Listopad 2006


Bleach

24. listopadu 2006 v 17:19 | Ivana |  Anime a Manga
Tááááákže za prvé : na začiatok by som chcela pvedať, že z anime som videla asi 2,5 minúty ale mangu mám načítanu skoro do polovice, respektíve všetko, čo bolo preložené do češtiny, teda 140 kapitol :-)
A zadruhé : určite sa nenájde veľa ľudí, čo by o tejto mange/anime niekedy nepočuli :-)
Človiečik, čo má túto skvelú mangu na svedomí sa volá Kubo Tite. Bleach má zatiaľ okolo 240 dielov, ku tomu niečo vyše 100 častí anime, a stále pokračuje.
Hlavným hrdinom je pätnásťročný Kurosaki Ichigo, žijúci s otcom a dvoma mladšími sestrami. Má oranžové vlasy, v škole dosahuje celkom uspokojivé výsledky, tajne je doňho zamilovaná spolužiačka Inoue, proste normálny, trochu psychicky nevyrovnaný chalan ... a skoro by som zabudla, od detstva vidí duchov :) To by bolo všetko v poriadku, keby sa jedného dňa v jeho izbe nezjavil nikto, hovoriaci si shinigami (boh smrti) menom Kuchiki Rukia. Aj keď ich prvé stretnutie ... ehm ... :-)
Rukia je udivená, že ju Ichigo vidí a pripisuje to Ichigovej obrovskej duševnej sile (konieckoncov, nebude jediná, kto niečo také v priebehu celej mangy povie). Skrátka a iste, po zneškodnení Ichiga a menšej inštruktáži o práci shinigami - posielať "plusy" (dobré duše) do Spoločenstva duší a zabíjať "prázdnych" (zlé duše) sa vynorí dôvod, prečo Rukia prišla do Ichigovho domu - a konkrétne jeden z prázdnych útočiaci na Ichigovu rodinku. Nakoľko je Ichigo dosť veľký - ako Rukia často konštatuje - idiot, eventuálne blbec :-), Rukia je zranená a príde o takmer všetky svoje shinigamské sily. Čo ďalej ? Požičať Ichigovi časť svojich schopností, nech môže prázdneho doraziť. Bohužiaľ, tak trošku to nevyjde a Ichigo ... sa stane plnohodnotným shinigami. A nakoľko Ichigo nie je žiaden Superman (pozn. alternatívne Don Kanonji :-D), vôbec ale vôbec sa mu to nepáči. A tiež si neodpustím povedať, že po každom súboji je viac mŕtvy ako živý :-)
Čoskoro na to sa Rukia nasťahuje k Ichigovi do izby, do, ehm, šatníka a začne s ním chodiť do školy. Čoskoro sa pridáva aj Inoue, sirota, z ktorej brata ... ale radčej nič nepoviem ; Chad, neuveriteľne silný chlapec a tiež Ishida - Quincy (taký opak shinigami).
(Zľava Chad, Rukia, Ichigo, Ishida, Inoue)
A Kon ! Ja som zabudla na Kona ! Zavraždite ma !
No nechceli by ste mať niekoho takého po boku ? :-D
Nie, nepoviem vám, o čo tu ďalej ide :) Prečítajte si mangu, pozrite anime.
Malá rada nakoniec - pokiaľ sťahujete mangu preloženú do češtiny z mangacesky ako ja, a rovnako ako ja máte pomalý internet, nezačnite siedme a ôsme volume čítať skôr, ako všetko nedosťahujete - ja som si totiž pri tom nekonečne dlhom čakaní na chvíľu, kedy mi počítač oznámi, že súbor sa stiahol obhrýzala nechty jedna radosť ;-)

Harry Potter a Fénixův řád, trailer

21. listopadu 2006 v 15:07 | Ája |  Filmy
Jedna z nejnovějších ukázek na nového Harryho Pottera je poměrně krátká, za to však velmi hleďavá(nemůžu si momentálně vzpomenout na ono slovo)...Má dobrou atmosféru, velmi temnou a strašidelnou, tudíž se nedá jí nemohu nic zas tak vytknout. O vzhledu hlavních postav (Harry, Co ti to to udělali??? O_O ) se nebudu rozepisovat, nemá to cenu :) I tak mám ale pocit, že tomu něco chybí. Nevím proč, ale když jsem poprvé viděla ukázku na Narnii, lezl mi mráz po zádech. Teď ne.

Gackt, obrázky 2

19. listopadu 2006 v 15:04 | Ája |  Nezařaditelné
Věnováno Irmě... :)
Na téhle fotce má modré oči, ale jsou to jen kontaktní čočky, jak jsem se kdesi dočetla. jeho opravdové oči jsou hnědé nebo černé, už si to nepamatuju, ale typicky japonské, tj. tmavé.
A že by si vzala ještě menší vršek...Pche. Co na ní vidí? Taková tuctová koza. :(
Nevíte někdo náhodou, co je to za děcko? Tenhle obrázek jsem našla kdesi na netě.
Ten vpravo, to ošklivější, to je Hyde, Gacktův kámoš. Hráli spolu v Moon Child.
Tohle mě vždy rozesměje. :-D
Opět s Hydem.
Takhle prý vypadal Gacktna vysoké škole! Neuvěřitelné! Jestli je to opravdu on, tak se strašně změnil. Já bych ho teda vážně nepoznala. Ale myslím, že mu ta změna prospěla :)
On je asi vážně dost hravý stvoření, že? :-D
Ty slova dole jsou z písničky Last Song, kterou považuji za jednu z jeho nejlepších. :) Je neuvěřitelně smutná, ale překrásná.
Fotka si odněkud z jeho domu. Vypadá to jako kuchyň, ale nevím, co to je. Našla jsem ji na internetu. Je to asi jeho jediná fotka, kde je doma. Jiné jsem ZATÍM :) neobjevila. Ale jak říká séééégra: Jednou za ním pojedem do Japonska! :-D :-D :-D

Kiba

19. listopadu 2006 v 11:12 | Ája |  Anime a Manga
Tak na tohohle chlápka z Wolf's rain mám menší úchylku...no dobrá, tak možná větší úchylku. On je totiž tak roztomilej! A nejlepší na něm je, že je vlk. Miluji ta krásná a nebezpečná stvoření. Setkat v lese bych se s nimi fakt nechtěla, o to nestojím, ale mají mojí úctu.
Kiba:
A to nejlepší nakonec! :-D

Moje obrázky

18. listopadu 2006 v 20:00 | Ája |  O mně
Termín talentovek se neúprosně blíží a já musím trénovat. Buďte tedy tak laskaví a prozraďte mi, kde dělám chyby, omluvte i zhoršenou kvalitu, protože je to focené na mobil ten má pouze 2.1 Mpix. Což je řádná slabota, fakt!
Tohle ve skutečnosti vypydá mnohem líp. Fotila jsem to za umělého světla, protože bylo zataženo :(
Bude tam i zkouška z modelování. Zadání je zvířátko z geometrickým objektem. Tohle je z plastelíny a vypydá to hrozně, co? Moc mi to zatím nejde. Nikdy jsem si s plastelínou nehrála. Radši jsem vždy kreslila.
TOHLE je můj nejoblíbenější obraz. Nějakou náhodou se mi podařilo udělat té sově nádherně uhrančivý výraz. Ta fotka je samozřejmě hrozná. Originál vždy vypadý líp. :)
Tohle malovala má kámoška, která narozdíl ode mne umí používat barvy. Já mám totiž úchylku na černou, takže černého a následně i bílého pastelu vypotřebuju nejvíc. :)

ŠLV, část čtvrtá

18. listopadu 2006 v 18:34 | Ája |  Vyprávění
Nooooo, kámošky měly o vyprávění chvilku zájem, tak jsem pokračovala, ale nevím, jak dlouho jim to vydrží... Radši budu pokračovat.
Malá rekapitulace: Katy se málem políbila s Malachym a Tami neví, zda-li je Hao-kun vlastně vůbec ještě naživu.
Pokračujeme s Katy: Nepamatuji si přesně, co se stalo. Mám asi roztroušenou sklerózu.... Malachy (Vždy mám šílené nutkání říkat mu palačinka. Ani nevím proč. Asi proto, že je tak sladký! :) se Katy stále vyhýbá. Srab jeden. Chudák Katy neví, co si o tom má myslet. Chlapi jsou ale strašný hovada, že? Čert, aby se vnich vyznal! Ale Katy se snaží žít dál. Zpívá se svou kapelou, chodí do školya na oběd do McDonalda. Nechápu, co na tom má kámoška vidí. Tohle si skoro doslova vydupala. "Když už bydlím v Londýně, tak si chci někdy zajít do McDonalda."
(Foceno mobilem. Dokonce je tam i můj odraz :)
Tak jsem jí to umožnila. Je strašná otrava tohle vyprávět, to mi věřte. Mnohem větší zábava (teda aspoň pro mě)je popisovat nějaký souboj, anebo se zabývat psychikou nějaké zničené a rozedrané postavy, se kterou se život moc nemazlil. Bohužel, zatímco já se v tom vyžívám (jsem trošku sadista a masochista :), mé kámošky mají deprese. Takže své Shakespearovské choutky musím omezit. Miluju, když na konci filmu všichni umřou...Ale zpátky ke Katy. Pokud si dobře vzpomínám, jela si takhle do McDonalda koupit oběd. Zmíňovala jsem se, že má vlastní auto? Pokud ne, učiním to teď. Vlastní nějakou herku, omlouvám se, auto, beze střechy. Nemůžu si ale vzpomenout, jak se jim říká (No jo, tak skleróza...). Oběd si snědla v autě před školou, kam opět zamířila, protože měla ještě nějakou hodinu. Když jí přednáška skončila, nasedla do svého vozítka a rozjela se domu. Brm brm brm... :) Jede si takhle po mostě, nejkratší cestou, a vidí Malachyho, jak se nejspíš také vrací domů. Chvíli přemýšlí, jestli nezastaví a nevezme ho sebou. Ale když jsem jí řekla, že na mostě je asi zakázáno zastavovat, rozmyslela si to a jela dál...
Pokračování Tami: Též menší repríza... Chudinka tami nevěděla, jestli je nebo není Hao-kun vlastně vůbec naživu (A zese se trápí kvůli chlapovi. No já fakt nevím. Znáte to: Bůh stvořil Adama a protože se mu to nepovedlo, tak stvořil Evu, která byla mnohem lepším vynálezem.), rozhodla se jít tedy do školy, najít ho a promluvit si s ním. Myslím, že jela metrem, ale to je jedno. Když dorazila do školy, teprve si uvědomila, že neví, na co vlastně pořádně chodí a nezná jeho rozvrh. Nikde na něj nenarazila a ani do něj jako včera. (Tohle se odehrává o den pozadu. Tady se teprv Katy a Palačinka (Sorry, sem si nemohla pomoct :) málem políbili.) A tak Tami zamířila do kanceláře se zeptat. Bohužel, má pamět opět stagnuje, takže Vám už neřeknu, jak se jí to podařilo, (prosím kámošku, pokuď si to pamatuje, ať to napíše do komentářů)ale sehnala jeho rozvrh a počkala si na konec hodiny u učebny. Sama neměla zrovna nic na práci. Hodiny měla asi až odpoledne. Čekala a čekala, až se najednou začali studenti hrnout z učebny (Já nevím, jestli tam taky zvoní jako na základce), ovšem Hao mezi nimi nebyl. Stála a čekala, až všichni odejdou. Dokonce potkala učitele, který se jí zeptal, co tu vlastně chce. Když mu řekla, že hledý Hao-kuna, také se velmi divil, že nepřišel na hodinu. Prý nevynechal ani jednu. A tak se musela chudák Tami vrátit domů s nepořízenou. V televizi nic nedávali. jen další zprávy, které opakovali to samé a samé. Mrtvej Číňan v metru. Panika v Soho a další podobné blbosti. Tuhle část si zase nepamatuju. Nedělo se tu pro mě nic zajímavého= neumřela žádná hlavní postava, nikdo neměl žádný dramatický projev, prostě nic zajímavého ani romanticky-smutného. Ráno opět Tami vstala, co jiného se dá ráno i dělat, že? No, můžete ležet a ležet jako líný Honza na peci, sem tam se převalit a jen říkat: "Mámo, já bych jed!" Ovšem to Tami neudělala a vstala. Zase nevím, co se dělo. Měla bych se nadopovat Ginkem. Ale určitě šla do školy. Na Hao-kuna nikde nenarazila (A už vůbec ne do něj... :), až odpoledne, o polední přestávce. Seděl na lavičce a vypadal nemoceně. Držel si jednu ruku. Zda levou či pravou už nevím. To se mi v paměti neusadilo (opět prosím kámošku, aby pokud to ví, napsala to do komentářu.). Tami se na něj samou radostí vrhla, šťastná, že ho vidí živého. Chudák (A hele, poprvé lituju i chlapa :) jen scvakl zuby a počítal všechny andílky strážný, páč ho ta ruka asi opravdu bolela. Tami chtěla vědět, co se stalo, že prý měla o něj strach. Chtěla vědět, jestli to má na svědomí on, jako tu vraždu a co se v tom metru vlastně stalo. Ale Hao o tom ve škole nechtěl mluvit, že prý by je někdo mohl slyšet. A tak pozval Tami po škole na oběd (Se má, že může zvát někoho na oběd. Já se svým kapesným si to dovolit nemůžu :( A tak se naše dvě roztomilé postavičky vydaly na oběd. Šli, šli, šli. Cestou necestou. Polem nepolem (Běžím Rohanem s Gimlim a Legolasem :). Přes velký starý most...
Zde si prosím všimněte, s jakou ladností a elegancí (Musím se prostě pochválit :) se mi podařilo dvě odlišné vyprávění skloubit do jednoho. Teda, zatím ještě ne. Na to si musíte ještě chvilku počkat. Ale budete čumbrnět! :) Zatím se naši hlavní hrdinové ocitají na starém kameném mostě, kde jezdí spousta aut a náklaďáku a kdo ví, čeho ještě. mimochodem, abych příště nemusela psát "naši hlavní hrdinové", budu používat jen označení RR. To znamená: Rychlá rota. :-D (Či či či čip a dejl, zákon chrání, či či či čip a dejl, v tomto kraji. V pravdě si najdou směr a hrají fér, ve znaku mají dvakrát r :) Má Rychlá rota= Katy, Tami, Malychy a Hao.
Toť prozatím konec vážení přátele. Ale už se chystá pokračování, tak nezoufejte. Velmi napínavé a poučné! :) Teď už končím, protože mám hlad a chci se jít navečeřet. Tak zatím. Pá... :)

Bojte se, bojte!

18. listopadu 2006 v 17:37 | Ája |  Takové blbůstky
Pozor! Pozor! Ano, je to tu. Nic s tím neuděláme a nic nám nepomůže. P.S. Hlavně nepropadejte panice! :)

Písně-Tobira no Mukou He

16. listopadu 2006 v 19:06 | Tanaka Taher‘ai |  Fullmetal Alchemist
Tobira no Mukou He
YeLLOW Generation
Ája: Stahujte prosím vždy jen po jedné. Nebo nestahujte vůbec :) radši si kupte CD a podpořte Fullmetal Alchemist nějakýma prašulkama :)
Bokura wa ima demo sakenderu
Tashikameru you ni Nigirishimeta migite
Uzattai housoku wo Buchikowashiteike
Kizutsuita ashi wo Yasumaseru gurai nara
Tatta ippo demo Koko kara susume
Yuganda kaze wo kakiwakete
Tsumetai sora wo oikoshite
Soredemo mada samayoi-tsuzuketeru
Bokura wa itsudemo sakenderu
Shinji-tsuzukeru dake ga kotae ja nai
Yowasa mo kizu mo sarakedashite
Mogaki-tsuzukenakereba hajimaranai
Tsukiyabure tobira no mukou e
Yayakoshii mondai de Karamiatta shakai
Jirettai genjitsu wo Keritobashiteike
Hibou ya chuushou ni fusagikomu gurai nara
Dasan mo yokubou mo Buchimaketeike
Midareta noizu Kakikeshite
Shiraketa shisen Furihodoite
Koko kara tsuzuku Tsugi no suteeju he
Bokura wa itsudemo sagashiteru
Kasoku shita supiido wa kaerarenai
Tsuyosa to kakugo tsunagitomete
Hashiri-tsuzukenakereba mirai wa nai
Tsukisusume tobira no mukou he
Kazashita puraido ga machigai da to shite mo
Egaiteta risou ga kuzurekakete mo
Koko ni aru subete ni uso wo tsukareta to shite mo
Kitto koko ni iru
Bokura wa ima demo sakenderu
Shinji-tsuzukeru dake ga kotae ja nai
Yowasa mo kizu mo sarakedashite
Mogaki-tsuzukenakereba hajimaranai
Tsukiyabure tobira no mukou he
Bokura wa ima demo sagashiteru
Kasoku shita supiido wa kaerarenai
Tsuyosa to kakugo tsunagitomete
Hashiri-tsuzukenakereba mirai wa nai
Tsukisusume tobira no mukou he
Tobira no mukou he
* * *
Poznámka: Tuhle píseň mimochodem zpívá i Romi Paku (Edward), i když v trochu jiném hudebním aranžmá. Takovém jazzovějším, myslím, ale jistá si nejsem, mám totiž víceméně hudební hluch.

Písně-Ready Steady Go

16. listopadu 2006 v 19:00 | Tanaka Taher‘ai |  Fullmetal Alchemist
Ready Steady Go
L'arc~en~ciel
Ája: Stahujte prosím vždy jen po jedné. Nebo nestahujte vůbec :) radši si kupte CD a podpořte Fullmetal Alchemist nějakýma prašulkama :)
READY STEADY CAN'T HOLD ME BACK
READY STEADY GIVE ME GOOD LUCK
READY STEADY NEVER LOOK BACK
LET'S GET STARTED READY STEADY GO
fukitonde yuku fukei korugaru you ni mae e
kurushi magure demo hyouteki wa mou minogasanai
ate ni naranai chizu yakute shimaeba ii sa
uzumoreta shinjitsu kono tenohira de tsukami torou
muchuu de (hayaku) kake nukete kita
urusai kurai ni harisake sou na kodou no takanari
hibite (yonde) iru kimi no koe
koko de tachidomaru you na jikan wa nai sa
READY STEADY GO
kazoe kirenai kizu kakae konde ite mo
chotto yasotto ja tamashi made wa ubawasenai
ano oka no mukou de kimi ni deaeta nara
nani kara hana sou sonna koto bakari omou yo
muchuu de (hayaku) kake nukete kita urusai kurai ni harisake sou na kodou no takanari
hibite (yonde) iru kimi no koe
koko de tachidomaru you na jikan wa nai sa
READY STEADY GO
READY STEADY CAN'T HOLD ME BACK
READY STEADY GIVE ME GOOD LUCK
READY STEADY NEVER LOOK BACK
LET'S GET STARTED READY STEADY GO kokoro wa (hashiru) ano sora no shita
karamawari suru kimochi ga sakebi dasu no o tomerarenai
kimi made (todoke) kitto ato sukoshi
atsuku hizashi ga terasu kono michi no mukou
READY STEADY GO
PLEASE. TRUST ME.

Písně-Kesenai Tsumi (Unerasable Sin)

16. listopadu 2006 v 18:58 | Tanaka Taher‘ai |  Fullmetal Alchemist
Ája: Stahujte prosím vždy jen po jedné. Nebo nestahujte vůbec :) radši si kupte CD a podpořte Fullmetal Alchemist nějakýma prašulkama :)
Itsumo no shisen ni kimi ga ite kokyuu ga dekiru
Boku ni totte nara Sore dake de
Mou Juubun na hazu na no ni
Chippoke na boku wa kurikaesu ayamachi bakari
Dorehodo tsuyosa wo te ni shitara
Nani mo kizutsukezu sumu no?
Mayowazu ni Kono ai wo shinji ikiteyuku
Fusagaranu kizuguchi mo gyu'tto dakishimete
Futari wa aruki-tsuzukeru Ato ni wa modorenai kara
Ima demo kono mune no oku Kesenai tsumi wa itamu kedo
DARLING
Ano hi ushinatta aijou ni setsunasa wo oboe
Boku wa senmei na kono sora no aosa ni sukoshi tomadotte
Tatoe moshi nani ga gisei demo Tada hitotsu shinjita
Kimi no massugu na me ni utsuru setsuna ni saita hana no iro
Muryoku demo kono sadame Tsuyoku ikiteyuku
Te wo musubu taion wa zutto tokeatte
Dattara issou no koto seotta batsu nara tsurakute mo
Moshi tatoe kimi to kono mama
Sekai no nami ni sakarau dake da to shite mo...
Mayowazu ni Kono ai wo shinji ikiteyuku
Fusagaranu kizuguchi mo gyu'tto dakishimete
Mayowazu ni kono sadame Ikiru ikiteyuku
Kimi to nara eien mo kitto tsunagatte
Futari de tada mae wo mite dou ni mo naranakutatte
Soredemo kanarazu kimi wo kono te de mamori-tsuzukeru
DARLING

Písně-Melissa

16. listopadu 2006 v 18:55 | Tanaka Taher‘ai |  Fullmetal Alchemist
Za celých jedenapadesát dílů se v seriálu vystřídaly čtyři úvodní a čtyři závěrečné písně. Jejich styl je sice občas tak trochu nezařaditelný (přinejmenším pro mě :-)), ale přišly mi docela chytlavé, i když japonsky (tu a tam s občasnými anglickými slůvky) si je asi bohužel bude moci zazpívat málokdo :-). Přesto…
Kimi no te de kirisaite Tooi hi no kioku wo
Kanashimi no iki no ne wo tometekure yo
Saa Ai ni kogareta mune wo tsuranuke
Asu ga kuru hazu no sora wo mite Mayou bakari no kokoro moteamashiteru
Katawara no tori ga habataita Doko ka hikari wo mitsukerareta no ka na
Naa Omae no se ni ore mo nosetekurenai ka?
Soshite ichiban takai toko de okizari ni shite yasashisa kara toozakete
Kimi no te de kirisaite Tooi hi no kioku wo
Kanashimi no iki no ne wo tometekure yo
Saa Ai ni kogareta mune wo tsuranuke
Tori wo yuuyami ni miokutta Chi wo hau bakari no ore wo kaze ga nazeru
Hane ga hoshii to wa iwanai sa Semete chuu ni mau MELISSA no ha ni naritai
Mou Zuibun to tachitsukushite mita kedo
Tabun kotae wa nai no darou Kono kaze ni mo iku ate nado nai you ni
Kimi no te de kagi wo kakete Tamerai nado nai daro
Machigatte mo Nidoto aku koto no nai you ni
Saa Jou no ochiru oto de owarasete
Sukui no nai tamashii wa nagasarete kieyuku
Kieteyuku shunkan ni wazuka hikaru
Ima Tsuki ga michiru yoru wo umidasu no sa
Ája: Stahujte prosím vždy jen po jedné. Nebo nestahujte vůbec :) radši si kupte CD a podpořte Fullmetal Alchemist nějakýma prašulkama :)

Slovníček pojmů

15. listopadu 2006 v 18:06 | Tanaka Taher‘ai |  Fullmetal Alchemist
akai mizu = červená voda
akuma = démon/ďábel
ashi = noha
ashita/asu = zítra
chibi = malý
Erurikku kyoudai = bratři Elricové
gin = stříbro
gindokei = stříbrné hodinky
gun no inu = armádní pes (ve smyslu přisluhovač armády)
hagane no kokoro = ocelové srdce
Hagane no Renkinjutsushi = Full Metal Alchemist = "Ocelový" Alchymista
homunkurusu= homunkulus
Honoo no Renkinjutsushi = Flame Alchemist = "Ohnivý" Alchymista
ichi wa zen, zen wa ichi = Jeden je Vším, Vše je Jedním
jintai rensei = lidská transmutace
kami = bůh
kenja no ishi = Kámen Mudrců
kokka renkinjutsushi = Státní/Národní Alchymista
kimera = chiméra
kin = zlato
kinki = tabu
kiseki = zázrak
ko = dítě
mahou = magie, kouzla
mon = brána
okaasan = matka
ootomeiru = auto-mail
renkinjutsushi = alchymista
renkinjutsushu = alchymie
sekai = svět
sensei = učitel/mistr
sensou = válka
shi = smrt
shinri = pravda
shoui = poručík
shousa = major
taisa = plukovník
tamashii = duše
te = ruka
tobira = dveře
touka koukan = rovnocenná výměna
ude = paže

Postavy 2

15. listopadu 2006 v 18:04 | Tanaka Taher‘ai |  Fullmetal Alchemist
Homunkulové
 • Greed (Chamtivost): Greed nejspíš patří mezi nejstarší z homunkulů. Stvořila ho alchymistka Dante, ale její důvody jsou neznámé. Greed byl dlouho vězněn v prostorách Laboratoře 5 a podařilo se mu odtamtud uniknout společně s chimérami. Později ho Dante zbavila jeho nesmrtelnosti a Edward ho v souboji zabil. Nutno říci, že Greed to bral jako vysvobození. Homunkulové měli různé speciální schopnosti a u Greeda to byla schopnost pokrýt své tělo tvrdým uhlíkovým brněním.
 • Lust (Chtíč): Lust svých cílů většinou dosahovala pomocí svého vzhledu, ale měla také speciální schopnost, kdy dokázala změnit své prsty na dlouhé pařáty a často s jejich pomocí zabíjela. Znepokojovaly ji a ovládaly vzpomínky na předchozí život a občas jim dokonce i podlehla. Když si uvědomila, že Dante rozhodně nechce použít Kámen Mudrců, aby udělala z homunkulů lidi, rozhodla se pomoci Edwardovi. Lust byla původně milenka Scarova bratra, která náhle zemřela a on se ji pokusil oživit. A také kvůli ní bádal nad výrobou Kamene Mudrců.
 • Gluttony(Obžerství): Jeho původ i stáří je neznámý. Vzhledově i chováním dělal čest svému jménu a dokázal jíst neustále a pozřít prakticky cokoliv. Jednou dokonce okousal i Ala. Gluttony byl velice fixován na Lust a nejčastěji pracovali společně. Dokud ho Dante nezměnila, zachovával si ještě jakous-takous inteligenci. Pak už z něho byla pouze zrůda pojídající na své cestě všechno, na co narazila.
 • Envy (Závist): Jeden z nejnebezpečnějších homunkulů byl právě Envy. Dokázal libovolně měnit svou podobu, a tak se mohl dostávat na nejrůznější místa. V Lioru nějakou dobu plnil funkci velekněze, kterého předtím sežral Gluttony. Podařilo se mu tak rozvrátit celé město na dva nesnášející se tábory. Později vychází najevo jeho identita a původ - stvořil ho Hohenheim Elric, aby vrátil zpět do života svého prvorozeného syna. Matkou byla Dante. Envy se Bránou dostal do druhého světa v podobě draka (hada - symbol homukulů).
 • Sloth (Lenost): Sloth byla infiltrovaná v armádě jako Vůdcova sekretářka Julieta Douglas, jejíž identitu si vypůjčila. Maes Hughes zjistil, že Douglasová by měla být dávno mrtvá, a za to zjištění se ho homunkulové zbavili. Jenže informace získala i knihovnice Sheska a spolu s Winry Rockbell, chtěly najít důkazy, a proto začaly Sloth odposlouchávat telefon. Sloth je objevila a tehdy Winry zjistila, že je to vlastně Trisha Elric. Sloth měla na starosti nejmladší přírůstek k homunkulům - Wratha, který byl velmi emocionálně nestabilní a považoval ji za svou matku.
 • Wrath (Hněv): Wrath byl stvořen, když se Izumi Curtis pokoušela oživit své dítě. Dlouho o něm nikdo nevěděl, protože žil na ostrově, kde před lety trénovali Ed s Alem. Wrath jako jediný z homunkulů mohl používat alchymii, protože měl Edwardovu ztracenou ruku a nohu. Když ho homunkulové přijali mezi sebe, upoutal svou pozornost na Sloth, kterou bral jako svou matku. Když se ji Lust s Edwardem pokusili zabít, přivedl Lust do pečetícího kruhu, přinutil ji vyzvracet rudé kameny a zabil ji. Ve finálním boji byl napaden Envym, který mu utrhl jeho (Edwardovy) končetiny. Winry Rockbell mu pak dala automail a Wrath utekl pryč.
 • Poznámka: Pokud se alchymie vázala na tělo, nikde nebylo vysvětleno, jak ji mohl používat Alphonse jako duše v brnění.
 • Pride (Pýcha): Nejen Sloth pobývala v armádě na vysokém místě. Nejvyšší místo měl Pride - Vůdce King Bradley. Na první pohled zapálený voják, na druhý manžel a otec rodiny a na třetí… homunkulus. Jeho pravou identitu prozradila Alovi chiméra Martel těsně než ji Pride zabil. I když Roy Mustag věděl, že by mu napadení a souboj s nadřízeným zničil kariéru, rozhodl se s Pridem bojovat. Normálně by neměl šanci, ale pomohla mu náhoda - Bradleyův syn (adoptivní!) opatroval lebku Pridova původce, a tak Mustang oslabeného homunkula zničil plameny.
Hohenheim Elric
 • Otec Eda a Ala dlouhá léta žil a úzce spolupracoval s alchymistkou Dante (mimo jiné učitelka Izumi). Společně objevili Kámen Mudrců a pomocí něj přenášeli své duše do nových těl, aby si zajistili nesmrtelnost. Nová těla ovšem - stejně jako Kámen - nevydržely navěky.
 • Na rozdíl od Dante si Hohenheim začal uvědomovat, že takhle se dál žít nedá. Když poznal Trishu skutečně se zamiloval, ale nedokázal snést pomyšlení, že by mohla vidět, jak se jeho tělo pomalu rozpadá, proto od ní jedné noci odešel a toulal se po světě sám, než se opět střetl s Dante…
Dante
 • Dante se na rozdíl od Hohenheima výroby Kamene nevzdala. A ani se nemusela příliš namáhat, stačilo jen zatáhnout za ty správně nitky a někdo ho prostě vyrobil za ni. Spolu s homunkuly získala Alphonse a Eda odeslala Bránou do druhého světa stejně jako Hohenheima, který už s ní odmítl dále spolupracovat.
 • Protože "upravila" Gluttonyho, který nebyl schopen myslet na nic jiného, než na ztrátu Lust, aby myslel pouze na jídlo, stala se jí nakonec jeho žravost osudnou. Střet s ním jí přinesl zkázu. Zničila se tedy vlastně svou vlastní zbraní.
 • Hohenheim zůstal v alternativním světě, kam se za ním později znovu dostal i Edward. O dalším dění vypráví Conqueror of Shamballa.

Postavy 1

15. listopadu 2006 v 18:03 | Tanaka Taher‘ai |  Fullmetal Alchemist
Edward Elric
 • Starší, aktivnější, odhodlanější a nejspíš i talentovanější z obou bratrů. A taky agresivnější, mimochodem. Vždycky ho parádně rozčertí, když mu někdo řekne, že je prcek, nebo když za slavného Fullmetala, nejmladšího Státního Alchymistu v zemi, považují jeho bratra, kterému ovšem ta přezdívka sedí mnohem líp, když uvážíme, že je to dvoumetrové chodící brnění.
 • Navzdory občasným odlišným názorům Ed svého mladšího brášku velmi miluje a udělal by pro něj cokoliv. Má obrovské výčitky svědomí, vždyť kvůli němu se stal Al pouhou duší drženou pomocí krevní pečeti v dvoumetrovém brnění, protože to bylo tehdy jediné, co bylo při ruce.
 • Důvod, proč Edward dokáže používat alchymii bez transmutačního kruhu, je ten, že spatřil Pravdu. Když ho to při transmutaci jejich matky vzalo k Bráně, hlavou mu proběhlo nesmírné vědění. Za to v rámci Rovnocenné výměny přišel právě o levou nohu. Aby mohl zachránit Ala, chtěl se dozvědět ještě více, a tak znovu nahlédl za Bránu a obětoval ještě pravou ruku (Bacha! Manga!).
Alphonse Elric
 • Mladší z bratrů. Sice jen o pouhopouhý rok, přesto ke svému "velkému" bratrovi vzhlíží s bezbřehou úctou a oddaností. Al je ten citlivější a - přiznejme si to - také naivnější a stále ještě nezkažený drsným okolním světem. Třebaže kolem sebe při obraně rozdává rány obrněnými pěstmi, Al je ten typ člověka, co by nedokázal nikomu úmyslně ublížit. Ve svém brnění schovává opuštěná koťátka a ještě ve čtrnácti letech se bojí hovořit s cizími lidmi, protože mu to zakázala jeho učitelka. Jednu dobu málem uvěří, že jeho duše byla Edwardem vytvořena uměle a že ve skutečnosti vůbec neexistoval.
 • Na konci jejich hledání se Alphonse sám stává Kamenem Mudrců. Dante ho chce zneužít pro sebe, aby mohla svoji stoletou duši opět přenést do mladého těla, tentokrát Rosina. Když si Al myslí, že je jeho bratr po smrti, použije přes její zákaz alchymii uprostřed speciálního transmutačního kruhu. Dojde ke spoustě věcí, ale podstatný je fakt, že dokáže Edwarda oživit a vrátit mu ruku a nohu. Sám ovšem zmizí. Opět.
 • S tím se zase nehodlá smířit Edward a podaří se mu Alovu duši opět nalézt a navrátit do jeho původního desetiletého těla za cenu, že on sám projde bránou do alternativního světa a Alphonse si nepamatuje nic, co za poslední čtyři roky s Edem prožil.
 • Malá poznámka: Rie Kumigyia a Romi Paku mluvící Alphonse a Edwarda jsou překvapivě ženy. Možná proto Al v Conqueror of Shamballa tak brutálně zavřeštěl, když viděl, jak sutiny domu zasypaly děcko. A kromě toho to jeho (její :-)) "Nii-san" je prostě nezapomenutelné.
Winry a Pinako Rockbell
 • Winry je poblázněná puberťačka, která často strká nos tam, kam nemá. Je správně "střelená" a pokaždé, když si Ed poškodí automaily, které mu vyrobila, mlátí ho francouzákem po hlavě. Pinako je její babička, je to taková maličká starucha s drdolem a nezbytnou dýmkou v puse. Pinako vychovávala Winry po smrti jejích rodičů, kteří zemřeli v Ishbalské válce, na rozkaz je tam musel zastřelit Roy Mustang, protože jako lékaři pomáhali i Ishbalitům. Po smrti Trishy se starala i o Eda s Alem. Winry a Pinako mají Resenboolu firmu na výrobu automailů.
 • Winry se kamarádila s bratry od dětství a podporovala je ve všem. Občas je následovala do Central City nebo společně jeli do Rush Valley, městečka proslulého výrobou automailů. Winry, která je logicky automaily posedlá, byla v sedmém nebi…
 • Docela mi vadilo, že pozdější Conqueror of Shamballa neskončil klasickým happyendem. Bratři se sice shledali, ale Winry opět zůstala sama ve svém světě. Snad se v nějakém pokračování Ed s Alem opět vrátí domů. Do skutečného domova ve světě, kde vládne alchymie a ne věda. Moje romantická duše by si to přála. I když nemám nic proti Noah, Winry je přece jen Winry.
Státní Alchymisté:
 • Roy Mustang: Mustangovi se říká Flame Alchemist, protože pomoci alchymie vytváří oheň a plameny. Dotáhl to až na hodnost plukovníka, ale dobře ví, že za to zaplatil jistou cenu. Když byl jako mladý voják nasazen v Ishbalském incidentu, na rozkaz tehdejšího plukovníka Granda musel zabít dva civilní lékaře jenom proto, že ošetřovali i raněné Ishbalany. Později se ukáže, že se jednalo o rodiče Winry.
 • Na první pohled se jeví jako člověk, kterého v životě nezajímá nic než ženy a kariéra, přesto mu záleží na lidech kolem sebe a pro bratry Elricovy má zjevnou slabost. Nakonec je nucen bojovat s homunkulem Pridem, v boji zvítězí, ale za cenu vážných zranění (také na levé polovině tváře - proto později nosí černou klapku přes oko a celou tvář).
 • Alex Louis Armstrong: Také nazývaný Strong Arm Alchemist. Pomocí svých upravených boxerů drtí kameny, ale ve skutečnosti je to laskavý a obětavý muž. Vypadá však jako chodící hora svalstva a nestále svou muskulaturu před někým předvádí. Armstrong nijak zvlášť netouží po vyšší hodnosti a zůstává stále majorem.
 • Shou Tucker: Sewing Life Alchemist. Tucker byl známý tím, že se podařilo vytvořit chiméru, která rozuměla lidské řeči a mluvila (řekla jedinou větu - "Chci umřít."). Ed a Al s hrůzou zjistili, že ji udělal z vlastní ženy. Aby nepřišel o svůj titul a peníze, udělal ten čin znovu. Tentokrát transmutoval vlastní dceru Ninu a psa a Alexandra. Ninu zbavil utrpení i života Scar, což velmi rozrušilo Edwarda.
 • Dlouho se věřilo, že je Tucker mrtev, ale sám se stal v tajné laboratoři chimérou a pomáhal stvořit další podobné. Většina chimér později unikla z laboratoře s homunkulem Greedem. Mezi nimi i Martel, která byla zčásti had. Sám Tucker se pořád snažil znovu vytvořit a oživit Ninu, snad aby odčinil svůj předchozí čin. Podařilo se mu dokonce přesvědčit Ala, kterého úskokem donutil použít Kámen. Nina byla sice oživena, ale byla to pouhá loutka bez duše.
 • Basque Grand: Iron Blood Alchemist. Brigádní generál Grand měl pod palcem Tuckera a také tajný výzkum v laboratoři 5, kde se snažil vytvářet chiméry a podobné tvory pro válečné účely. Také pátral, jak vyrobit Kámen Mudrců. K pokusům používali k smrti odsouzené vězně z vedlejšího vězení. Duše některých vězňů byla (stejně jako Alova) připoutána k neživé zbroji. Mezi nimi například řezník Barry, masový vrah z Centralu. Granda nakonec zabil Scar a nutno říci, že to určitě nebyla nijak velká škoda.
 • Zolf Kimbley: Crimson Alchemist. Kimbley byl známý tím, že za dob Ishbalského konfliktu přetvářel lidi na výbušniny. Stačilo mu jen maličko pozměnit jejich tělesnou stavbu. Za své činy byl uvězněn, ale při zničení Laboratoře 5 se mu podařilo uprchnout. Později je Frankem Archerem opět vzat do vojska a u Lioru - při hledání Scara, změní Alovu kovovou strukturu - na co asi? Scar se o Kimbleyho nakonec postaral :-) a sám pomocí bratrovy pravé ruky změnil Ala na cosi jako katalyzátor k výrobě Kamene.
 • Dr. TimMarcoh: Crystal Alchemist. Doktor Marcoh zjistil, jak vyrobit skutečný Kámen Mudrců, ale jeho zjištění bylo děsivé. Sám Marcoh dezertoval z armády někdy v době Ishbalu, protože nechtěl lidi zabíjet, ale naopak jim pomáhat. Své poznatky si zapsal do deníků - zakódovaných do podoby kuchařských receptů, ze kterých později čerpali Ed s Alem. Marcoh padl do rukou homunkulů a jeho další osud je neznámý. Pravděpodobně byl zabit.
Vojáci:
 • Riza Hawkey: Riza je vojačka tělem i duší. Plní funkci Mustangovy asistentky a také vlastně i tělesné strážkyně, neboť když plukovníkovi navlhne jeho speciální rukavice, jdou jeho schopnosti k čertu. Pak nastupuje Riza a její pistole. Rizina starost o Mustranga není jen čistě profesionální, ale v armádě jdou všechny city stranou.
 • Maes Hughes: Kdybyste mě zabili, tak si zatraceně nevzpomenu, jakou funkci to major (později podplukovník a posmrtně brigádní generál) Hughes vlastně plnil, jenom že to mělo něco společného s úřadem pro vyšetřování a později byl přeložen k úřadu vojenského soudu. Na druhou stranu to vlastně není ani tak důležité, protože jeho hlavní úloha spočívala v tom, že se jen výjimečně choval vážně a byl schopen celé hodiny tlachat o svojí dcerce a ukazovat její fotky komukoliv, kdo projevil i neprojevil zájem. Přesto dokázal vypátrat, že na nejvyšších armádních místech se dějí podezřelé věci (i když to není nic až tak divného protože na všech vysokých místech se dějí podezřelé věci) a právě za své zjištění, které naneštěstí nestihl nikomu sdělit, byl odstraněn homunkuly.
 • Maria Ross & Denny Broch: Maria a její kolega Denny jsou v Centralu přiděleni Edovi a Alovi k ochraně v době, kdy v okolí řádí Scar a v rámci osobní vendety likviduje Státní Alchymisty. Oba jsou tak trochu v šoku, že slavný Fullmetal vůbec není ten obrovský (zato stydlivý) ocelový chlápek, ale mrňavý patnáctiletý puberťák. Maria se jako jedna z mála chová k oběma klukům jako k dětem, kterými oba navzdory schopnostem pořád ještě jsou. Jednou od ní Ed schytal pořádnou facku :-).
 • Sheska: Původně pracovala v knihovně, tam však nedělala nic jiného, než četla, a tak ji prostě vyhodili. Ovšem po záhadném vyhoření knihovny se stala poslední nadějí. Doma ji Ed s Alem našli zahrabanou v knihách a to doslovně :-). Sheska si totiž pamatovala každé slovo, které kdy přečetla, a tak mohli bratři s její pomocí obnovit zápisky Dr. Marcoha, které vzaly za své při požáru. Pak byla přidělena k Hughesovi a po jeho smrti objevila pravé důvody, pro které byl vlastně zabit. Společně s Winry se rozhodla získat důkazy, že Vůdcova osobní sekretářka není tou, za kterou se vydává. Po odhalení obě děvčata prchla před Sloth do Resenboolu.
 • Jean Havoc, Heymans Breda, Kain Fuery, Watteau Falman: Vojáci z Mustangova štábu. Kromě toho že jsou plně oddaní svému nadřízenému a pomáhají mu, kde se dá, neplní v seriálu nějakou podstatnou funkci - i když občas mají skvělé hlášky, sklouzli víceméně do role lepšího komparzu. Tedy až na Havoca a jeho zmiňované občasné problémy s děvčaty, které vždy záhadně zahoří láskou k jeho pohlednému nadřízenému a jeho pustí k vodě. Falman měl větší roli myslím v pátém díle, když dojde k přepadení vlaku. Ostatní si svých několik minut slávy užili v díle třicet sedm zaměřeném právě na vojenskou složku seriálu. Ale to nevadí, i tak jsou fajn :-).
 • Frank Archer: Tohle je vyloženě nesympaťák. Je to takový slizoun, že už ani nevím, proč se do všeho pletl a neměl rád moje oblíbené kladné hrdiny, ale hrozně mě štval pokaždé, kdykoli se mi objevil na obrazovce. To doufám hovoří za všechno. Při obléhání Lioru, když došlo ke stvoření Kamene Mudrců, byl zraněn tak vážně, že ho potom celého zautomailovali. Pak byl ještě horší než předtím, protože snad z každé části těla mu čouhala nějaká hlaveň. Fakt síla.
Izumi Curtis
 • Mezi nejlepší scény určitě patří setkání s Izumi, učitelkou alchymie obou chlapců. Izumi pochází z města Dublith, kde je provdána za řezníka Siga. Je obávaná a talentovaná, přesto velmi nemocná. Protože stejně jako Edward nepotřebuje ke své alchymii kruh a stačí jí pouze spojené ruce, dává se tušit, že i ona, stejně jako chlapci, stanula na pomezí Brány.
 • Izumina nemoc vychází najevo až v později - snažila se oživit své zemřelé novorozeně. Neuspěla a stejně jako oba kluci přišla o část těla, tentokrát přehršel vnitřních orgánů, div, že po tom ještě vůbec žila tak dlouho. Tím pádem se vysvětluje, proč dala oběma klukům takovou nakládačku, když se dozvěděla, že se pokusili oživit svou matku.
Scar (Zjizvený)
 • Patří k tomu málu, co zůstalo z Ishbalského lidu, ale i mezi nimi je zavržený, neboť částečně používá alchymii, díky tomu, že vlastní ruku svého mrtvého bratra, který sám "zakázané umění" studoval.
 • Scar nenávidí alchymisty z mnoha důvodů. Ten první je, že to byli právě ve válce nasazení Státní Alchymisté, kteří spolu s vojáky zničili Ishbal. Jeden z nich (Kimbley) mu navíc způsobil onu charakteristickou jizvu ve tváři a také ho připravil o pravou ruku. Když se později probral z bezvědomí, nalezl vedle sebe mrtvého bratra a on sám měl jeho ruku se znamením Kamene Mudrců.
 • Scar se rozhodl vyrobit Kámen, aby se pomstil, aniž by tušil, že je spolu s bratry Elricovými a homunkuly jen pěšákem na šachovnici někoho, kdo chce Kámen pro sebe. Scar udělal transmutační kruh kolem celého města Lioru, aby pak mohl využít energii z životů vojáků, kteří ho přišli polapit a potlačit místní povstání. Nakonec ovšem své znamení předal Alphonsovi, kterého Kimbley změnil ve výbušninu. Scar umírá na následky svých zranění (ten chlap byl prostřílený jak řešeto a neměl ani jednu ruku a ještě pobíhal po městě, fakt borec!) a Alphonse se sám stává Kamenem Mudrců.

Věda a technika

15. listopadu 2006 v 18:00 | Tanaka Taher‘ai |  Fullmetal Alchemist
Automail
 • Na to, že v Edově a Alově světě vládne hlavně alchymie, jednomu specifickému odvětví vědy se tam daří víc než jen dobře. Je jím výroba automailů - náhradních kovových končetin operativně napojených na lidské svaly a nervy, takže se dají ovládat téměř jako skutečné ruce nebo nohy. Sám Edward se po své nehodě stane majitelem fešácké kovové ruky a nohy.
 • Automailovým mechanikům se daří dobře, obzvláště po válce s Ishbalem, kde mnoho lidí přišlo o ruce nebo nohy. Střediskem - dalo by se říct srdcem - výroby automailů je město Rush Valley. Zdejší výrobci se jeden přes druhého předhánějí, čí výrobek je kvalitnější, lehčí, pevnější. Kdo nemá v Rush Valley automail, jako by ani nežil…
Ostatní technologie
 • Co se týče jiných technologií, je Amestris asi na úrovni Země přibližně téže doby - tedy asi počátku dvacátého století. Cestuje se převážně vlakem, auta jsou rozšířená už méně, letadla se nevyskytovala snad v žádném díle. Z dalších technických "vymožeností" stojí za zmínku asi už jen telefon.

Fullmetal Alchemist – Chibi Party OAV

15. listopadu 2006 v 17:53 | Tanaka Taher‘ai |  Fullmetal Alchemist
Japonci jsou kromě toho, že dělají bezvadné animované filmy, známí ještě tím, že občas na motivy právě těch filmů či seriálů udělají ještě krátké filmečky - OAV (někdy též OVA), povětšinou humornějšího ražení. FMA jich má asi tři nebo čtyři, bohužel jsem viděla jenom tenhle. Slovo bohužel není tak docela na místě, protože neznamená, že lituji toho, že jsem Chibi Party viděla, právě naopak - je mi líto toho, že jsem ještě neměla šanci vidět i ostatní :-).
Filmeček má asi šest minut a odehrává se těsně po skončení Conqueror of Shamballa, kdy se hlavní aktéři rozhodnou uspořádat párty, že je natáčení u konce. Objevují se zde téměř všechny postavičky známé z filmu nebo seriálu v miniaturním provedení, takže Edward už nemusí sám trpět komplexem méněcennosti, že je jako jediný "chibi".
Všichni kolem si konec natáčení očividně užívají. Breda předvádí striptýz, Maria Ross na všechny dělá nadšené "Uhú!" a Fuery pobíhá kolem s foťákem a fotí všechny a všechno. Riza neustále zesměšňuje Roye, obzvláště ho dorazí větou, jak moc je vděčná scénáristům, že je dva nakonec nespárovali, jinak by to opravdu nevydržela. Hitem se nakonec stane Envy, který celý zrůžovělý a miloučký vyleze z kostýmu draka.
Ed vyhání komparzisty v brnění německých vojáků, kteří podle něj nemají na párty co dělat, ukazuje se ovšem, že je to Scar a Lust, které sám na ten komparz ukecal. Jejich vstup nemá dlouhé trvání, neboť hladový Gluttony - překvapivě skutečný, na rozdíl od masky Envyho - je během chvilky sežere.
Zato Hohenheim, Alfons, Izumi, Wrath a Dietlinde sedí u stolu a mlčí jak zařezaní, protože nemají dabéry, kteří by za ně mluvili. Chvíli to vypadá, že Alfons Heiderich mluvit může, ale poté, co začne ztrapňovat Eda hláškami, že je strašně nenažraný a za jídlo vždycky nechává platit jiné, vychází najevo, že si jenom Alphonse za bratrovými zády hraje na břichomluvce.
Do toho všechno se Winry snaží opít mlékem a okatě žárlí, protože viděla v časopise neznámou dívku, jak se lepí na Eda. Marně se ji ten snaží vysvětlovat, že o nic nešlo a že se jednalo pouze o dočasnou spolupráci. Na "dočasnou spolupráci" vytáhne Winry důkazní foto, kde se Noah sedící na posteli sklání nad Edem. Hned vzápětí už má v rukách plno šroubováků, štípačky a já nevím co ještě - Edův osud je zpečetěn… :-)
Myslím, že už nemám co dodat :-D.

Jsem mrtvá

8. listopadu 2006 v 9:28 | Ája |  O mně
No fakt, jsem mrtvá. Umřela jsem. Je to tak. Nezachránil mě žádný sexy ninja na statečném vlkovi. Nezachránil mě nikdo! Umírám už nějakou dobu, ale až nyní se prohlašuji za právoplatně usmrcenou a shánící hrobku, rakev a další věci potřebné k pohřbu. Prosím, nelitujte mě. Nemá to smysl. Mám však jednu prosbu, kdyby jste měl někdo bílé kimono, tak napište, ráda bych byla pohřbena v něm. Arigató a Gomenasai, Vaše Ája
P.S. Berte to jako fakt debilní vtip
P.P.S. S tím kimonem to myslím vážně. Pokud někdo víte, jak celkem levně a snadno sehnat kimono, tak mi napište. Chtěla bych v něm jít pro vysvědčení(jsem v devítce, takže už končím). Předpokládám, že by si o mě všichni mysleli, že jsem se zbláznila, ale to je účel! :)

Nový Blog

6. listopadu 2006 v 19:53 | Ája |  Nezařaditelné
Tak jsme se ségrou založili nový blog, který je výhradně o Gacktovi. Zatím tam nic není a asi ještě dlouho nebude, ale slibuji, že se vynasnyžíme. Odkaz zde
No není úžasný? ["Ano je!" zařve podplacený sbor.] Text jsem přidala já sama. Musím se pochlubit, protože to nikdo jiný za mě neuděla. :)