější lidé často chtějí uvařit a sníst.
 • Jeho nenávist vzroste ještě ve chvíli, kdy jako další zahoří neopětovanou láskou k Akane. Ryoga je přesvědčen, že Ranma si svou snoubenku naprosto nezaslouží a za mnoha okolností se mu to snaží vysvětlit. Především ručně a nožně. Ryogovou jedinou výhodou je, že Akane netuší o jeho proměnách, v podobě čuníka P-chana ho velmi zbožňuje a tahá si ho do postele k Ranmově zcela zjevné nelibosti.
 • Nejlépe jsem se s Ryogou bavila asi u mangy, když si zakoupil kouzelnou udici, která mu měla chytit pravou lásku. Samozřejmě ji zamýšlel použít na Akane, ovšem háček se zabodl do Ranmy, který od té chvíle začal k Ryogovi pociťovat stále větší a větší náklonnost. Vařil mu jídlo, tulil se k němu na veřejnosti (v obou pohlavích) a vyznával mu nehynoucí lásku. Ryoga byl tak zoufalý, že v jednu chvíli vážně pomýšlel na vraždu. Akane, která mu přišla pomoci, si navíc myslela, že použil udici na Ranmu úmyslně, protože se cítil osamělý a nedokázal si najít holku.
 • Ryoga je vlastně takový přítel-nepřítel. Třebaže neustále vyzývá Ranmu na souboje a jeden druhého neustále v ty nejnevhodnější okamžiky polévají kýbly studené vody, aby se pořádné ztrapnili či vyřadili ze hry, občas se dokáží i za nějakým účelem spojit a spolupracovat (i když Ranma se snaží tradičně mít navrch).
Mousse
 • A z hlavních protivníků do třetice přichází brýlatý Číňan Mousse, kterému tentokrát nejde o Akane, ani o ženskou Ranmu, ale o Amazonku Shampoo. Mousse se totiž považuje za Shampooina snoubence, ona ho ovšem odmítá, protože pro ni není vhodná partie, neboť ho dokázala porazit. Bylo to sice ve třech letech, ale zdá se, že Amazonky mají sloní paměť. Takže Mousse chudáka kluka copatého obviňuje, že mu přebral snoubenku, která o něj zjevně nestojí, a slibuje mu bolestivou smrt.
 • Mousse má velkou a podstatnou vadu - bez svých brýlí je mimochodem slepý asi tak jako já. Takže většinu času objímá několikasetletou prababičku Cologne v domnění, že je to Shampoo. Sám sebe navíc tituluje jako mistra skryté zbraně a využije každé příležitosti, aby po Ranmovi vrhl nože, řetězy, vejce či nočníček ve tvaru labutě a podobné vychytávky. A také se proměňuje. Bůhvíproč v kachničku. Jak se mohla kačenka utopit, mi sice není tak docela jasné (asi jí někdo pomohl), ale na druhou stranu je to rozkošné zvířátko - i s těmi obrovskými brýlemi, takže to pominu.
 • Mousse je příšerný blb a jeho vstupy do děje spočívají většinou v tom, že se s šíleným řevem řítí ulicemi, vřeští "Shampoo!" a nakonec bourá někde do zdi. Jednu věc rozhodně nepředstírá a to jsou jeho city k Shampoo, do které je opravdu blázen. Vystihuje to jedna úžasná (romanticky :-)) pasáž z druhého filmu, kdy je ochoten se pro ni i obětovat. Sampoo mu pak sice řekne, že je idiot, ale zdá se, že její srdce se vůči Moussovi přece jen trochu obměkčilo... :-)
Ranmovy takzvané "snoubenky":
Kodachi Kuno (alias Černá růže)
 • Zdá se to až k neuvěření, ale magor, jako je Tatewaki Kuno, má dokonce sestru. Ještě horší než je on sám a navíc je mistryně v bojové rytmické gymnastice. A ta byla první holkou, která zahořela spalující láskou k Ranmovi. Svou konkurenci - původně ženskou Ranmu a Akane (později Shampoo a Ukyo) - nejprve zasypává okvětními lístky černých růží a pak na ně bleskurychle útočí gymnastickými kužely, žiletkovými obručemi nebo stužkou. Pravidlem je nepoužívat holé ruce, a tak Kodachi k útoku klidně použije i svého bratra. Pokud nezaberou tyhle techniky, používá kupříkladu omamný prášek nebo uspávací cukrovinky.
 • Kodachi navíc nechodí do smíšené Furinkanské střední školy jako její bratr nebo Ranma, ale navštěvuje dívčí školu Sv. Hebereke. Se svým bratrem vedou neustálé války kvůli nejrůznějším malichernostem, obvykle o fotografie Ranmy, Akane a tajuplné "dívky s copánkem". Jejich úlety ovšem nejvíce trpí rodinný ninja Sasuke.
 • Nejčastější hláška: "Ahahahahahá!"
Shampoo
 • Později do Japonska přichází čínská amazonka Shampoo. Vedena prastarým zákonem pomsty chce Ranmu jako holku zabít za to, že si ji dovolil porazit v souboji, ovšem jako kluka si ho chce vzít za to, že udělal přesně totéž. Na čas to sice vypadá, že se jí Ranma zbavil, když jí nakecal, že jeho skutečné pohlaví je ženské, ale pak se Shampoo opět objevuje, tentokrát doprovázená prastarou prababičkou Cologne, mistryní bojových umění, která se všemi možnými úskoky snaží, aby si Ranma Shampoo přece jen vzal.
 • Navíc sama Shampoo prodělala obrovskou změnu. V rámci výcviku s prabábou spadla… hádejte kam asi. A tak se i ona mění ve zvířátko. Tentokrát v rozkošné koťátko. Ovšem je tu jistý fakt, že Ranma se koček bojí jako čert kříže, od jistého incidentu, kdy ho jeho otec hodil s rybí klobásou připevněnou k tělu mezi smečku hladových koček. Dokonce to dospělo tak daleko, že ve chvíli, kdy je jeho strach největší a on už to nezvládá, duševně se sám začne považovat z kočku, z čehož vyplývají další zábavné situace.
 • Shampoo se hodně často chová jako pořádný sobec, takže přestože je její postava docela komická - obzvláště svým lámaným jazykem - nebyla mi nikdy dvakrát sympatická. Ale na druhou stranu scény, kdy ji běsnící Akane polévá vodou, aby se proměnila v kočku zrovna, když se věší po Ranmovi, nemají chybu.
 • Nejčastější hláška: "Nihao! Ranmo, my mít rande. Ano?"
Ukyo Kuonji
 • Začátkem druhé sezóny se objevuje Ukyo. Původně si ovšem všichni mysleli, že je to kluk, Akane se navíc domnívala, že se jedná o nelegitimního syn Genmy Saotomeho. Opak se ukáže být pravdou. Ukyo je jednou z mnoha snoubenek, které Genma Ranmovi zařídil, když byl kluk ještě malý a cestovali spolu po celé zemi. Ranma si navíc taky myslel, že Ucchan, jak jí v dětství přezdíval, je kluk.
 • I ona se snaží získat si Ranmu jenom pro sebe. Ovšem ten zdědil hodně vypočítavosti po svém otci, takže se po většinu času k Ukyo, která si založila restauraci, chodí akorát zadarmo najíst. Abych pravdu řekla, ze všech Ranmových takzvaných "snoubenek" je mi nejsympatičtější právě Ukyo. Zpočátku byla ve svých citech hodně plachá, rozjela se, až když zjistila, že kromě Akane má protivnice v Shampoo a Kodachi. Narozdíl od Akane nemlátí chudáka Ranmu, když žárlí. V seriálu sice nakonec dala přednost vaření, ale přísahala, že se jednoho dne vrátí a navážno se o Ranmu s Akane popere.
 • Objevila se mimo jiné i v několika OVA, kde se samozřejmě se svými konkurentkami Shampoo a Kodachi stále pokoušela uchvátit Ranmovo srdce. Ukyo má ovšem také ctitele, jmenuje se Tsubasa Kurenai.
Další postavy:
Happosai
 • Oživení dorazilo v podobě miniaturního děduly Happosaie, zvrhlíka první třídy a velmistra bojových umění Anything Goes, před kterým se i Soun Tendo třese jako osika a Genma Saotome si hraje s pneumatikou a dělá ze sebe domácího mazlíčka. Happosai, kromě toho že s oblibou terorizuje své dva učedníky, hází po svých protivnících silné výbušniny a po Ranmovi chce, aby nosil podprsenku, kterou mu vyrobil, ještě stíhá po nocích - a někdy i přes den - pobíhat po městě s obrovským báglem a krást ženám a hlavně dívkám spodní prádlo, kterého už má doma pořádnou sbírku. A ještě něco - kdykoliv vidí Akane, snaží se jí zabořit ksicht mezi prsa.
 • Zamlada sváděl i Shampooinu prababičku Cologne, ovšem poté, co jí ukradl kouzelné zrcadlo, ho i ona začala nesnášet. V současnosti se občas chytí a ve slovním souboji je na tom lépe ona, ovšem v praxi i Cologne jednou skončí navlečená v podprsence, aniž by věděla, jak jí to ten starej chlívák vlastně provedl.
 • Nejčastější hláška (samozřejmě tím myslí obrovský pytel s nakradeným spodním prádlem): "To je tíha! To je tíha!"
Dr. Tofu
 • Kromě toho, že se nějakou hříčkou přírody či snad autorčiny mysli jmenuje jako sójový sýr, je tenhle mladý muž úspěšným chiropraktikem. Ovšem jen do doby, než se v jeho zorném poli objeví Kasumi, to z něj jeho tajná láska udělá totálního magora, který pak vráží do dveří, zdí a oken, Ranmovi při nápravě skříplého krku (Akanina práce) málem ukroutí hlavu a občas má i takové úlety, že běhá po městě s kostrou Betty na zádech a bláznivě u toho výská.
 • Celé město už naštěstí ví, že když do ordinace míří Kasumi Tendo, je nejbezpečnější vyklidit čekárnu, i kdybyste měli být třeba na pokraji smrti. Bohužel Kasumi jako jediná nemá o doktorových citech ani ponětí.
Cologne
 • Shampooina amazonská prababička, která se přišla ujistit, že se Ranma ožení s její pravnučku. Docílit se toho snažila nejrůznějšími lstmi a podvody. V bojovém umění je velmi dobrá, ovšem ani ona občas nedokáže zvládnout úchylného mistra Happosaie.
Tsubasa Kurenai
 • Provozuje starobylé bojové umění Maskovaného přepadu, takže se po většinu času ukrývá v popelnicích nebo poštovních schránkách, ze kterých útočí na své protivníky. Jedním z nich je i Ranma, protože projevuje zájem o Ukyo Kuonji, kterou Tsubasa miluje už od doby, co spolu chodili/y (:-)) do školy.
 • Z Tsubasy jsou všichni mírně řečeno mimo, protože ta rozkošná dívenka s dlouhými vlasy projevuje zájem stejnému pohlaví. Nejprve oblažuje svou přítomností Ukyo, pak dívčí Ranmu a nakonec pro změnu Akane. Kluky vyloženě nenávidí, takže to Ranma bere jako výzvu a chce z Tsubasy domnělou homosexualitu dostat svým "mužským" šarmem. Což se mu nedaří a ani nepodaří z jednoho prostého důvodu. Tsubasa sice má jistou úchylku, ale tou rozhodně není náklonnost ke stejnému pohlaví, nýbrž láska k ženským šatům. Tsubasa je totiž docela obyčejný transvestita.
Sasuke
 • Sasuke je ninja a osobní špeh Kunovy rodiny. V komiksu se nevyskytoval, zatímco v seriálu zpočátku přebral některé role, které v manze náležely studentovi jménem Hikaru Gosunkugi, který se v anime objevil až v šesté sezóně. Sasukeho funkce je následující - trpně snáší časté hádky mladého Kuna a jeho sestry, poníženě přijímá, když si pak společně vylévají zlost na něm, a jeho hlavním úkolem je tajně pořizovat fotografie Akane Tendo a tajemné dívky s copánkem.
Sentaro Daimonji
 • Sentaro je dědic Daimonjiho školy Bojového čajového obřadu. Jeho babička je sice velmistryně v daném oboru, Sentaro je ovšem absolutně k ničemu. Nejprve se nechce ženit s dívkou s konkurenční školy, tak dovleče domů omámeného... respektive omámenou Ranmu. Ranma ovšem nemá o servírování čaje ani potuchy, ale nakonec si překvapivě s babičkou padnou do noty. Později se Sentaro pokusí omámit i Akane.
 • Zatímco v manze si ihned padl do oka se svou snoubenkou Satsuki, která se taky svatby bála a původně místo sebe nastrčila do čajového obřadu cvičenou opičku, v anime se Sentaro objevoval častěji, neustále spřádal plány, jak se oženit s Akane a obětovat Ranmu a podobně.
Picolet Chardin a Madame Saint Paul
 • S touto dvojicí se objevila nová disciplína a tou je bojové stolování. Francouz Picolet a jeho učitelka patří ke k mistrům ve svém oboru. Jejich jazyky jsou mrštné jako biče a dlouhé jako had, takže dokáží s jejich pomocí strčit do úst pamlsek, který si postavili na hlavu. A co se jejich úst týče, vlezou se jim tam i dva talíře. Picolet přišel k Tendovým vymáhat dluh, který kdysi Tendo a Saotome uzavřeli s jeho otcem, když umírající hladem došli k Chardinovu domu. Za kus žvance zaprodali své budoucí dcery jako manželky pro Picoleta. Bohužel pouze Soun byl obdařen třemi dcerami...
 • Vzhledem k tomu, že v této disciplíně byl Ranma ponejprve Picoletem poražen, rozhodl se, že to bude on, kdo v ženské podobě pronikne do tajů záhadné disciplíny. Ovšem netušil, že bude muset trávit své chvíle mezi nimi o hladu a navíc navlečený v těsném železném korzetu. Jeho jedinou šancí bylo objevit a naučit se tajnou techniku, kterou dokáží zvládnou i ti s malými ústy a krátkými jazyky. V závěru Picolet a madam Saint Paul utrpěli velkou porážku.
Ředitel Furinkanské školy
 • Asi nejpraštěnější postava z celé série. Po letech strávených na Havaji se ředitel vrací do Japonska, aby opět převzal své povinnosti a na škole zavedl radikální pořádek. Chodí v bermudách a strakaté košili a na hlavě má palmičku. Dívky chce za každou cenu ostříhat na páže a chlapce dohola. Ranma hrdinně brání svůj copánek a tím pádem se z něj stává ředitelův nepřítel číslo jedna. A obráceně.
 • Obzvláště když vychází najevo, že ten ujetý ředitel, který s láskou rozdává bomby z kokosových ořechů, je vlastně léta ztracený otec Tatewakiho a Kodachi. Nutno říct, že i chudák mladý Kuno z něj má občas dost. A odmítá s ním přiznat jakýkoliv příbuzenský vztah. Není divu, když až do otcova záhadného zmizení před třemi lety, musel mít hlavu jako koleno.
Hikaru Gosunkugi
 • Další tajně zakoukaný do Akane. Je to takový hubený klučina s obrovskými kruhy pod očima, které překvapivě mají i oba jeho rodiče. V manze to byl on, kdo odhalil Ranmovu jedinou, zato obrovskou slabost co se koček týče. V anime se objevil až začátkem šesté sezóny, ihned začal považovat Ranmu za svého nepřítele a jeho posedlost přerostla zdravý rozum (tedy tady asi nikdo nemá tak docela zdravý rozum) natolik, že začal v převleku obtěžovat spolužačky a vydával se přitom za Ranmu. Gosunkugi s sebou tahá slaměné voodoo panenky a víceméně s neúspěchem se toto temné umění snaží provozovat. Taky se jednou zamiloval do ducha.
Punčoška Taro:-)
 • Taro je dalším měničem z Jusenkya, i když ne tak docela vlastním přičiněním. Když oblastí procházel dědek Happosai, narazil náhodou na těhotnou ženu, které se s jeho pomocí narodil chlapeček. Happosai ho ovšem hned po narození umyl v jezírku, kde se před lety utopil Yetti jedoucí na býkovi a třímající v jedné ruce volavku a v druhé úhoře, takže se Taro mění v podivnou býčí potvoru s křídly a úhořím ocasem.
 • Tarova pomsta je zaměřena hlavně na Happosaie, ne však kvůli proměně, kterou si narozdíl od ostatních chudáků, co se mění na kočky, prasátka nebo kachničky, docela užívá, ale protože ho podle čínské tradice musel pojmenovat ten, kdo ho vykoupal, a blbej dědek, který neuměl myslet na nic jiného než na kalhotky, podprsenky a punčocháčky, ho obratem pokřtil na Punčošku, a s takovým jménem si pak Taro nebyl schopen nabalit žádnou holku.
 • Nejčastější hláška: "Neříkej mi Punčoška!"
Slečna Hinako Ninomiya
 • Učitelka najatá ředitelem Kunem, aby se postarala o furinkanské delikventy - Ranmu Saotomeho především. Na první pohled je to rozkošná malá holčička, ovšem, když si myslí, že má před sebou darebáka, pomocí pětijenové mince vysaje jeho bojovou auru a mění se ve svůdnou dospělou ženu. Na vině je opět Happosai, který jí kdysi pomocí akupresury změnil metabolismus.
 • Hinako se v anime ukázala až ve čtvrtém OVA. V manze se ovšem objevovala v ději docela často na to, že měla být původně jen suplující učitelka. A většinou měla vždycky navrch. Dokonce byla jednou navštívit Ranmu a Akane doma a zdálo se, že dokonale okouzlila Souna Tenda. Jako dospělá samozřejmě. Tendo totiž o jejích proměnách nic nevěděl, protože pokaždé, když se scvrkla, vysála Ranmu z jeho síly. Navíc se vsadila, že ho během jednoho týdne požádá o ruku, což nakonec nedopadlo tak, jak si původně představovala, ale jinak se na Furinkanské škole docela zabydlela.
Mikado Sanzenin a Azusa Shiratori
 • Poněkud se zpožděním jsem si vzpomněla na Zlatý pár v bojovém krasobruslení. Rozpor mezi Akane a Ranmou a touto dvojící vznikl docela nevinně, když roztržitá Akane zapomněla na kluzišti svoje prasátko P-chana, které nalezla Azusa, okamžitě si ho přivlastnila a bez ohledu na pohlaví přejmenovala Ryogu na Charlottku. Urážky a výzvy na sebe nenechaly dlouho čekat, do konfliktu se vložil i Ranma, kterému vadilo, že se známý svůdce Mikado pokouší políbit Akane a potom že si dovolil políbit jeho. Ranma, který neměl v životě na nohou brusle, a Ryoga s úplně stejným problémem se pak snažili za každou cenu vystrkat toho druhého z boje...

Bolestivé vzpomínky

20. března 2007 v 17:44 | Ája |  O mně
Tohle je e-mail, který jsem 21.11.2006 v 14:47 poslala své kámošce. Docela dlouho ležel zapomenut a našla jsem ho až teď. Nicméně je to asi to nejbolestivější co jsem v těchto dnech četla. Doufám, že se na mě nikdo nebude zlobit (jakože 100% bude), že to sem dávám. Ale tak nějak to mě a poslední dobu dokonale vystihuje.