Leden 2007

A jak je Miyavi úžasnej

28. ledna 2007 v 14:04 | Ája |  Hudba
Na téhle stránce si můžete spustit AMV ze hry Kingdom Hearts. Autor použil Miyaviho písničku Hime

Jak Hyde neumí zpívat

28. ledna 2007 v 13:57 | Ája |  Hudba
Myslím, že tohle video mluví za vše. :D

Mnišky

26. ledna 2007 v 21:05 | Ája
Věnováno skvělé slovenské spisovatelce Ivaně. Doufám, že jí to rozesměje, stejně jako její šílené nápady mě :D
Mníšky

Dve mníšky si išli na prechádzku. Jedna z nich bola známa ako Sestra Matematička (SM), tá druhá ako Sestra Logička (SL). Už sa začalo stmievať a ony boli stále ešte dosť ďaleko od kláštora ...
SM: Sestra, zaznamenala si, že už tridsaťosem a pol minúty za nami ide nejaký muž? Zaujímalo by ma, čo chce....
SL: To je celkom logické. Chce nás znásilniť...
SM: Bože! Ako počítam, tak nás dostihne do pätnásť minút! Čo budeme robiť?
SL: Jediná logická vec, ktorú môžeme urobiť, je ísť rýchlejšie.
SM:To ale nie je riešenie.
SL: Samozrejme, že to nie je riešenie. Ten chlap urobí jedinú logickú vec.... pôjde rýchlejšie tiež.
SM: Tak, čo iného by sme mali urobiť? Ako počítam, pri tejto rýchlosti nás ten chlap dohoní už za minútu.
SL: Jediná logická vec, ktorú možeme urobiť, je samozrejme tá, že sa rozdelíme. Ty pôjdeš touto cestou a ja tou druhou. Nemôže nás prenásledovať obe zároveň....

Sestry sa rozdelili a muž sa vydal za Sestrou Logičkou. Sestra Matematička po nejakej dobe dorazila do kláštora zmätená obavami o svoju kolegyňu, no tá sa už za malú chvílu objavila v kláštore...

SM: Sestra Logička! Vďaka Bohu, že si späť. Povedz, čo sa stalo!
SL: Stala sa jediná logická vec. Rozbehla som sa ako najrýchlejšie som mohla a ten chlap začal samozrejme utekať tiež.
SM: A?
SL: Stala sa jediná logická vec. Dostihol ma.
SM: Bože! Čo si urobila?
SL: Urobila som jedinú logickú vec. Vyhrnula som si sukňu nahor...
SM: Pánenku na nebi! A čo on?
SL: Urobil jedinú logickú vec. Spustil nohavice dole.
SM: Ó, Bože, zmiluj sa! Čo sa stalo potom?
SL: Nie je to snáď logické, sestra? Mníška so sukňou nahor predsa uteká ďaleko rýchlejšie, než chlap s nohavicami dole!

Roztomilá polská básnička

26. ledna 2007 v 21:03 | Ája |  Takové blbůstky
Tohle jsem našla na internetu. Doufám, že to nikoho z Vás neurazí, ale spíš rozesměje :)
Za gorami za lasami žil Bin Ladin s Talibani.
Jeniego dnia, byl to wtorek, zdaril sie mu raz humorek.
Miasto Pause scisnul Enter i rozjebal New York Center.

Naruto na Jetixu

24. ledna 2007 v 21:00 | Ája |  Anime a Manga
Stalo se to nejhorší, co se mohlo státi! V Česku dávají Naruta, ale na KABELOVCE! Ááááá! Co jsem komu udělala? Proč nemám kabelovku? Copak je to takový problém, aby to dávali třeba v sobotu ráno na Nově? Vždyť Sexy no Jutsu nebylo tak strašný. T___T Já neuvídm Sasukeho! A Kakashiho! T__T
P.S.Manga je stajně lepší! Ať žije MangaČesky! Navrhuju ze Caidela po smrtu udělat svatého. Přidá se někdo k mému nápadu? :D

Ukázka přátelství

24. ledna 2007 v 17:48 | Ája |  O mně
Aneb, Jak to dopadne, když vaše tzv. "nejlepší " kámoška nehlídá svou poštu. Tak jsem našla dopis svých dvou kámošek. Není až tak moc starý, asi z doby před Vánoci. A protože je velmi poučný, rozhodla jsem se ho zveřejnit.
T: Tak se zeptám i tebe. Jak dlouho hodláš s Ájou nemluvit?
V: To je na ní.
T: Co od ní čekáš?
V: Od ní? Nic. Od ní se totiž dá čekat jen to, že každou věc člověku jen zhnusí. A zbytek je na dlouhé vyprávění.
T: V tom máš asi pravdu. Ale docela by jste mi udělali radost kdyby jste se usmířili.
V: Jo, tak to by mi radost udělalo taky. Ale tentokrát je to její chyba, takže se jí omlouvat nebudu.
T: S tím jsem ani nepočítala. Tak se jí neomlouvej, prostě s ní začni zase normálně mluvit.
V: Ne! Co si myslíš, že jsem? Já nejsem pitomec. Nebudu se pořád usmiřovat jen já. nechápu proč nikdo nikdy nestojí na mé straně. Vždycky je chudák Ája a nikod jiný. Já jsem si přece začala, že?
T: No, začala si ona a já to vím. A momentálně nejsem vůbec na ničí straně, (Když už tak spíš na tvojí, protože Ája za to opravdu může.) jenže ona nezačne, tím sem si docela jistá. Kdyby se začala usmiřovat ona, byl by to malý zázrak. Proto věřím že ty, rozumnější osoba to vyřešíš.
V: Ona si musí uvědomit svoji chybu. Já se jí neomluvím. Ani mě nepadne. Nebudu ze sebe věčně dělat vola. já jsem z vás tří jediná která se umí omluvit a už mě to nebaví.
T: Tak teda nevím jak se to vyřeší. Chováte se obě dvě jako malé děti.
The End
Nejsem si vlastně jistá, o kterou hádku tady vlastně šlo, ale jisté opravdu je, že se mi tenhle papír nikdy neměl dostat do rukou. Pozdě. Když o tom tak přemýšlím, napadá mě jedinýá hádka, která je tomu, co jste měli tu možnost si přečíst podobná. A to, že jsem nahlas prohlásila: "Hyde je tlama." Kvůli tomuhle jedná z mých kámošek zmizela rychlostí blesku, prach se za ní zvířil a na zemi zůstala jen dlouhá ohnivá čára. Toho dne se mnou asi už nepromluvila. Jestli chcete vědět, jak to skončilo, tak vězte, že já se omluvila (Přesto na tvrzení, že "Hyde je tlama" trvám! Omlouvám se všem jeho fanouškům. Berte to jako názor jednotlivce. Ne každý má zase rád Gackta.) a ona mě vzala na milost a řekla mi několik málo slov.
Doufám, že si z tohohle vezmete ponaučení. Vaše Ája

Vision Of Escaflowne

21. ledna 2007 v 20:50 | Ája |  Anime a Manga
"If you don´t trust people, they don´t trust you."
Jedno z nejlepších anime co znám. Nyní mluvím o seriálu, film jsem neviděla, který má 26 dílů po 25 minutách. Bohužel, i to je málo, aby byl popsán celý svět Gaea. Několika slovy by se dalo popsat asi takto: Dobrodružné fantasy, zaměřené spíš pro holky.
Hlavní postavou je Hitomi. Běžná středoškolačka, která miluje běh a svého spolužáka Amana. Jenže ten se má stěhovat. Popravdě, Hitomi není zas tak běžná. Vlastní tarotové karty, díky kterým dokáže číst lidskou budoucnost a malé, růžové kyvadélko, dárek od babičky. To kyvadélko má zvláštní schopnost-jedno jeho zhoupnutí se rovná jedné sekundě.
V noci před Amanovým odjezdem se s ním Hitomi setká na závodišti a požádá ho, aby jí změřil čas při běhu. Avšak, když se rozběhne, na dráze před ní se objeví mladík s mečem a bohužel s ním se objeví i drak. Tak se Hitomi poprvé setkává s Vanem. Drak a chlapec se očividně nemají rádi a nestvůra se po chvilce vrhne na Hitomi, která zděšeně prchá. Drak za ní. Vanovi se však podaří díky Hitomině věštecké vizi draka porazit a ze srdce mu vytáhne jakýsi kámen-říká se jim energist.
Avšak světelný paprsek pohltí Hitomi i chlapce a přenese je pryč. Na Gaeu. Vanův domov. Na planetu, ze které můžete vidět na obloze naši zemi a kolem ní měsíc. Žije zde mnoho podivných stvoření, jako třeba Merle, kočičí dívka, Vanova nejlepší přítelkyně. Gaea vypadá jako ideální svět, ale i zde se vyskytuje zlo, v podobě království Zaibach a jeho vládce Dornkirka. (Jeho vzhled byl inspirován Isaacem Newtonem.) Nebudu radši dál prozrazovat děj. Nebylo by to ode mne hezké, protože tenhle seriál musí každý vidět. Pokud nejste zrovna nejromantičtější typy a neberou vás krásní a šlechetní anime chlápci typu Allena Schezara, tak to vzdejte již dopředu.
Pokud máte již zmiňované vlastnosti, čeká vás mnoho zajímavého-roboti, válka, krev, nepochopitelný děj...znáte to...typické anime. Postavy jsou propracované a animace je na svou dobu výborná (Seriál je starý už 10 let). A samozřejmě láska, jak jsem na ni mohla zapomenout?! :)
P.S.Další + tohoto anime je skvělá hudba, kterou má na svědomí Yoko Kanno (a Hajime Mizoguchi), která spáchala i soundtrack na Wolf´s Rain. Budete okouzleni jemnými melodiemi a hřměním gregoriánského sboru. Úvodní píseň je taky skvělá (a zamilovaná :), ale doposud se mi na ni nepodařilo najít odkaz. :( Ale snad ho časem nějak získám.

Take That-Patience

20. ledna 2007 v 16:21 | Ája |  Hudba
Krásná písnička. Opravdu. Zbytek alba stojí za nic, je takový nevýrazný až na skladbu Wonderful World. Odkaz zde.

Cosplay 2

19. ledna 2007 v 21:43 | Ája |  Takové blbůstky
Tady jsou nějaké obrázky, co jsem našla na webu. Enjoy it!
Můj nejoblíbenější pic na konec:

Jóóóóóóóóóóóóóó

19. ledna 2007 v 14:06 | Ája |  O mně
Vzali mě! Jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó.
P.S.I toho kluka!

Stále nic

17. ledna 2007 v 14:46 | Ája |  O mně
Tak stále nic nevím. Možná mě vzali. možná ne. Dnešní nejčastější otázka: "Tak co, jak jsi dopadla?" Má dnešní nejčastější odpověď: "Nevím." Slovo "nevím" jsem říkala snad už stokrát. Víc nejspíš nesnesu. Ne, že bych byla nějaká extra vynervovaná, jsem spíš unavená a naštvaná, že si zatím nepohly a nezveřejnily výsledky. Zabiju webmastera. Mé dvě kámošky už to vědí. Nevzali je sice na ten obor, co chtěli, ale na jiný a přesto jsou šťastné. Já jim to přeju. Ví, na čem jsou. O této situaci vás budu dále informovat (páni, to zní dobře). :)

Linkin Park-Somewhere I belong-video

16. ledna 2007 v 11:00 | Ája |  Hudba
Video z klipu písničky Somewhere I belong od Linkin Park ve velikosti 61.5 MB a formátu avi si můžete stáhnout zde.

Únavný den

15. ledna 2007 v 17:35 | Ája |  O mně
Tak jsem dneska prodělala talentovky, díky bohu jsem to přežila ve zdraví a teď už mi nezbývá nic jiného než doufat, že jsem vše zvládla dostatečně dobře a budu přijata. Berou totiž každého druhého. Celkový počet děcek byl 58 a berou jen po deseti na 3 obory. Zrovna na ten můj chtěli jít všichny. Já je nechápu...No, držte mi palce! I u nohou! :)
P.S. I kdyby mě nevzali, měl dnešní den jednu výhodu...potkala jsem tam jednoho strašně milého kluka. :D

První fotka Keitha Richardse ve třetích Pirátech z Karibiku

12. ledna 2007 v 11:47 | Ája |  Filmy
Když už jsem se tak vrhla na Piráty, rozhodla jsem se, že vám ukážu i dalšího z ansánblu. Je jím neméně slavný kytarista Rolling Stones, Keith Richards (Ten zarostlý týpek vpravo)
Co z toho vznikne? Netuším, vzhledem k tomu, že pan Richards spadl z kokosu (Tohle není metafora), nezbývá mi nic jiného, než se modlit ke všem svatým scénaristům a režisérovi. :)

Piráti z Karibiku 3, fotky

12. ledna 2007 v 11:41 | Ája |  Filmy
Tady jsou fotky hlavních představitelů z třetího pokračování velmi úspěšných Pirátů z Karibiku. (Já sama jsem ještě 2. díl neviděla, protože na to nemám čas a jsem příliš lína, abych na internetu hledala titulky. :)
Jack Sparrow (Johnny Deep)
Will Turner (Orlando Bloom)
Elizabeth Swann (Keira Knightleyová)...tváří se sice hrozně, ale líbí se mi její šaty. btw. děj by se mě odehrávat někde v Číně, proto ten meč, co se neuvěřitelně podobá Zelenému osudu s Tygra a Draka.
Barbossa (Geoffrey Rush)
Kapitán Sao Feng (Chow Yun-Fat)...poměrně slavný čínský herec, který se proslavil i v Hollywoodu svými akčními filmy. Hral i v Tygr a Drak a Curse of Golden Flower, který se zatím chystá do kin.

Zn.Hledá se

10. ledna 2007 v 9:40 | Ája |  Nezařaditelné
Zdravím Vás všechny opět ze školy. Je tu neuvěřitelná nuda, jsem nemocná a sotva mluvím jak mám nateklé mandle. Ale co už. Omlouvám se všem, že neaktualizuju obsah blogu tak moc jak dřív, ale mám spoustu práce s webem (http://www.mujweb.cz/bokkaku/index.htm) o Gacktovi. Pokud máte někdo čas a nudíte se a jste ochotni mi pomoct, je jedno jak, tak mi napište. Sháním překladatele a lidi, co umí psát nebo hledat obrázky. Jediná podmínka je, že musíte být fanouškem. :) Čím míň budu mít práce s webem, tím rychleji se tu budou objevovat články o filmech, hudbě a všem možném. P.S.Pozdravuju Ivanu, která má "kiahne", což jsou prý neštovice. :) Brzy se uzdrav a neškrab to!

Samurai Champloo

5. ledna 2007 v 16:02 | Tanaka Taher‘ai |  Anime a Manga
Jedno z nejpodivnějších a zároveň nejzajímavějších anime, které jsem měla tu možnost vidět. Občas velmi zábavné, občas velmi vážné a občas dokonce i velmi aktuální. Na první pohled se sice tváří jako příběh z historického Japonska, ovšem na ten druhý zjistíme, že se autoři historie příliš nedrželi a dokonce se přiznávají k tomu, že to dělali zcela úmyslně.
Hlavní postavy jsou následující: Patnáctiletá osiřelá dívka Fuu,
která se z náhlého popudu rozhodla, že musí najít tajuplného samuraje, který voní jako slunečnice. Protože na osamělou mladou dívku číhají na každém kroku nástrahy v podobě únosců, kteří mají pouze jediný cíl - prodat ji za úctyhodnou sumičku do nejbližšího nevěstince, rozhodla se Fuu, že si na své cestě pořídí ochránce. A protože nebyla žádná troškařka pořídila si rovnou dva - tuláka Mugena,
který si pro ostřejší slovo nechodí daleko a stejně jako jeho jazyk je vybroušené i jeho umění s mečem, a putujícího samuraje Jina,flegmatického chlapíka s nějakým tím kouskem cti v srdci, který to s čepelí umí stejně tak dobře jako jeho zanedbaný kolega.
Problém je jediný, ti dva se nesnášejí na první pohled a nejraději by jeden druhého hned podsekl. Brání jim v tom pouze slib, který dali Fuu, která je tak nějak zachránila před popravou, a tak se oba těší na to, až najdou jejího vysněného slunečnicového samuraje, ať už je to kdokoliv, jejich závazek padne a konečně se budou moci pozabíjet. Tihle tři se tedy vydají na cestu, která vede neznámo kam, většinou nemají ani floka, tím pádem jim relativně často kručí v břiše hlady, do cesty se jim plete yakuza, podvodníci, zloději, únosci, občas i homosexuální Holanďani a čas od času je taky chce někdo popravit.
Zábavnost je založena převážně na rozdílnosti všech tří hlavních postav a způsobu, jakým se staví ke svým problémům. Fuu je živá, upovídaná a má tendenci příliš často končit zajatá, i když se většinou dokáže osvobodit sama dřív, než se ukáží její takzvaní ochránci. V rukávu mimochodem schovává poletušku, což je taková ta létající veverka. To Mugen je držkatý pobuda bez vindry v kapse, který holduje hazardu a strašně rád se s někým pobije. Je dobrý a - protože to o sobě ví - tím pádem i arogantní. Jin je nemluva, a když už přijde řada na řeč, hovoří hlavně jeho meč. Nosí brýle a culík a hraje velmi dobře šógi.
Navzdory komediálním momentům, které seriál staví do jakési odlehčené podoby, je tohle anime v hlubším pohledu nečekaně vážné. Setkáváme se tu s problémy, z nichž některé jsou i docela současné. Upřímně na mě nejvíce zapůsobily díly o chlapci, který musí krást, aby zajistil léky pro svou těžce nemocnou matku, a ukradne drogy zločinecké skupiny, která po něm od té doby tvrdě jde, nebo příběh o mladé ženě, kterou její manžel gambler prodá do bordelu. Autoři se dokonce nebojí nadhodit i ožehavé problémy lidské sexuality, konkrétně přitažlivosti ke stejnému pohlaví, na kteréžto téma se ještě dnes - v době, kdy všechno závisí právě na lidské toleranci - mnoho lidí dívá skrze prsty, přitom v určitých obdobích ve starém Řecku nebo i právě v Japonsku byly takovéto vztahy naprosto běžné a nikdo se nad nimi nepohoršoval.
Připouštím, že jsem se sledováním asi někde v polovině a obvykle nepíšu recenze na něco, co jsem ještě neviděla celé, ale recenzi na Ranmu 1/2 ještě nemám hotovou a tenhle seriál mě navíc zaujal natolik, že nemůžu jinak než doporučit a snad navnadit i ostatní. Sice netuším, zda Fuu svého samuraje najde a zatím ani proč ho vlastně hledá, ale přinejmenším vás zanechám stejně napjaté, jako jsem já. Uvidím, ale jsem si jistá, že finální rozuzlení bude stát určitě za to. Doufám také, že Jin s Mugenem se nakonec nezabijí. Byla bych jich totiž opravdu škoda. A tak se prostě budu těšit :-).

Lekce Japonštiny

3. ledna 2007 v 9:38 | Ája |  Nezařaditelné
Bylo mi řečeno, že neumím napsat slovo "konničiwa". Prý, že se to píše "konnichiwa". Ha ha ha. Drahý člověče, který ses podepsal jako "blbe", pravdu máme oba dva, vyprošovala bych si tedy, abys mě nazýval ňoumou! >( Jsou dva způsoby, jak napsat japonštinu v latince. Anglický (ten tvůj) a český (ten můj) a nepochybně mnoho dalších, které ani neznám. Rusky neumím. Mimoto, slovo "konnichiwa" bys stejně přečetl jako "koničiwa". Stejným způsobem jdou přepsat i další japonská slova a jména, např. Mitsubishi, česky: Micubiši; Yamaha=Jamaha. Pro anglický tsu a české cu je stejný znak. Pak jsou ještě zdvojené samohlásky, tak např. anglicky se slovo "Xó" napíše jako "Xoo", protože angličani nemájí čárku (Slovo café je z francouzštiny). Dvě stejná písmena za sebou se čtou dlouze. Jasný? Doufám, že ano a pokud sem se spletla, tak sorry, každý děláme chyby. P.S. Doufám, že nebudete chtít, abych Vám překládala slovo Xó, není to zrovna nejslušnější. :)

Grind House-Teaser

2. ledna 2007 v 21:32 | Ája |  Filmy
Tarantino a Rodriguez se spojili a vzniklo tohle! Ukázka vypadá celkem dobře a přestože je premiéra zatím v nedohlednu, milovníci akčních filmu plných sexu, krve a drsných maníku se mají na co těšit.