Leden 2007

A jak je Miyavi úžasnej

28. ledna 2007 v 14:04 | Ája |  Hudba
Na téhle stránce si můžete spustit AMV ze hry Kingdom Hearts. Autor použil Miyaviho písničku Hime

Jak Hyde neumí zpívat

28. ledna 2007 v 13:57 | Ája |  Hudba
Myslím, že tohle video mluví za vše. :D

Mnišky

26. ledna 2007 v 21:05 | Ája
Věnováno skvělé slovenské spisovatelce Ivaně. Doufám, že jí to rozesměje, stejně jako její šílené nápady mě :D
Mníšky

Dve mníšky si išli na prechádzku. Jedna z nich bola známa ako Sestra Matematička (SM), tá druhá ako Sestra Logička (SL). Už sa začalo stmievať a ony boli stále ešte dosť ďaleko od kláštora ...
SM: Sestra, zaznamenala si, že už tridsaťosem a pol minúty za nami ide nejaký muž? Zaujímalo by ma, čo chce....
SL: To je celkom logické. Chce nás znásilniť...
SM: Bože! Ako počítam, tak nás dostihne do pätnásť minút! Čo budeme robiť?
SL: Jediná logická vec, ktorú môžeme urobiť, je ísť rýchlejšie.
SM:To ale nie je riešenie.
SL: Samozrejme, že to nie je riešenie. Ten chlap urobí jedinú logickú vec.... pôjde rýchlejšie tiež.
SM: Tak, čo iného by sme mali urobiť? Ako počítam, pri tejto rýchlosti nás ten chlap dohoní už za minútu.
SL: Jediná logická vec, ktorú možeme urobiť, je samozrejme tá, že sa rozdelíme. Ty pôjdeš touto cestou a ja tou druhou. Nemôže nás prenásledovať obe zároveň....

Sestry sa rozdelili a muž sa vydal za Sestrou Logičkou. Sestra Matematička po nejakej dobe dorazila do kláštora zmätená obavami o svoju kolegyňu, no tá sa už za malú chvílu objavila v kláštore...

SM: Sestra Logička! Vďaka Bohu, že si späť. Povedz, čo sa stalo!
SL: Stala sa jediná logická vec. Rozbehla som sa ako najrýchlejšie som mohla a ten chlap začal samozrejme utekať tiež.
SM: A?
SL: Stala sa jediná logická vec. Dostihol ma.
SM: Bože! Čo si urobila?
SL: Urobila som jedinú logickú vec. Vyhrnula som si sukňu nahor...
SM: Pánenku na nebi! A čo on?
SL: Urobil jedinú logickú vec. Spustil nohavice dole.
SM: Ó, Bože, zmiluj sa! Čo sa stalo potom?
SL: Nie je to snáď logické, sestra? Mníška so sukňou nahor predsa uteká ďaleko rýchlejšie, než chlap s nohavicami dole!

Roztomilá polská básnička

26. ledna 2007 v 21:03 | Ája |  Takové blbůstky
Tohle jsem našla na internetu. Doufám, že to nikoho z Vás neurazí, ale spíš rozesměje :)
Za gorami za lasami žil Bin Ladin s Talibani.
Jeniego dnia, byl to wtorek, zdaril sie mu raz humorek.
Miasto Pause scisnul Enter i rozjebal New York Center.

Naruto na Jetixu

24. ledna 2007 v 21:00 | Ája |  Anime a Manga
Stalo se to nejhorší, co se mohlo státi! V Česku dávají Naruta, ale na KABELOVCE! Ááááá! Co jsem komu udělala? Proč nemám kabelovku? Copak je to takový problém, aby to dávali třeba v sobotu ráno na Nově? Vždyť Sexy no Jutsu nebylo tak strašný. T___T Já neuvídm Sasukeho! A Kakashiho! T__T
P.S.Manga je stajně lepší! Ať žije MangaČesky! Navrhuju ze Caidela po smrtu udělat svatého. Přidá se někdo k mému nápadu? :D

Ukázka přátelství

24. ledna 2007 v 17:48 | Ája |  O mně
Aneb, Jak to dopadne, když vaše tzv. "nejlepší " kámoška nehlídá svou poštu. Tak jsem našla dopis svých dvou kámošek. Není až tak moc starý, asi z doby před Vánoci. A protože je velmi poučný, rozhodla jsem se ho zveřejnit.
T: Tak se zeptám i tebe. Jak dlouho hodláš s Ájou nemluvit?
V: To je na ní.
T: Co od ní čekáš?
V: Od ní? Nic. Od ní se totiž dá čekat jen to, že každou věc člověku jen zhnusí. A zbytek je na dlouhé vyprávění.
T: V tom máš asi pravdu. Ale docela by jste mi udělali radost kdyby jste se usmířili.
V: Jo, tak to by mi radost udělalo taky. Ale tentokrát je to její chyba, takže se jí omlouvat nebudu.
T: S tím jsem ani nepočítala. Tak se jí neomlouvej, prostě s ní začni zase normálně mluvit.
V: Ne! Co si myslíš, že jsem? Já nejsem pitomec. Nebudu se pořád usmiřovat jen já. nechápu proč nikdo nikdy nestojí na mé straně. Vždycky je chudák Ája a nikod jiný. Já jsem si přece začala, že?
T: No, začala si ona a já to vím. A momentálně nejsem vůbec na ničí straně, (Když už tak spíš na tvojí, protože Ája za to opravdu může.) jenže ona nezačne, tím sem si docela jistá. Kdyby se začala usmiřovat ona, byl by to malý zázrak. Proto věřím že ty, rozumnější osoba to vyřešíš.
V: Ona si musí uvědomit svoji chybu. Já se jí neomluvím. Ani mě nepadne. Nebudu ze sebe věčně dělat vola. já jsem z vás tří jediná která se umí omluvit a už mě to nebaví.
T: Tak teda nevím jak se to vyřeší. Chováte se obě dvě jako malé děti.
The End
Nejsem si vlastně jistá, o kterou hádku tady vlastně šlo, ale jisté opravdu je, že se mi tenhle papír nikdy neměl dostat do rukou. Pozdě. Když o tom tak přemýšlím, napadá mě jedinýá hádka, která je tomu, co jste měli tu možnost si přečíst podobná. A to, že jsem nahlas prohlásila: "Hyde je tlama." Kvůli tomuhle jedná z mých kámošek zmizela rychlostí blesku, prach se za ní zvířil a na zemi zůstala jen dlouhá ohnivá čára. Toho dne se mnou asi už nepromluvila. Jestli chcete vědět, jak to skončilo, tak vězte, že já se omluvila (Přesto na tvrzení, že "Hyde je tlama" trvám! Omlouvám se všem jeho fanouškům. Berte to jako názor jednotlivce. Ne každý má zase rád Gackta.) a ona mě vzala na milost a řekla mi několik málo slov.
Doufám, že si z tohohle vezmete ponaučení. Vaše Ája

Vision Of Escaflowne

21. ledna 2007 v 20:50 | Ája |  Anime a Manga
"If you don´t trust people, they don´t trust you."
Jedno z nejlepších anime co znám. Nyní mluvím o seriálu, film jsem neviděla, který má 26 dílů po 25 minutách. Bohužel, i to je málo, aby byl popsán celý svět Gaea. Několika slovy by se dalo popsat asi takto: Dobrodružné fantasy, zaměřené spíš pro holky.
Hlavní postavou je Hitomi. Běžná středoškolačka, která miluje běh a svého spolužáka Amana. Jenže ten se má stěhovat. Popravdě, Hitomi není zas tak běžná. Vlastní tarotové karty, díky kterým dokáže číst lidskou budoucnost a malé, růžové kyvadélko, dárek od babičky. To kyvadélko má zvláštní schopnost-jedno jeho zhoupnutí se rovná jedné sekundě.
V noci před Amanovým odjezdem se s ním Hitomi setká na závodišti a požádá ho, aby jí změřil čas při běhu. Avšak, když se rozběhne, na dráze před ní se objeví mladík s mečem a bohužel s ním se objeví i drak. Tak se Hitomi poprvé setkává s Vanem. Drak a chlapec se očividně nemají rádi a nestvůra se po chvilce vrhne na Hitomi, která zděšeně prchá. Drak za ní. Vanovi se však podaří díky Hitomině věštecké vizi draka porazit a ze srdce mu vytáhne jakýsi kámen-říká se jim energist.
Avšak světelný paprsek pohltí Hitomi i chlapce a přenese je pryč. Na Gaeu. Vanův domov. Na planetu, ze které můžete vidět na obloze naši zemi a kolem ní měsíc. Žije zde mnoho podivných stvoření, jako třeba Merle, kočičí dívka, Vanova nejlepší přítelkyně. Gaea vypadá jako ideální svět, ale i zde se vyskytuje zlo, v podobě království Zaibach a jeho vládce Dornkirka. (Jeho vzhled byl inspirován Isaacem Newtonem.) Nebudu radši dál prozrazovat děj. Nebylo by to ode mne hezké, protože tenhle seriál musí každý vidět. Pokud nejste zrovna nejromantičtější typy a neberou vás krásní a šlechetní anime chlápci typu Allena Schezara, tak to vzdejte již dopředu.
Pokud máte již zmiňované vlastnosti, čeká vás mnoho zajímavého-roboti, válka, krev, nepochopitelný děj...znáte to...typické anime. Postavy jsou propracované a animace je na svou dobu výborná (Seriál je starý už 10 let). A samozřejmě láska, jak jsem na ni mohla zapomenout?! :)
P.S.Další + tohoto anime je skvělá hudba, kterou má na svědomí Yoko Kanno (a Hajime Mizoguchi), která spáchala i soundtrack na Wolf´s Rain. Budete okouzleni jemnými melodiemi a hřměním gregoriánského sboru. Úvodní píseň je taky skvělá (a zamilovaná :), ale doposud se mi na ni nepodařilo najít odkaz. :( Ale snad ho časem nějak získám.

Take That-Patience

20. ledna 2007 v 16:21 | Ája |  Hudba
Krásná písnička. Opravdu. Zbytek alba stojí za nic, je takový nevýrazný až na skladbu Wonderful World. Odkaz zde.

Cosplay 2

19. ledna 2007 v 21:43 | Ája |  Takové blbůstky
Tady jsou nějaké obrázky, co jsem našla na webu. Enjoy it!
Můj nejoblíbenější pic na konec:

Jóóóóóóóóóóóóóó

19. ledna 2007 v 14:06 | Ája |  O mně
Vzali mě! Jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó.
P.S.I toho kluka!