Únor 2007

Veselé Narozeniny

28. února 2007 v 16:37 | Ája |  Nezařaditelné
Chtěla bych popřát všechno nejlepší k patnáctým narozeninám mé kámošky May. I když se narodila na přestupný rok a 29. února teďka nebude. Přeju ti, aby se ti splinily všechny tvé sny a tys mohla být co nejvíc šťastná! Taky aby ses dostala na školu a kámošky tě nezlobily. Všechno nejlepší!!!!! :D
P.S. Ten obrázek jsem kreslila já a jde to vidět :D

Prísaha – príbehy o Vimke

28. února 2007 v 13:55 | Ivana |  Knihy
Prvá kniha, ktorú som od Alexandry Pavelkovej čítala boli Miešanci, aj keď sa o autorstvo delila so Štefanom Konkolom. Úprimne, hoci anotácia oznamovala niečo na spôsob, že ide o prvú slovenskú trilógiu na motívy Tolkiena, ledva som ich dočítala. Nudné, bez štipky originality, predvídateľné. O rok a pol som po trilógi sliahla opäť. Druhý dojem o niečo málo predšil prvý a pred mesiacom sa mi do rúk dostala poviedková zbierka Prísaha.
Možno, že vedmu Vimku poznáte. Pred šiestimi rokmi vyšla v Čechách prvá zbierka Prokletá přísaha a o dva neskôr aj Zlomená přísaha. Koncom minulého roka sme sa dočkali aj na Slovensku :-) Bolo by tiež slušné spomenúť, že nejde o jeden príbeh, ale poviedkovu zbierku, miestami na seba naväzujúcu.
Vedma Vimka je liečiteľka obdarená schopnosťami, ktoré sú pre iných požehnaním, no pre ňu samu skôr prekliatim - hlása začiatok anotácie. Proste a jasne, Vimka je liečiteľka, ktorá dokáže ľuďom odjať ich bolesť, udžať ju od seba a odhodiť preč. Zaviazala sa prísahou, že bude pomáhať všetkým bez rozdielu a práve toto je to, čo ju často ženie medzi dva mlynské kamene. Ktoré zlo je menšie - pomôcť upírovi alebo zabijakovi ? Niekedy to, čo je skutok dobrý - darovať svoju krv polomŕtvemu vojakovi - sa o pár strán môže ukázať ako veľká chyba. S týmto súvisiaca poviedka Pávie pero bola z tých, ktorých záver mi skutočne vzal dych.
Ach áno, láska ... Ktorá autorka si odpustí v poviedke stretnutie s láskou ? V súvislosi s tým si nedovolím nespomenúť dve za sebou nasledujúce poviedky Trvalé riziko a Janátova kvapka. Jednoduché, výstižné ... vedma Vimka, ochraňujúca všetko živé a drakobijec Žilica, od prvej chvíle partiaci k sebe, tak rovnakí a tak rozdielni. Na konci prvej zmienenej poviedky sa ich cesty rozchádzajú, aby sa vzápätí stretli. Samozrejme, stretnú a rozlúčia sa ešte pár krát, ale koniec Jantárovej kvapky je demoštráciou toho, že drakobijec a vedma nemôžu byť navždy spolu.
Jednoznačne odporúčam, bez komentára by som dala 9,5/10. Skvelé nápady, skvele napísané, skvelý spád. Párkrát sa mi stalo, že som sa začítala a neskončila až kým sa neobjavil nadpis ďalšej poviedky. Miešancov som ledva dočítala, tu som ľutovala, že je koniec.
A nakoniec www.vimka.sk ;-)

Dead or Alive-Trailer

26. února 2007 v 18:27 | Ája |  Filmy
Teda já vážně čumím...Tak to dopadne, když se bratři Wensteinové baví...
Dead or Alive je poměrně starší akční hra. Přirovnala bych jí k Tekkenu, přestože na to nejspíš nemám právo, protože jsem ani jedno nehrála. Nemám Play Station.
Ale mohla by to být sranda!

Blood and chocolate-Trailer

26. února 2007 v 18:23 | Ája |  Filmy
Takovej kýč už jsem vážně dlouho neviděla...Opravdu. Už jen ten název: Krev a čokoláda. To zní hrozně! Jediné, co na té ukázce a nejspíš i na celém filmu bylo dobré byli vlci. Miluju vlky a tihle jsou opravdu krásní. O hereckém výkonu hlavní představitelky se radši nebudu moc zmiňovat. Nesnesitelné dřevo.

La Vie en Rose-Trailer

26. února 2007 v 18:15 | Ája |  Filmy
O Edith Piaf se dá říct, že to byla nejslavnější francouzská zpěvačka. Měla silný hlas a do všech svých šansonů dokázala dát své srdce. Toto léto se dočkáme je filmového zpracování jejího zajímavého života. Za zmínku nejspíš i stojí, že zemřela na předávkování drogami.
Kvalita:

In The Land Of Women- Trailer

26. února 2007 v 17:48 | Ája |  Filmy
To se podívejme! Tak Adam Brody opustil seriálové vody a zamířil do oceánu filmů? Neobvyklé, no, možná ani ne. Ta herečka z Buffy (Její jméno neznám, protože jsem to nikdy extra nesledovala. Jsem divná puberťačka, co?) to zkusila také, ale že by si nějak pomohla se říct nedá...např. Dům voskových figurín.
Ale zpět k Traileru. Kamera i hudba mi tak trochu připomínají ukázku na Elizabethtown, s tím rozdílem, že tady je o něco mladší Adam Brody a tam byl Orlando Bloom. A všichni dobře víme, že oba dvva jsou...ehm...slaďoučcí. Možná až moc. Celé je to takové sladké. Ale počkejme si na film. Pokud to bude stejné jako Elizabethtown, nemám si na co stěžovat. A k tomu tu máme i vždy roztomilou Meg Ryan v nezvyklé roli matky z menšího městečka (Ach, kde je ten Seatle nebo New York.)
A nejspíš všechno skončí krásným Happy Endem...

ŠLV, část pátá

23. února 2007 v 16:16 | Ája |  Vyprávění
Rozhodla jsem se pokračovat ve vzpomínání, přestože si nejsem jistá, zda to má smysl. Jenže momentálně mám dost temné období a potřebuji něco, co by ho nějak prosvětlilo. Mám na ty časy docela hezké vzpomínky.
Tak nejprve trochu rekapitulace: Celá Rychlá rota (RR) se díky mému ďábelskému plánu (tuším, že jsem nikdy předtím ani potom nic lepšího nevymyslela) ocitla na mostu (ne pod ním). Během několika minut jsem totiž propojila 4 osudy na sobě docela nezávislých lidí. Katy jela v autě domů, malachy ěel po chodníku, na druhé straně se Hao-kun chystal říct Tami své velké tajemství, jenže...
Ano, mé oblíbené jenže. Stačí, když ho slyším, a cítím, že se stane něco nepříjemného. Ten den se všechno pro mé postavy změnilo. A od toho dne začíná opravdu šílené vyprávění. Popíšu to ze 2 pohledů.
1. z nich je Katyn-možná ten nejzmatenější. Řídila své auto. Projížděla kolem procházejícího Malachyho, ohlédl se a jejich pohledy se setkaly. Ale nespomalila. Jela stále dál. Malachy jí zmizel z dohledu. Najednou s ní všehno trhlo, ozvala se neuvěřitelná rána , hrozný rachot a pak jen cítila, jak auto vyletělo do vzduchu (nemám na mysli bouchlo, prostě se jen vzneslo), přistálo na hladině řeky zde protékající, načež se začalo hned potápět. Všude jen voda, která se vsakovala i do auta. Katy, řádně zmatená, omráčená i potlouklá cítila, že je po kotníky ve studené vodě, jenž stále stoupala. Snažila se uvolnit z pásů, ale nešlo to-zasekl se. Zanedlouho byla po krk ponořená ve vodě a životu dárného kyslíku ubývalo. Po spánku jí tekla horká krev a ona rázem zavřela oči a ztratila vědomí.
2. pohled na situaci-Malachyho-Vám nejspíš vysvětlí, co se přesně stalo. Můj drahý malachy uviděl Katy v autě a hned poté šíleného řidiče náklaďáku, který na ten starý most vjel jako idiot. Nespomalil a nejspíš ani nedával pozor, protože nějakým způsobem-nevím jakým, s tímhle nemám zkušenosti a jsem moc líná abych to vymýšlela-vrazl do Katy a její auto odmrštil na chodník (Malachy byl naštěstí dost vzdálený, přesto vše viděl až neuvěřitelně zblízka), poté na zábradlí, které bylo proraženo a milá Katy šla ke dnu (ent maj hárt vil goooouuuuuuuuuu ooooooonnnnnn :). S chudákem Malachym to málem seklo o zem.
Okamžitě se vrhl k té obrovské díře v zabradlí a zanedlouho měl zasebou i Hao-kuna s tami, kteří to všechno viděli z protějšího chodníku. Jediné, co Malachy ze sebe dokázal vypravit, bylo, že v tom autě byla jeho kámoška. To stačilo, aby Hao-kun skočil do té vody, přestože byla ledová a on byl zraněný. Potopil se až ke Katyně okýnku. uviděl jí se zavřenýma očima, nehýbající se, vypadala už skoro jako mrtvola. Chvilku zápasil s dveřmi, nešly otevřít a on panikařil, protože věděl, že mu brzy dojde vzduch. Ale přesto se mu podařilo dostat dovnitř. Nožem, ostrým jako břitva přeřízl bezpečnostní pás a vytáhl jí z auta. Jak nejrychleji mohl, plaval na hladinu, kde se ke své radosti konečně nadechl čerstvého vzduchu, už ho docela bolela hlava. katy držel v náručí. Doplaval s ní na břeh, kam doběhl i Malachy s Tami. A tam s hrůzou zjistil, ž nedýchá a nemohl nahmatat puls. Ano, katy byla mrtvá...Někdy si říkám, proč jsem jí nenechala mrtvou i dál. tenkrát jsem byla ještě hodná...
A tak Hao-kun začal Katy oživovat-umělé dýchání a masáž srdce. Nerada to přiznávám, ale tohle neznám. Nějak jsem ve škole nadávala pozor. Ale to já nedávám skoro nic. Hao-kunovi se podařilo ji přivést zpět do našeho světa. Jenže (Už zase? Děsivé to slovo.) ne bez následků... Když katy otevřela oči, uviděla Malachyho, nějakou holku a naprosto promočeného Číňana. Všichni tři vypadali docela vyděšeně, ale zároveň šťastně. Katy byla na živu. I přestože jí bylo špatně, všechno jí bolelo a byla jí zima, měla důvod být také šťastná.
Když tu najednou se ucítila hrozně. Zatočila se jí hlava, o žaludku, který udělal dvanáct kotrmelců ani nemluvím. Před očima se na chvilku zatmělo a pak, když pocit v žaludku zmizel a ona čekala, že zase uvidí ty tři před sebou viděla jen krev. Všude, kam se podívala. Všechno bylo rudé. Vykřikla a vidina zmizela. Ti tři na ní hleděli, jak opaření čajem, Hao-kun, který se jí předtím dotkl na ruce ucukl, jakoby se opařil. A ona měla pocit, že osoba před ní rozhodně není nejvřelejší stvoření. "Ta krev," hlesla a Na Hao-kuna to k podivu těch dvou, co nic nechápali (což bývá někdy dost často), na ni on hleděl jako na zjevení. "Jak to víš?" Možná by se i dozvěděli, co se stalo, nebýt saniťáků, co se tam objevili (teda fakt brzo) a začali ošetřovat Katy. Naložili jí na lehátko a odnesli do sanitky, takže se jí překvapený Hao-kun ztratil.
Abych Vám vysvětlila, o se stalo a předběhla tak trochu děj, prozradím Vám, že když Katy umřela a následně se znovu vrátila do světa živých, dostala velmi vzácný dar. Dokázala vidět budoucnost, ale nejen jí, i minulost. A když se jí Hao-kun dotkl, zobrazil jí kus svého života...
Toť vše. Na pokračování si budete muset zase počkat. Teda, pokud to někdo čte. Mám o tom silné pochybnosti. Tohle je asi nejméně navštěvovaná rubrika. :D Vy, kteří jste aspoň trochu natěšení na pokračování a těšíte se, jak to dopadne, nevěště hlavu, snad se brzo dokopu k pokračování. Ale měla bych prosbu, pokud chcete, abych pokračovala dál ve převyprávění, napiště to do komentáře, abych věděla, že to má smysl. Sajonára! :D

Miss Potter-Trailer

22. února 2007 v 20:38 | Ája |  Filmy
Kdybych měla jediným slovem popsat tento trailer, bylo by to přídavné jméno: kouzelné. Opravdu. Nemám jen na mysli krásné animace, při kterých postavičky králíčku ožívají, ale i roztomilý hlásek Renée Zellweger a opravdu směšný knír Ewana McGregora. Tento film bude o anglické spisovatelce Beatrix Potter, autorce dětských knih. Přiznávám, že její jméno jsem slyšela dnes poprvé. Kostýmy i výprava jsou skvělé a užijete si mnoho záběrů na krásu staré dobré Anglie. Nechme se překvapit. Každý z nás je někde uvnitř srdce tak trochu ještě i dítětem. A na pohádky by se nemělo zapomínat. Přestože mám docela ráda statečné reky z fantasy, mým nejoblíbenějším příběhem je pohádka Slavík od Hanse Christiana Andersena. A zrovna tahle pohádka není žádný krvák. :D
Kvalita: 25,30 MB

Potisk na tričko

22. února 2007 v 20:20 | Ája |  Takové blbůstky
Tento rok je náš poslední na základce a mí spolužáci se rozhodli, že si necháme vyrobit trička, která by připomínala všechny ty vzpomínky. A tak padla volba na mě (Skoro jsem neměla na vybranou. Asi jsem se na to měla vykašlat.), že mám vytvořit návrh potisku...a tak jsem ho vytvořila. :D Jenže nejsem profesionální grafik a tudíž vzniklo tohle: http://i138.photobucket.com/albums/q272/bokkaku-blog/schoolt-shirt1.jpg
Omluvám se, ale nepodařilo se mi sem ten obrázek uploadnout sem, tak jsem to nechala na photobucketu.
K tomu obrázku: kdysi jsem ten námět viděla kdesi na internetu a moc se mi líbil a já si ho zapamatovala. Takže ten nápad není můj :D
P.S.Doufám, že pokud Vás to nevyděsilo, tak aspoň rozesmálo.
P.P.S. To tričko nám navždy bude připomínat naše "nejoblíbenějšího" učitele. Proč? Navždy jsem ho totiž zvěčnila na tričku toho panáka. :D

Vzpomínky

17. února 2007 v 18:07 | Ája |  Takové blbůstky
Před chvilkou jsem se přehrabovala fotkama na počítači a našla jednu, která ve mně oživila obrovské množství vzpomínek.
Vzpomínek na časy, kdy jsem byla ještě relativně šťastná. Na tom obrázku je chlapec, který je neuvěřitelně podobný jedné postavě z jednoho starého a zapomenutého vyprávění. Měla jsem ho strašně ráda! Na žebříčku "Nejoblíbenějších neexistujících postav" je na 2. místě, čímž porazil i mistra Yodu, Žvejkala, Jajara, ale i Ashitaku z Princezny Mononoke, Edwarda Elrica, a dokonce i Vincenta Valentina a to už je řádnej kabrňák. :D
Je mu opravdu hodně podobnej. A i když na to nevypadá, i on se dokáže pořádně ohnat. Je to jedna z nejlepších postav, co jsem kdy vymyslela. Dokázal být nádherně sobecký a arogantní, ale zároveň jemný a hodný. Pojmenovala jsem ho Lumin, podle latinského názvu canis lupus, což je vlk. A Lumin měl vlčí duši.