Listopad 2006


Bleach

24. listopadu 2006 v 17:19 | Ivana |  Anime a Manga
Tááááákže za prvé : na začiatok by som chcela pvedať, že z anime som videla asi 2,5 minúty ale mangu mám načítanu skoro do polovice, respektíve všetko, čo bolo preložené do češtiny, teda 140 kapitol :-)
A zadruhé : určite sa nenájde veľa ľudí, čo by o tejto mange/anime niekedy nepočuli :-)
Človiečik, čo má túto skvelú mangu na svedomí sa volá Kubo Tite. Bleach má zatiaľ okolo 240 dielov, ku tomu niečo vyše 100 častí anime, a stále pokračuje.
Hlavným hrdinom je pätnásťročný Kurosaki Ichigo, žijúci s otcom a dvoma mladšími sestrami. Má oranžové vlasy, v škole dosahuje celkom uspokojivé výsledky, tajne je doňho zamilovaná spolužiačka Inoue, proste normálny, trochu psychicky nevyrovnaný chalan ... a skoro by som zabudla, od detstva vidí duchov :) To by bolo všetko v poriadku, keby sa jedného dňa v jeho izbe nezjavil nikto, hovoriaci si shinigami (boh smrti) menom Kuchiki Rukia. Aj keď ich prvé stretnutie ... ehm ... :-)
Rukia je udivená, že ju Ichigo vidí a pripisuje to Ichigovej obrovskej duševnej sile (konieckoncov, nebude jediná, kto niečo také v priebehu celej mangy povie). Skrátka a iste, po zneškodnení Ichiga a menšej inštruktáži o práci shinigami - posielať "plusy" (dobré duše) do Spoločenstva duší a zabíjať "prázdnych" (zlé duše) sa vynorí dôvod, prečo Rukia prišla do Ichigovho domu - a konkrétne jeden z prázdnych útočiaci na Ichigovu rodinku. Nakoľko je Ichigo dosť veľký - ako Rukia často konštatuje - idiot, eventuálne blbec :-), Rukia je zranená a príde o takmer všetky svoje shinigamské sily. Čo ďalej ? Požičať Ichigovi časť svojich schopností, nech môže prázdneho doraziť. Bohužiaľ, tak trošku to nevyjde a Ichigo ... sa stane plnohodnotným shinigami. A nakoľko Ichigo nie je žiaden Superman (pozn. alternatívne Don Kanonji :-D), vôbec ale vôbec sa mu to nepáči. A tiež si neodpustím povedať, že po každom súboji je viac mŕtvy ako živý :-)
Čoskoro na to sa Rukia nasťahuje k Ichigovi do izby, do, ehm, šatníka a začne s ním chodiť do školy. Čoskoro sa pridáva aj Inoue, sirota, z ktorej brata ... ale radčej nič nepoviem ; Chad, neuveriteľne silný chlapec a tiež Ishida - Quincy (taký opak shinigami).
(Zľava Chad, Rukia, Ichigo, Ishida, Inoue)
A Kon ! Ja som zabudla na Kona ! Zavraždite ma !
No nechceli by ste mať niekoho takého po boku ? :-D
Nie, nepoviem vám, o čo tu ďalej ide :) Prečítajte si mangu, pozrite anime.
Malá rada nakoniec - pokiaľ sťahujete mangu preloženú do češtiny z mangacesky ako ja, a rovnako ako ja máte pomalý internet, nezačnite siedme a ôsme volume čítať skôr, ako všetko nedosťahujete - ja som si totiž pri tom nekonečne dlhom čakaní na chvíľu, kedy mi počítač oznámi, že súbor sa stiahol obhrýzala nechty jedna radosť ;-)

Harry Potter a Fénixův řád, trailer

21. listopadu 2006 v 15:07 | Ája |  Filmy
Jedna z nejnovějších ukázek na nového Harryho Pottera je poměrně krátká, za to však velmi hleďavá(nemůžu si momentálně vzpomenout na ono slovo)...Má dobrou atmosféru, velmi temnou a strašidelnou, tudíž se nedá jí nemohu nic zas tak vytknout. O vzhledu hlavních postav (Harry, Co ti to to udělali??? O_O ) se nebudu rozepisovat, nemá to cenu :) I tak mám ale pocit, že tomu něco chybí. Nevím proč, ale když jsem poprvé viděla ukázku na Narnii, lezl mi mráz po zádech. Teď ne.

Gackt, obrázky 2

19. listopadu 2006 v 15:04 | Ája |  Nezařaditelné
Věnováno Irmě... :)
Na téhle fotce má modré oči, ale jsou to jen kontaktní čočky, jak jsem se kdesi dočetla. jeho opravdové oči jsou hnědé nebo černé, už si to nepamatuju, ale typicky japonské, tj. tmavé.
A že by si vzala ještě menší vršek...Pche. Co na ní vidí? Taková tuctová koza. :(
Nevíte někdo náhodou, co je to za děcko? Tenhle obrázek jsem našla kdesi na netě.
Ten vpravo, to ošklivější, to je Hyde, Gacktův kámoš. Hráli spolu v Moon Child.
Tohle mě vždy rozesměje. :-D
Opět s Hydem.
Takhle prý vypadal Gacktna vysoké škole! Neuvěřitelné! Jestli je to opravdu on, tak se strašně změnil. Já bych ho teda vážně nepoznala. Ale myslím, že mu ta změna prospěla :)
On je asi vážně dost hravý stvoření, že? :-D
Ty slova dole jsou z písničky Last Song, kterou považuji za jednu z jeho nejlepších. :) Je neuvěřitelně smutná, ale překrásná.
Fotka si odněkud z jeho domu. Vypadá to jako kuchyň, ale nevím, co to je. Našla jsem ji na internetu. Je to asi jeho jediná fotka, kde je doma. Jiné jsem ZATÍM :) neobjevila. Ale jak říká séééégra: Jednou za ním pojedem do Japonska! :-D :-D :-D

Kiba

19. listopadu 2006 v 11:12 | Ája |  Anime a Manga
Tak na tohohle chlápka z Wolf's rain mám menší úchylku...no dobrá, tak možná větší úchylku. On je totiž tak roztomilej! A nejlepší na něm je, že je vlk. Miluji ta krásná a nebezpečná stvoření. Setkat v lese bych se s nimi fakt nechtěla, o to nestojím, ale mají mojí úctu.
Kiba:
A to nejlepší nakonec! :-D

Moje obrázky

18. listopadu 2006 v 20:00 | Ája |  O mně
Termín talentovek se neúprosně blíží a já musím trénovat. Buďte tedy tak laskaví a prozraďte mi, kde dělám chyby, omluvte i zhoršenou kvalitu, protože je to focené na mobil ten má pouze 2.1 Mpix. Což je řádná slabota, fakt!
Tohle ve skutečnosti vypydá mnohem líp. Fotila jsem to za umělého světla, protože bylo zataženo :(
Bude tam i zkouška z modelování. Zadání je zvířátko z geometrickým objektem. Tohle je z plastelíny a vypydá to hrozně, co? Moc mi to zatím nejde. Nikdy jsem si s plastelínou nehrála. Radši jsem vždy kreslila.
TOHLE je můj nejoblíbenější obraz. Nějakou náhodou se mi podařilo udělat té sově nádherně uhrančivý výraz. Ta fotka je samozřejmě hrozná. Originál vždy vypadý líp. :)
Tohle malovala má kámoška, která narozdíl ode mne umí používat barvy. Já mám totiž úchylku na černou, takže černého a následně i bílého pastelu vypotřebuju nejvíc. :)

ŠLV, část čtvrtá

18. listopadu 2006 v 18:34 | Ája |  Vyprávění
Nooooo, kámošky měly o vyprávění chvilku zájem, tak jsem pokračovala, ale nevím, jak dlouho jim to vydrží... Radši budu pokračovat.
Malá rekapitulace: Katy se málem políbila s Malachym a Tami neví, zda-li je Hao-kun vlastně vůbec ještě naživu.
Pokračujeme s Katy: Nepamatuji si přesně, co se stalo. Mám asi roztroušenou sklerózu.... Malachy (Vždy mám šílené nutkání říkat mu palačinka. Ani nevím proč. Asi proto, že je tak sladký! :) se Katy stále vyhýbá. Srab jeden. Chudák Katy neví, co si o tom má myslet. Chlapi jsou ale strašný hovada, že? Čert, aby se vnich vyznal! Ale Katy se snaží žít dál. Zpívá se svou kapelou, chodí do školya na oběd do McDonalda. Nechápu, co na tom má kámoška vidí. Tohle si skoro doslova vydupala. "Když už bydlím v Londýně, tak si chci někdy zajít do McDonalda."
(Foceno mobilem. Dokonce je tam i můj odraz :)
Tak jsem jí to umožnila. Je strašná otrava tohle vyprávět, to mi věřte. Mnohem větší zábava (teda aspoň pro mě)je popisovat nějaký souboj, anebo se zabývat psychikou nějaké zničené a rozedrané postavy, se kterou se život moc nemazlil. Bohužel, zatímco já se v tom vyžívám (jsem trošku sadista a masochista :), mé kámošky mají deprese. Takže své Shakespearovské choutky musím omezit. Miluju, když na konci filmu všichni umřou...Ale zpátky ke Katy. Pokud si dobře vzpomínám, jela si takhle do McDonalda koupit oběd. Zmíňovala jsem se, že má vlastní auto? Pokud ne, učiním to teď. Vlastní nějakou herku, omlouvám se, auto, beze střechy. Nemůžu si ale vzpomenout, jak se jim říká (No jo, tak skleróza...). Oběd si snědla v autě před školou, kam opět zamířila, protože měla ještě nějakou hodinu. Když jí přednáška skončila, nasedla do svého vozítka a rozjela se domu. Brm brm brm... :) Jede si takhle po mostě, nejkratší cestou, a vidí Malachyho, jak se nejspíš také vrací domů. Chvíli přemýšlí, jestli nezastaví a nevezme ho sebou. Ale když jsem jí řekla, že na mostě je asi zakázáno zastavovat, rozmyslela si to a jela dál...
Pokračování Tami: Též menší repríza... Chudinka tami nevěděla, jestli je nebo není Hao-kun vlastně vůbec naživu (A zese se trápí kvůli chlapovi. No já fakt nevím. Znáte to: Bůh stvořil Adama a protože se mu to nepovedlo, tak stvořil Evu, která byla mnohem lepším vynálezem.), rozhodla se jít tedy do školy, najít ho a promluvit si s ním. Myslím, že jela metrem, ale to je jedno. Když dorazila do školy, teprve si uvědomila, že neví, na co vlastně pořádně chodí a nezná jeho rozvrh. Nikde na něj nenarazila a ani do něj jako včera. (Tohle se odehrává o den pozadu. Tady se teprv Katy a Palačinka (Sorry, sem si nemohla pomoct :) málem políbili.) A tak Tami zamířila do kanceláře se zeptat. Bohužel, má pamět opět stagnuje, takže Vám už neřeknu, jak se jí to podařilo, (prosím kámošku, pokuď si to pamatuje, ať to napíše do komentářů)ale sehnala jeho rozvrh a počkala si na konec hodiny u učebny. Sama neměla zrovna nic na práci. Hodiny měla asi až odpoledne. Čekala a čekala, až se najednou začali studenti hrnout z učebny (Já nevím, jestli tam taky zvoní jako na základce), ovšem Hao mezi nimi nebyl. Stála a čekala, až všichni odejdou. Dokonce potkala učitele, který se jí zeptal, co tu vlastně chce. Když mu řekla, že hledý Hao-kuna, také se velmi divil, že nepřišel na hodinu. Prý nevynechal ani jednu. A tak se musela chudák Tami vrátit domů s nepořízenou. V televizi nic nedávali. jen další zprávy, které opakovali to samé a samé. Mrtvej Číňan v metru. Panika v Soho a další podobné blbosti. Tuhle část si zase nepamatuju. Nedělo se tu pro mě nic zajímavého= neumřela žádná hlavní postava, nikdo neměl žádný dramatický projev, prostě nic zajímavého ani romanticky-smutného. Ráno opět Tami vstala, co jiného se dá ráno i dělat, že? No, můžete ležet a ležet jako líný Honza na peci, sem tam se převalit a jen říkat: "Mámo, já bych jed!" Ovšem to Tami neudělala a vstala. Zase nevím, co se dělo. Měla bych se nadopovat Ginkem. Ale určitě šla do školy. Na Hao-kuna nikde nenarazila (A už vůbec ne do něj... :), až odpoledne, o polední přestávce. Seděl na lavičce a vypadal nemoceně. Držel si jednu ruku. Zda levou či pravou už nevím. To se mi v paměti neusadilo (opět prosím kámošku, aby pokud to ví, napsala to do komentářu.). Tami se na něj samou radostí vrhla, šťastná, že ho vidí živého. Chudák (A hele, poprvé lituju i chlapa :) jen scvakl zuby a počítal všechny andílky strážný, páč ho ta ruka asi opravdu bolela. Tami chtěla vědět, co se stalo, že prý měla o něj strach. Chtěla vědět, jestli to má na svědomí on, jako tu vraždu a co se v tom metru vlastně stalo. Ale Hao o tom ve škole nechtěl mluvit, že prý by je někdo mohl slyšet. A tak pozval Tami po škole na oběd (Se má, že může zvát někoho na oběd. Já se svým kapesným si to dovolit nemůžu :( A tak se naše dvě roztomilé postavičky vydaly na oběd. Šli, šli, šli. Cestou necestou. Polem nepolem (Běžím Rohanem s Gimlim a Legolasem :). Přes velký starý most...
Zde si prosím všimněte, s jakou ladností a elegancí (Musím se prostě pochválit :) se mi podařilo dvě odlišné vyprávění skloubit do jednoho. Teda, zatím ještě ne. Na to si musíte ještě chvilku počkat. Ale budete čumbrnět! :) Zatím se naši hlavní hrdinové ocitají na starém kameném mostě, kde jezdí spousta aut a náklaďáku a kdo ví, čeho ještě. mimochodem, abych příště nemusela psát "naši hlavní hrdinové", budu používat jen označení RR. To znamená: Rychlá rota. :-D (Či či či čip a dejl, zákon chrání, či či či čip a dejl, v tomto kraji. V pravdě si najdou směr a hrají fér, ve znaku mají dvakrát r :) Má Rychlá rota= Katy, Tami, Malychy a Hao.
Toť prozatím konec vážení přátele. Ale už se chystá pokračování, tak nezoufejte. Velmi napínavé a poučné! :) Teď už končím, protože mám hlad a chci se jít navečeřet. Tak zatím. Pá... :)

Bojte se, bojte!

18. listopadu 2006 v 17:37 | Ája |  Takové blbůstky
Pozor! Pozor! Ano, je to tu. Nic s tím neuděláme a nic nám nepomůže. P.S. Hlavně nepropadejte panice! :)

Písně-Tobira no Mukou He

16. listopadu 2006 v 19:06 | Tanaka Taher‘ai |  Fullmetal Alchemist
Tobira no Mukou He
YeLLOW Generation
Ája: Stahujte prosím vždy jen po jedné. Nebo nestahujte vůbec :) radši si kupte CD a podpořte Fullmetal Alchemist nějakýma prašulkama :)
Bokura wa ima demo sakenderu
Tashikameru you ni Nigirishimeta migite
Uzattai housoku wo Buchikowashiteike
Kizutsuita ashi wo Yasumaseru gurai nara
Tatta ippo demo Koko kara susume
Yuganda kaze wo kakiwakete
Tsumetai sora wo oikoshite
Soredemo mada samayoi-tsuzuketeru
Bokura wa itsudemo sakenderu
Shinji-tsuzukeru dake ga kotae ja nai
Yowasa mo kizu mo sarakedashite
Mogaki-tsuzukenakereba hajimaranai
Tsukiyabure tobira no mukou e
Yayakoshii mondai de Karamiatta shakai
Jirettai genjitsu wo Keritobashiteike
Hibou ya chuushou ni fusagikomu gurai nara
Dasan mo yokubou mo Buchimaketeike
Midareta noizu Kakikeshite
Shiraketa shisen Furihodoite
Koko kara tsuzuku Tsugi no suteeju he
Bokura wa itsudemo sagashiteru
Kasoku shita supiido wa kaerarenai
Tsuyosa to kakugo tsunagitomete
Hashiri-tsuzukenakereba mirai wa nai
Tsukisusume tobira no mukou he
Kazashita puraido ga machigai da to shite mo
Egaiteta risou ga kuzurekakete mo
Koko ni aru subete ni uso wo tsukareta to shite mo
Kitto koko ni iru
Bokura wa ima demo sakenderu
Shinji-tsuzukeru dake ga kotae ja nai
Yowasa mo kizu mo sarakedashite
Mogaki-tsuzukenakereba hajimaranai
Tsukiyabure tobira no mukou he
Bokura wa ima demo sagashiteru
Kasoku shita supiido wa kaerarenai
Tsuyosa to kakugo tsunagitomete
Hashiri-tsuzukenakereba mirai wa nai
Tsukisusume tobira no mukou he
Tobira no mukou he
* * *
Poznámka: Tuhle píseň mimochodem zpívá i Romi Paku (Edward), i když v trochu jiném hudebním aranžmá. Takovém jazzovějším, myslím, ale jistá si nejsem, mám totiž víceméně hudební hluch.

Písně-Ready Steady Go

16. listopadu 2006 v 19:00 | Tanaka Taher‘ai |  Fullmetal Alchemist
Ready Steady Go
L'arc~en~ciel
Ája: Stahujte prosím vždy jen po jedné. Nebo nestahujte vůbec :) radši si kupte CD a podpořte Fullmetal Alchemist nějakýma prašulkama :)
READY STEADY CAN'T HOLD ME BACK
READY STEADY GIVE ME GOOD LUCK
READY STEADY NEVER LOOK BACK
LET'S GET STARTED READY STEADY GO
fukitonde yuku fukei korugaru you ni mae e
kurushi magure demo hyouteki wa mou minogasanai
ate ni naranai chizu yakute shimaeba ii sa
uzumoreta shinjitsu kono tenohira de tsukami torou
muchuu de (hayaku) kake nukete kita
urusai kurai ni harisake sou na kodou no takanari
hibite (yonde) iru kimi no koe
koko de tachidomaru you na jikan wa nai sa
READY STEADY GO
kazoe kirenai kizu kakae konde ite mo
chotto yasotto ja tamashi made wa ubawasenai
ano oka no mukou de kimi ni deaeta nara
nani kara hana sou sonna koto bakari omou yo
muchuu de (hayaku) kake nukete kita urusai kurai ni harisake sou na kodou no takanari
hibite (yonde) iru kimi no koe
koko de tachidomaru you na jikan wa nai sa
READY STEADY GO
READY STEADY CAN'T HOLD ME BACK
READY STEADY GIVE ME GOOD LUCK
READY STEADY NEVER LOOK BACK
LET'S GET STARTED READY STEADY GO kokoro wa (hashiru) ano sora no shita
karamawari suru kimochi ga sakebi dasu no o tomerarenai
kimi made (todoke) kitto ato sukoshi
atsuku hizashi ga terasu kono michi no mukou
READY STEADY GO
PLEASE. TRUST ME.